Nüüd saad maikuu Plussi lugeda ka onlinest! Loodetavasti leiad siit endale põnevat lugemist :)

Kui soovid saada alati värsket ajakirja ja olla esimeste lugejate seas, saad tellida endale Pluss-ajakirja posti teel koju.

Read more Comments Off on Maikuu Pluss “Uus algus” onlines!

Suvi vaikselt meelitab juba mõnel ilusamal päeval ning mõnusaks lugemiseks päikese käes sobib ideaalselt värskelt ilmunud Pluss-ajakiri "Uus algus".

Maikuu ajakiri sisaldab põnevat intervjuud kristlasest korvpalluriga Scott Machado, tutvustab noort muusikut Joshua Viinalass ning räägib Taize liikumisest Prantsusmaal. Johanna Vahemärgi on Plussile saatnud värvika sõbrakirja Iisraelist. Piibliõpetuses on Andres Põder kirjutanud lahti ristimise tähenduse ja olulisuse ning lisaks saab lugeda veel piiblitegelasest Ristija Johannes. Gospelmuusika rubriiki täidab seekord suurepärane artist Lecrae. 

Loodetavasti leiad just Sina endale siit põnevat lugemist! 

Sul on võimalus endale või sõbrale tellida Pluss-ajakiri posti teel koju! 
Tellimuse saab vormistada kodulehel www.plussmeedia.ee/tellimus või saates oma andmed pluss@plussmeedia.ee.

Ajakirja võid küsida ka Tallinnast Misjonikeskusest (Tehnika 115) ja peagi ka Tartust Pauluse kirikust (Riia 27, tel 7420258). Võid ühendust võtta ka Plussiga: pluss@plussmeedia.ee
Ajakirja üksiknumber maksab 2.49 ja aastatellimus 8 eurot.

Ajakirja on võimalik suuremas koguses osta ka kogudusele / noortegrupile, mille puhul kehtib erihind!

Peagi jõuavad ajakirjad ka kõikidesse rahvaraamatukogudesse (mitte kooliraamatukogud) üle Eesti! 
Julgelt võid küsida Pluss-ajakirja ka oma kogudusest!

Varasemaid ajakirju saad lugeda: www.plussmeedia.ee/ajakiri

Loe Hea Sõnumiga Plussi ning jaga seda ka oma sõpradega!

 

Read more Comments Off on Pluss-ajakiri “Uus algus” on ilmunud

Armas lugeja!

Kas suveplaanid on juba tehtud ja noortelaagrite kuupäevad kalendris kirjas? Tuletan meelde, et see, mis tundub praegu veel nii kaugel, võib üllatavalt ruttu kätte jõuda :) Tean, et Jumalal on Sinu jaoks palju toredat varuks, nii et püsi jätkuvalt Tema teedel ja võta rõõmuga vastu kõik, mis ees.
Ole valmis, et Ta Sind õpetab, juhatab ja õnnistab – ikka selleks, et võiksid olla teistele õnnistuseks.

Mulle meenub lugu, kui ühel külmal õhtul parkisin auto supermarketi ette ja kuigi poeukseni oli vaid mõni samm, tõmbasin jope peale, et tuul läbi ei tõmbaks, ja proovisin võimalikult kiire hüppega autost poodi jõuda. Jalutasin riiulite vahel ja kohtasin seal ühte kodutu välimusega vanemapoolset härrat. Olin just tulnud soojast autost sooja poodi ja seda enam lõikas nagu noaga südamesse kaastunne, kui märkasin, et härra seisis kaupluse külmadel põrandaplaatidel paljajalu. Niisugusel hetkel küsib ju iga kristlane kohe, kuidas ta saaks inimest aidata. Kassas seisis too mees minu taga ja mõtlesin, et vähim, mida teha saan, on maksta tema saia, või ja nuudlite eest. Mehel olid küll peos sendid toidu eest tasumiseks, aga siiski otsustasin, et ilmselt teeb talle rõõmu, kui ta saab selle raha alles jätta, ning maksan ise tema eest. Aga ma ei osanud oodatagi, mis juhtus. Mees tänas mind ja soovis Jumala õnnistust ning ma liikusin välisukse poole. Vaatasin veel korraks tagasi ja jäin sõnatuks. Olin arvanud, et inimesele, kellel nähtavasti ei ole väga palju, teeb rõõmu, kui ta saab oma rahanatukese alles jätta. Eksisin. Härra võttis peost needsamad sendid, tegi endale ristimärgi ette ja lasi rahal kukkuda kassade juures olevasse korjanduskarpi, mis kogus annetusi vähekindlustatud laste heaks.
Olin saanud õppetunni, mida iial ei unusta. Inimene, kes armastab Jumalat ja teab, kui palju Jumal on tema eest andnud, ei tunne rõõmu saamisest, vaid andmisest.

Sellist silmatorkavalt erilist suhtumist näiteks rahasse, nagu sellel härral, kohtame harva. Oleme justkui harjunud mõttega, et meil kõigil siin maa peal on enam-vähem samad väärtushinnangud ning ehk alles taevas on asjad kuidagi teistmoodi. Vähemalt minule tegi see kohtumine selgeks tõsiasja, et kristlase jaoks kehtivad taevased seaduspärasused juba selles maailmas ning inimene tõesti ei ela üksnes leivast (Mt 4:4).

Ristimisel saame lisaks maisele ka taevase kodakondsuse ning võime siin maa peal elada kui kahe riigi kodanikud. Ajakirja käesolevas numbris räägivad noored oma lugusid sellest, mis toimus, kui neid ristiti, ning kas ja milliseid muutusi see nende ellu tõi.

Soovin Sulle head lugemist ja õnnistatud suve!

 

Joel Reinaru
Plussi peatoimetaja

 

Read more Comments Off on Juhtkiri 1/2015: Uus algus