Teda on toodud taas arstiga vestlema. Viimasel küsitlusel ei jõutud kusagile edasi. Nüüd proovitakse uuesti. Arst küsib tema nime, aga need, kes teda vangis hoiavad – hääled pea sees – ei taha, et ta seda ütleks. Nime ütlemine on liiga suur samm tema vabaduse ja deemonite hävitamise suunas.

„Ilma jäetud“ on film vaimsest võitlusest ja vaimuhaiguse ahelatest, kuid samuti nime tähendusest ja selle mehe väest, kes 2000 aastat tagasi tõusis paadist ühele mahajäetud rannale Iisraelis Galilea-maal.

Film osales Soomes lühifilmide võistlusel Uneton48 (Unetu48) 2015 - mil ette antud zanris (underground) ja märksõnadega (origami, trikk, autoriteet) tuli tiimil video algusest lõpuni valmis teha 48 tunni jooksul. Film valmis Nuotta, Plussi ja Võbori rahvusvahelise noortemeedia koostööna.

Filmil on eesti keelsed subtiitrid! Vali seadetest.

 

Read more Comments Off on Lühifilm “Ilma jäetud”

Juba mitmendat korda leidis aset kristlike noorte meedialaager. Sel korral toimus see 14-17.mail Venemaal, Sankt Peterburgi kesklinnas asuvas Püha Maria Ingeri kirikus. Osa võtsid noored Eesti Plussmeedia tiimist ning noored Soome Nuotta tiimist. Kahjuks oli sel korral vene noori Võbori tiimist väga vähe. Kuid see ei takistanud noortel tegemast suurepärast meediatööd.

Meedialaagri jooksul õptiti tegema reklaamklippe, kasutama erinevaid programme filmi kokku monteerimiseks, filmimist, pildistamist ning ka võõrkeeli. Osa võeti ka iga-aastasest Soome lühifilmide festivalist Uneton48, mis tähendab, et film tuleb luua 48h jooksul pärast teemade välja loosimist. Eesti-Soome-Vene meediatiim sai loosiõnne tahtel paraja pähkli. Filmi teemaks oli „Underground movie“ ehk eesti keeles „Maa-alune film“. Teema on juba ise mitmeti mõistetav, seega polnud noortel väga keeruline lasta oma fantaasial lennata ja välja tuua ideed, mis ei tundunud sugugi loogilised. Siiski lõpuks pandi kõigi ideedest kokku üks fantaasiaküllane filmi käsikiri. Filmiga saab tutvuda Plussmeedia kodulehel pärast Uneton48 filmide esilinastust.

Meediatöö kõrvalt said noored tutvuda ka Venemaa linna iseärasuste ja vaatamisväärsustega. Jäi veidi aega istuda kohvikus, vaadata mitmeid tänavamuusikuid ja erinevaid esinejaid. Laupäeva öösel kell 1.15 mindi vaatama ka sildade tõstmist.

Peterburis nägime palju erinevusi koduriigiga - kuldsed reljeefid ja kujukesed majadel. Pisidetailid, mis on tehtud nõnda peene näputööna, et hirm oleks vaadata. Muidugi prooviti ära ka Venemaa pannkoogid, mis meeldisid kõigile. Vaatamata ilmaennustusele, soosis ilm meedialaagris osalejaid väga, paitades noorte päid soojade päikesekiirtega ning lubades mõnusalt filmida ka õues linnatänavatel.

Noorte enda sõnul jäid nad meedialaagriga väga rahule. Õpiti palju uut ja huvitavat enda, teiste ja meediatöö kohta. Järgmine sarnane kolme riigi noorte ühine meedialaager toimub juba Eestis, 13-16.august. Noorte meediatöö ja Plussmeedia tegemistega saab end kursis hoida meie kodulehe kaudu. Peagi ilmuvad siia ka Venemaal loodud videoklipid.

Tekst Kristi Tüvi
Foto Maria Savitskaya

 

Read more Comments Off on Rahvusvaheline kristlik meedialaager Venemaal