8.-9. aprillil toimus Tartus Kõrgema Usuteadusliku Seminari kevadkonverents teemal „Elevandituba- kristliku tõe relevantsusest ühiskonnas.“ 

read more

Read more Comments Off on Elevandituba- kristliku tõe relevantsusest ühiskonnas

Oktoobri alguses toimusid Tartus, Pauluse kirikus taas noortepäevad, kus osalesid noored erinevatest Eestimaa paikadest. Pauluse Noortepäevad on toimunud kaks aastat. Sel aastal oli rahvast eelmisest aastast vähem, kuid see tegi olemise hubasemaks ja mõnusamaks: kõik suhtlesid omavahel.

read more

Read more Comments Off on Pauluse Noortepäevad 2015

Laupäeval, 4.juulil, toimus Tartus üle-Eestiline vaimulik laulupidu. Lisaks eestlastele olid osalemas veel koorid Soomest ja Saksamaalt - kokku ligi 3000 lauljat. 

Plussmeedia oli samuti osalemas ning püüdis kaamera ette huvitavaid inimesi, et videointervjuus neilt uurida laulupeo emotsioonide, isikliku kogemuse, muusika tähtsuse ja palju muu kohta.

Vaata Plussmeedia intervjuusid EELK peapiiskop Urmas Viilma, kunstilise juhi Raul Talmari, naiskooride dirigendi Kai-Tõe Ellermaa, koorilauljate ja osalejaga.

Intervjueerijad: Plussmeedia ajakirjanikud
Video: Madis Kask ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Vaimulik laulupidu Tartus – Plussmeedia videointervjuud

Eestlased on tuntud kui laulurahvas. Muusika on jõud, mis liidab ja ühendab. Käesoleva aasta juulikuus leiab aset vaimulik laulupidu, kus saavad kokku kirikukoorid ja -muusikud üle Eesti, et tuua ühiselt Tartu laulukaare all kiitust meie Jumalale ja loojale.

Laulupidu toimub käsikäes Kirikupäevaga. Ühine programm kestab 2. juuli õhtust kuni pühapäeva, 5. juuli hommikupoolikuni, mil kõik võetakse kokku kell 10 algava suure ühise muusikalise jumalateenistusega Tartu Pauluse kirikus.

Neli päeva kestva programmi hulgast võib leida veel näiteks palju erinevaid kontserte, alates orelimuusikast lõpetades eestistatud versiooniga Pekka Simojoki „Ülistusest“. Lisaks toimuvad tegevused lastele, palvused, erinevad loengud, näitused, Nelja Tuule ristirännak, on avatud misjonitelk, kus tutvustatakse misjonitööd meil ja mujal.

Kirsiks tordil on siiski 4. juulil kell 17.00 algav laulupeo kontsert „Maarjamaa – Isa maa“ – kus astub üles üle 3000 laulja ja muusiku. Tule ja saa osa millestki võimsast! Näe, palju on eestis kristlasi, ja mida me koos korda võime saata!

 

Rohkem infot ja täpsem programm:

Facebook

www.eelk.ee/kirikupaev/

 

Read more Comments Off on EELK Kirikupäev ja Laulupidu 2015