Märts on EESTI KIRIKU sünnipäevakuu. Sel puhul pakub toimetus võimalust soodsalt lehte tellida. Telli ajaleht endale või kingituseks sõbrale eriti hea hinnaga! Toimetuses on saadaval kaunid kinkekaardid.

Aastatellimus 28 eurot
Poolaasta tellimus 15 eurot

TELLIMISEKS
– saada e-kiri aadressil ek.tellimus@eelk.ee;
– helista toimetusse 733 7795.
Tellimus jõustub pärast  raha ülekandmist SA Ajaleht Eesti Kirik kontole
Swedbankis IBAN: EE852200221020430989, SWIFT: HABAEE2X

Read more Comments Off on SÜNNIPÄEVAKUU SOODUSTELLIMUS

Tähelepanu! Toimetuse kaudu on võimalik tellida endale või kogudusele Eesti Kiriku eelmise aasta köidetud aastakäik. Köite hind on 30 eurot (köitmise hind 25 eurot + käibemaks 5 eurot). Soovist palun teada anda sirje.kasemaa@eelk.ee või telefonil 733 7795.
Toimetuses on veel saadaval ka üksikud köited aastatest 2010, 2013, 2015 ja 2016 (köite hind 15 eurot).

Read more Comments Off on Eesti Kiriku köidetud aastakäik 2018

Väikerühm on koos kasvamise koht. See võib olla piibliring, palvering, naiste- või meestering, teemade ümber koondunud aruteluring vms, mille juhiks ja kokkukutsujaks ei pea olema vaimulik, vaid mida võivad viia läbi ka koguduse ilmikliikmed. Väikerühm käib koos, et kasvada lähemale Jumalale ning lähtub Jeesuse lubadusest, „kus kaks või kolm on minu nimel koos, seal olen mina nende keskel“ (Mt 18:20).
Misjonikeskus kutsub kõiki väikerühmatööst huvitatuid minikonverentsile, mille sihtrühmaks on kõik need, kes väikerühmatööst rohkem teada sooviksid ning ehk ka ise sellega oma koguduses alustada tahaksid. Konverentsil tutvustatakse väikerühma piibellikke aluseid, jagatakse isiklikke kogemusi, antakse juhtnööre alles alustavale väikerühmale, kuid arutatakse ka küsimusi, mis võivad olla väikerühmatöö väljakutseteks. Samuti tutvustatakse mõningaid väikerühmatöös kasutatavaid materjale.

Minikonverents „Väikerühmad koguduses“ toimub 26. märtsil kell 18–21 Pirita kloostris.
Et teaksime arvestada osalejate arvuga kohvilauas ja ruumi paigutamisel, palume osalemisest teada anda 17. märtsiks e-posti aadressil mk@eelk.ee või telefonil 646 4760.
Konverents on tasuta ning kõik huvilised on oodatud. Korraldamist toetab Norra Misjoniselts.
Lisaküsimused ja täpsem kava Misjonikeskuse kodulehel mk.ee või e-posti aadressil mk@eelk.ee või helene.toivanen@eelk.ee.

Read more Comments Off on Väikerühm – koos on parem

Urve Küttneri isikunäitus „Signum Dei“ on galeriis avatud 11. märtsini.
Küllap mõnigi inimene vajab elu teatud perioodidel märguandeid või märke. Ebakindluse või otsingu perioodil pole palju vaja. Piisab kui leitakse vähene märk, mis justkui kinnitaks valiku(te) õigsust.
Kunstnik Urve Küttner on talle omase kunstilise märksüsteemi leidnud ja loonud. Juba aastast 1997 on ta teadlikult kasutanud ja täiustanud oma maailma, mis on talle eriliselt südamelähedane. Kunstnik on kasutanud seeriates „Inglite aeg“ (2002) ja „Illuminatsioonid“ (2003) tuntud maaliklassikute mustvalgeid reprosid ühendades need oma originaal­ehetega. Märgid, ehted ja reprod on leidnud oma hapra väljenduslaadi ning julgelt tänapäevase tervikliku nägemuse. Näitus „Signum Dei“ – märk Jumalalt – vaid kinnitab seda.
Ehtekunstnik Urve Küttneri filigraanselt teostatud ehted on seotud erinevate kunstnike teostega nagu Piero di Cosimo, Pontomoro, Giotto, Andrea del Sarto, Fra Angelico, Dürer, Cranach jt.
Kunstnik Urve Küttner on oma loomingus leidnud tasakaalu, kus ei pea enam küsima, kuidas edasi või mis on pildil valesti. Pigem vastupidi, tema küps nägemus ja tehnika meisterlik valdamine annab tunnistust jumaliku ande olemusest ja puudutusest. Ta mõistab siduda nii möödunud ajastute kui tänapäevase kunsti enda kordumatu loominguga.
Urve Küttner on lõpetanud 1967 Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (EKA), on Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1974, ta on osalenud aktiivses näitustegevuses alates 1970. aastast. Ta on pälvinud Kristjan Raua nimelise kunstipreemia 1998. aastal ja Ede Kurreli nimelise kunstipreemia 2001. ja 2016. aastal. Käesolev näitus on tema kolmekümnes isikunäitus.
Erkki Juhandi, näituse kuraator

Read more Comments Off on Näitus Tallinna Jaani kiriku galeriis

Tartu Pauluse kirikus on teisipäeval, 12. märtsil sõnakuulutajate osaduspäev.
Oodatud on vaimulikud ja kõik teised, kellel jumalasõna kuulutamine südames! Vajalik on eelnevalt registreeruda hiljemalt tuhkapäevaks (6. märts). Registreerunuks loetakse need, kes on osavõtutasu 10 eurot kandnud EELK Tartu Pauluse koguduse kontole EE282200221005105336 Swedbanki.
Uksed avatakse kell 9, koolitus algab kell 10 ja lõpeb kell 15 armulauaga palvusega.
Info: Kristjan Luhamets (5399 6180) ja Marek Roots (5193 1501).

Read more Comments Off on Sõnakuulutajate osaduspäev

Muusika- ja piibliõpetuse õhtu „Tähendus sõnade taga“ on 5. märtsil kell 18.30 Nõmme Rahu kirikus.

Read more Comments Off on Muusika- ja piibliõpetuse õhtu

naiste palvepäev (3)

Read more Comments Off on Naiste oikumeeniline palvepäev

EERIKA HALLIK

Head lugejad, teil on võimalik annetada jumalasõna levikuks
SA Ajaleht Eesti Kirik EE852200221020430989 Swedbank

Read more Comments Off on Täname

Anna oma panus ja tee annetus Kõpu kiriku akende restaureerimiseks. Tänutahvlile kantakse Sinu, Su perekonna, suguvõsa, esivanemate, talu või ettevõtte nimi. Annetuse saad teha EELK Kõpu Peetri koguduse kontole SEB EE161010302004842004 või SWEDBANK EE662200221046240412. Selgitusse kirjuta tänutahvlile kantav nimi. Annetusi saab teha ka kirikus. Kõpu Peetri kirikus on 9 suurt ajaloolist akent, mis taastatakse võimalikult algupäraselt. Purunenud originaalklaase ei asendata, vaid need parandatakse tinalindiga. See meetod on Eestis harukordne. Akende ennistustööd teeb Ajataju OÜ ja nende restaureerimine maksab kogudusele 13 500 eurot. Restaureerimistöid saab toetada kas ühe aknaruudu kaupa, mil ruudu hinnaks on 50 eurot või tasudes 1/5 akna eest 300 eurot. Kindlasti on võimalik enda nimele soetada aken tervikuna ja siis on selle hinnaks 1500 eurot. Kõikide vähemalt 1 aknaruudu eest annetanute nimed kantakse tänutahvlitele. Soovi korral saab märkida perekonna, suguvõsa, esivanemate, talu või ettevõtte nime. Nõnda on kirikus jäädvustatud endiste põlvkondade mälestus ning esindatud praeguste põlvkondade tulevikku kanduv pärand. Suur tänu toetuse eest! Info: Kõpu Peetri kogudus, 5348 5573, kopu@eelk.ee.

Read more Comments Off on Jäädvusta end ajalukku!

Corelli Music rõõmustab taas publikut juba aastal 2010 alanud jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal“, mis pakub imelisi muusikaelamusi läbi jõuluootuse ja aastalõpu kuni kolmekuningapäevani jaanuaris. Jõulufestival on muusikute kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ning tähistab ka Euroopa kultuuripärandi aastat 2018.
Kontsert „Jõuluingel“ on 28. detsembril kell 19 Tartu Jaani kirikus ja 29. detsembril kell 19 Tallinna Jaani kirikus.
Esinevad Tartu Noortekoor ja Olav Ehala (klaver). Harfil Tatjana Lepnurm. Dirigendid Riho, Markus ja Kadri Leppoja. Kavas kaunilt särav jõulumuusika, Britteni „Ceremony of Carols“, Ehala jõululaulud jm.

Read more Comments Off on Kirikupühad Maarjamaal