Sel sügisel on Pluss-ajakirjal 5-aastane juubel, sest esimene eestlaste enda tehtud ajakiri ilmus novembris 2010. Seetõttu toome käesoleva aasta novembrikuus Sinuni mõned artiklid meie arhiivist "vana kuld" - et meenutada, millised mõtted ja teemad olid noortele olulised 5 aastat tagasi. Rubriigist "Seitse" saad lugeda:


Kuidas näidata oma värve?

Meie usk on midagi sellist mis ei ole mõeldud endale hoidmiseks vaid jagamiseks. Millised on kõige paremad viisid seda teha?

1.Ole oma tegudega eeskujuks

„Sest nii nagu ihu ilma vaimuta on surnud, nõnda on surnud ka usk ilma tegudeta." (Jaakobuse 2:18)

Kõige parem viis jagada oma usku teiste inimestega on neile olla oma tegudega eeskujuks. Tegudega näitame me seda mida meie usk meie jaoks tegelikult tähendab. Inimeste jaoks on märksa suurem tunnistus see, kui sa neile näitab Jumala armastust selle asemel et neile sellest lihtsalt rääkida. Üks hea tegu kõneleb palju rohkem kui tuhat sõna.

2.Anna andeks tingimusteta

„Nii nagu Issand teile on andeks andnud, nõnda tehke teiegi!" (Koloslastele 3:13)

Tänapäeva maailmas on väga paljudel inimestel probleeme andestamisega. Andeks andmine on üks kristlikule usule kõige iseloomulikumaid asju. Andes teistele andeks ilma et nad seda ise paluksid on üks tõhusamaid viise kuidas evangeliseerida.

3.Käitu inimestega hästi

„Armastage oma vaenlasi, tehke head neile, kes teid vihkavad." (Luuka 6:27)

Käitu inimestega viisakalt, ükskõik kuidas nemad sinuga käituvad. Millal iganes sul võimalus avaneb, näita teistele et sa ei muuda oma suhtumist nende suhtes, ükskõik mis ei juhtuks. Jeesus käitus inimestega hästi isegi siis kui nemad temasse halvasti suhtusid. See paneb inimesi mõtlema selle üle kuidas sa oled võimeline nii tegema. Mõned neist võivad isegi küsima tulla.

4. Leia viise kuidas olla õnnistuseks teistele

„Nõnda paistku teiegi valgus inimestele, et nad teie häid tegusid nähes ülistaksid teie Isa, kes on taevas." (Matteuse 5:16)

Leia iga päev võimalusi selleks et teha midagi head teistele. Aita kui keegi peab kandma rasket kotti või kuula oma sõpra kui tal on suur mure. See ei ole ainult õnnistuseks teistele, vaid ka sulle endale. Sellise käitumisega näitad sa et sulle on tähtsad sinu ümber olevad inimesed.

5. Jää kindlaks sellele, mida sa usud

„Kui te vaid jääte kindlaks ja rajatuks usule ega lase end kõrvale viia evangeeliumis olevast lootusest....“ (Koloslastele 1:23)

Rasked ajad panevad meie kõigi usu proovile. Jäädes sellistel aegadel kindlaks sellele, mida sa usud, näitad sa, et sinu usk on sinu jaoks midagi tõeliselt olulist ja väärtuslikku.

6. Ära varja oma usku

„Aga igaühe, kes iganes minu ära salgab inimeste ees, tema salgan ära ka mina oma Isa ees, kes on taevas.“ (Matteuse 10:33)

Meil kõigil tuleb elu jooksul ette olukordi kus meie käest küsitakse kellesse me usume. Kui meie käest küsitakse kas me usume Jumalasse ning me vastame ei, näitab see et meie jaoks ei ole meie usk tähtis.

7. Ole positiivne

„Sina annad mulle teada elu teeraja, rõõmu on rohkesti su palge ees, meeldivaid asju on su paremas käes alatiseks.“ (Psalm 16:11)

Ole positiivne igas olukorras, ka siis kui käes on rasked ajad. Ole rõõmus, sest sinuga on Jumal keda võib alati usaldada. Kui inimesed näevad et sa suudad positiivne olla ka rasketes olukordades, ja nad tahavad kindlasti teada kuidas sa seda suudad.

 

Tekst Gerda Parkja, Foto Joanna Amemori

Pluss 1/2010. Sisukord

Read more Comments Off on Pluss 5 aastat tagasi: Seitse – Kuidas näidata oma värve?