Paljud noored üle Eesti tegid veebruari teisel nädalavahetusel midagi igapäevarutiinist väljaspool – sõitsid Põltsamaale oikumeenilistele kirikunoorte talvepäevadele.

read more

Read more Comments Off on „Majakas“ näitas Põltsamaal noortele valgust ja õiget suunda

“Tähendus Sõnade Taga” on muusika ja piibliõpetuse seeriaõhtud, mis on mõeldud kõigile, kes on huvitatud paremini tundma Piiblit.

read more

Read more Comments Off on “Tähendus Sõnade Taga” jätkub kevadhooajal

Armsad sõbrad, Maarjamaa lapsed!

Kas seekordne jõuluaeg eristub varasematest? Küllap leidub mitmeid, kes vastavad jaatavalt. Ehk on selle vastuse taustaks rahutus, mis on tingitud meie ümber toimuvast, sealhulgas sõjakoledused ja vägivald mitmel pool maailmas ning sellest tingitud rahvaste ränne, mille sarnast lähiajalugu ei tunne. Võibolla valutab kellegi süda oma perekonna toimetuleku, lähedaste või enda heaolu ja tervise pärast. Võibolla on meel rahutu igapäevaste maiste asjade pärast.

Ei olnud see teisiti esimesel jõuluööl. Ajad olid ärevad ka Jeesuse sünniaegses Palestiinas. Poliitiline pinge ja ärevus ühiskonnas segunes isikliku mure ja rahutusega Maarja ja Joosepi hinges. Mure sündiva lapse pärast. Mure lapseootel noore Maarja vastupidamise pärast pikal jalgsirännakul Naatsaretist Petlemma. Küsimus, kas jõutakse turvaliselt kohale ja leitakse noorele emale ja lapsele sobiv ase, vaevasid Joosepi mõtteid.

Ärevuse ja rahutuse keskele saabus jõuluööl enneolematu rahu. Taevast paistis kirgas valgus ja kostus inglite laul. Jumala Poeg sündis inimesena ärevasse aega ja tõi kõigile, kes teda ootasid, rahu südamesse. Jeesuse sündimine täitis tema vanemate, karjaste ja kaugelt saabunud tarkade hinge lootusega, et Jumal ei jäta iial oma lapsi hoole ega tähelepanuta. Ta tuleb ise oma armastusega inimeste keskele, et julgustada, kinnitada ja rõõmustada meid. Ainult armastus saab muuta pimeduse valguseks, muuta rahutuse rahuks ja pöörata lootusetuse lootuseks!

Rahu- ja lootusesõnum jõuab jõuluevangeeliumi kaudu meie kõrvu igal aastal. Nii ka seekord. Üle tormaka ja rahutu ilmakära kostub kõigi meie elusid muutev sõnum: „Sõna sai lihaks ja elas meie keskel, ja me nägime Tema kirkust.” Jh 1:14

Rõõmustagu ja kirgastagu meie meeli ja rahustagu kõigi südant Jeesuse, meie Päästja ja Lunastaja imeline inimesekssaamine jõuluööl. Piiluge karjaste kombel Petlemma jõulusõime ning rõõmustage Jumala armastusest inimeste vastu. Proovige ka ise Jeesusesse uskudes ja Teda järgides rohkem armastada ning te näete, et meie ümber hakkavad toimuma inimeste elu muutvad imed!

Soovin õnnist jõulupüha ning kirgastatud elu Kristuse järgimisel uuel Issanda aastal 2016!

Urmas Viilma
Peapiiskop

 

Allikas: EELK.ee

 

Read more Comments Off on Peapiiskopi läkitus jõulupühadeks ja algavaks Issanda aastaks 2016

Laupäeval, 4.juulil, toimus Tartus üle-Eestiline vaimulik laulupidu. Lisaks eestlastele olid osalemas veel koorid Soomest ja Saksamaalt - kokku ligi 3000 lauljat. 

Plussmeedia oli samuti osalemas ning püüdis kaamera ette huvitavaid inimesi, et videointervjuus neilt uurida laulupeo emotsioonide, isikliku kogemuse, muusika tähtsuse ja palju muu kohta.

Vaata Plussmeedia intervjuusid EELK peapiiskop Urmas Viilma, kunstilise juhi Raul Talmari, naiskooride dirigendi Kai-Tõe Ellermaa, koorilauljate ja osalejaga.

Intervjueerijad: Plussmeedia ajakirjanikud
Video: Madis Kask ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Vaimulik laulupidu Tartus – Plussmeedia videointervjuud

Ja ennäe, Jeesus ise tuli neile vastu ja ütles: „Olge rõõmsad!“
Matteuse 28:9

read more

Read more Comments Off on Kristus on üles tõusnud!

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku XXIX Kirikukogu valis täna, 26. novembril uueks peapiiskopiks Urmas Viilma.

EELK kümnes peapiiskop valiti 25.-26. novembril 2014 toimunud kirikukogul. Valimine toimus kahes voorus. Neljast kandidaadist pääsesid teise vooru Ove Sander ja Urmas Viilma. 57-liikmeline kirikukogu valis uueks peapiiskopiks Urmas Viilma.

Peapiiskop electus Urmas Viilma on Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskopliku Toomkoguduse õpetaja, konsistooriumi kantsler.

read more

Read more Comments Off on EELK uueks peapiiskopiks valiti Urmas Viilma