1. Mõtle kõik hoolikalt läbi 

Kõigepealt püüa selgusele jõuda, mis on Sind Jumalast eemale viinud ja kuhu on kadunud armastus. Põhjuseid võib olla palju, kuid vahel tuleb aeg maha võtta ja nende teemade üle juurelda. Pärast seda võid südame Issanda ees avada ja rääkida Talle, mida oma loost arvad. Küsi julgelt Jumalalt, mis on puudu ning mida peaksid tegema või muutma.

Oota Tema juhiseid, Ta vastab kindlasti! Kui vastusega kaasnevad kindlus ja südamerahu, siis tea, et see oli Jumal, kes Sind kõnetas.

Mõnikord võivad meid enda soovid juhtima hakata või suudame hoopis kärsitusest midagi valesti tõlgendada ja nõnda Jumalat kurvastada.

Otsusta Tema tahte ja soovi järgi, vali Tema mõtted ning plaanid, mis on Sinu jaoks.

 

2. Ära jäta kirikusse minemata 

Kuigi meil kõigil on aeg-ajalt raske, ei tohiks siiski jätta kirikusse minemata. Koguduses käies täidad Jumala tahet, sest see on osa hingamispäeva pühitsemisest. Saatan võib sosistada, et kirikust pole kasu, kuid ära kuula seda häält. Mine kindlasti jumalateenistusele ja ära kahtle, sest sealt leiad rahu ja kindluse ning seal on Jumal väga lähedal. Ta tuleb Sinu juurde leiva ja veini kaudu, nagu Jeesus õpetas.

 

3. Loe järjepidevalt Jumala Sõna 

Nii nagu vajad igapäevaselt leiba, et elus püsida, nõnda läheb pidevalt tarvis ka vaimulikku toitu, kui soovid olla kristlane. Piibel lähendab Sind Jumalaga ja aitab aru saada asjadest, mis jäävad vahel mõistetamatuks. Jumala Sõna lugemise võid siduda kindla kellaajaga. Kui tead, et näiteks kell 20:00 on aeg Jumalale, siis muud tegevused ahvatlevad vähem.

 

4. Leia endale noortegrupp 

Teistega koos on alati lihtsam kui üksi. Noortegrupist leiad palju omavanuseid, kes saavad Sind julgustada ja Sulle nõu anda. Koos on vahvam musitseerida, Piiblit lugeda, mõtiskleda ja palvetada.

Üldiselt toimuvad kogudustes regulaarselt ka noorteõhtud. Need seovad Sind teistega. Noorteõhtutel võib ühiselt arutada üleskerkinud küsimuste üle ning paluda teistel enda eest palvetada – usu, see aitab!

 

5. Osale kristlikes laagrites 

Laager võib olla koht, kust ammutad uut jõudu. Sealsed tegevused liidavad Sind kaaslaste ja Jumalaga. Mitu päeva koos kristlastega veeta on kindlasti parem, kui üksi kodus kurvastada. Vaata, kuidas teised käituvad ning miks nad midagi teevad. See võib meelde tuletada, kui hea on Jumal Sinu vastu ning kuidas Ta Sind armastab.

 

6. Alusta igat päeva lühikeses palvega: ”Jumal, ma usaldan Sind!” 

Selline palve on väga oluline, sest kui tunned, et armastust Jumala vastu enam justkui polegi, pead siiski uskuma, et Jumal teab! Jumal, kes on kõige suurem ja vägevam, kes on loonud Sinu ja minu, tunneb koos meiega suurt valu. Ta näeb Sinu situatsiooni ja mõistab Sind paremini, kui oskad arvata. Seega usaldamine, et Ta aitab Sind sellest olukorrast välja, on väga oluline.

Hea on palvetada just hommikuti, sest õhtul voodis võib uni silma tulla ja enne palve lõppemist magad juba. Jälgi, et saaksid Taevase Isaga rääkida enne uinumist. 

 

7. Tea, et armastus on otsus, mitte ainult tunne 

Palveta, et Jumal annaks jõudu armastada Teda kogu südamest, hingest ja väest – üle kõige. Tema on öelnud: ”Armasta Issandat, oma Jumalat, kogu oma südamega ja kogu oma hingega ja kogu oma jõuga ja kogu oma mõistusega, ning oma ligimest kui iseennast!” (Lk 10:27)

Ja seejärel hakka seda tegema. Jeesus ütles: “Kui te armastate mind, siis pidage mu käske!” (Jh 14:15)

 

Tekst Õnnela Tikso ja Auli Marta Humal
Foto Freeimages

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 1/2015 Märts

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit

 

Read more Comments Off on 7 võimalust taastada esimene armastus Jumala vastu

Mai keskel lõpetas oma Piibli- ja Misjonikursuse teekonna juba neljas lend. Viimane ühine nädalavahetus möödus kiiresti ja ka pisut teistmoodi kui tavaliselt. Seekord ei käinud meile rääkimas mitte välislektorid, vaid pidime igaüks ise rääkima oma praktikast, läbi mille saime väga palju julgustust ning häid mõtteid, kuidas saaksime ka edaspidi abiks olla Jumalariigi töö tegemisel.

Kokku kuulasime üheksat ettekannet ning igaüks neist oli omanäoline ja ka kõigi praktikad olid omamoodi erilised ning väga julgustavad. Igaüks rääkis üsna lühidalt, mis oli praktika sisu, mida ise õppis, mis olid raskused jne. Sellele järgnes arutelu ja saime ka küsida küsimusi seoses praktikaga. Praktikana viidi läbi piiblitunde, pühapäevakooli tunde, laagreid, teenistusi ja veel mitmeid põnevaid tegevusi.

Usun, et enamik meist kogesid ettekandeid kuulates seda, et Jumalaga koos on kõik võimalik ning tuleb lihtsalt usaldada ja kuulata Jumala häält. Üks meie Piibli- ja Misjonikursuse eestvedajatest Titta Marita Hämäläinen on meie gruppi iseloomustanud järgmiselt: „Teile läheb korda see, mida teete, see, kes te olete Jeesuse jüngritena, ja mis on Jumala tahe teie elus. Ja see usaldus Jumala vastu oli üsna selgesti tuntav“. Jumala usaldamist, Temaga koos käimist, kuulamist ja kõike muud oleme me aga õppinud juba terve Piiblikooli teekonna ajal ja praktika andis meile lihtsalt võimaluse kõike õpitut ka rakendada.

Lisaks paljudele kogemustele ja uutele teadmistele, saime kursuselt kaasa ka hulga uusi sõpru, kellega saame jagada ka edaspidi oma muresid ja rõõme. Titta sõnul on meie grupp pühendunud, hooliv ja suure südamega. „Nii kiiresti võeti kõik omaks, igaüks sai olla nagu ta on. Ma mõnikord olin hämmingus, kui palju te arutasite ja vestlesite omavahel, tahtsite jagada ja kuulda teiste arvamust“.

Nüüd kui see tore Piibli- ja Misjonikooli rännak on meie jaoks möödas, saan ma ainult igaüht julgustada võtma ette seda teekonda, kes pole veel seda sammu astunud. Võin kinnitada, et see saab olema põnev ja hea aeg Jumalaga koos kasvamiseks. 

 

Tekst Jane Hüdsi
Foto Tuuli Varik 

 

Read more Comments Off on Noorte piiblikursuse 4.lend lõpetas