Kui oled vähemalt 14-aastane noor ja sind huvitab tants, muusika, meedia või maalimine, siis oled oodatud Life laagrisse, mis on üles ehitatud kristlikel põhimõtetel ja väärtustel.

read more

Read more Comments Off on Life laager 17-21.august Põlvas

Kui oled vähemalt 14-aastane noor ja sind huvitab tants, muusika, meedia või maalimine, siis oled oodatud Life laagrisse, mis on üles ehitatud kristlikel põhimõtetel ja väärtustel.

read more

Read more Comments Off on Life laager 17-21.august Põlvas

Kolmapäeval, 23. septembril 2015 kell 13.30-14.30 (rühm I) ja 14.30 – 15.30 (rühm II) alustab Meres pst 3 (Tallinna Adventkiriku ruumides) hariv ning õpetlik teatriring noortele vanuses 9-15a.

Teatriringiga on ühendatud kommunikatsiooni harjutused, muusika ja tants. Tegevused on treening häälele ja kehale, kutsume külla Eesti näitlejad, külastame ise teatrit, loome etüüde ja etendusi, millega üles astuda erinevates laste-ja noorte teatrite konkurssidel ning festivalidel, Eestimaa kirikutes kui väljaspool kristlike asutusi. 

Teatriringis osalemine on 10 EUR (kuus) ja toimub igal kolmapäeval eelnimetatud kellaaegadel. 
 
Registeerimine : SIIN kui ka kohapeal antava ankeedi kaudu!!

 

Read more Comments Off on Kristlik teatriring lastele ja noortele

Kristlik tantsu- ja kunsti koolituslaager “Life” oli sel suvel taas ühendatud Plussi meedialaagriga. Ühine noortelaager toimus juba kolmandat aastat ning seekord leidis aset Taebla Gümnaasiumis 13-16.augustil.

Soovijatel oli võimalik õppida Ain Varese juhendamisel erinevaid maalimise tehnikaid, läbi mille
end paremini väljendada; arendada painduvust ja rütmilist liikumist Carl Heinrich Pruuni breiktantsu õpitoas või tegeleda meeliülendava ülistustantsuga Jane Raidma eestvedamisel. Meedialaagris valmisid aga piibliteemalised lühifilmid üheskoos külalistega Soomest. 

Breiktantsu töötoas osalenud Haapsalust pärit noor Lisette Ulla arvates oli grupi õhkkond hästi elav, juhendaja väga motiveeriv ja kiidusõnu jagav. “Breik on just minu tants, millega Jumalat ülistada ja lülitada end siit maailmast välja ja olla ainult koos Jumalaga.”

Tallinnast pärit Hanna Toots osales ülistustantsu töötoas. “Seal oli 100% tunda Püha Vaimu ligiolu. Me ülistasime Jumalat improviseerides, mis tähendab, et igal liigutusel oli mingi tähendus ja enne tantsima hakkamist panime sammud ja liigutused kirja. Siis hakkasime neid teiste grupiliikmetega omavahel kokku sobitama. See oli lahe!”

Laagri korraldustiim koosnes erinevate Eesti koguduste noortest, Signe Reinaru eestvedamisel. Kogu sellise laagri korralduse mõte tuli Signel Soomest, kus ta viis aastat tagasi sarnases laagris ise osaleda sai. “Sealt sain mõtte, et ka Eestis võiks selline laager olla. Mõned aastad see mõte küpses ja otsis inimesi, kes ideega kaasa tuleksid.”

Lisaks töötubadele toimusid vaimuliku sisuga hommiku- ja õhtuprogrammid, kus kõnelesid Joel Reinaru, Ain Vares ja Elina Kivinukk ning sai ühiselt laulda. Reedene päev oli põnev seetõttu, et ühe töötoa asemel pakuti vahetustöötuba ehk sai poolteist tundi proovida midagi täiesti teisest valdkonnast. Laagri jooksul jäi ka piisavalt aega, et üksteisega tutvuda ja õhtuti lauamänge mängida.

Kaunite kunstide õpitubades nähtud vaev kulmineerus kõigile avatud kontserdiga laupäeval, 15. augustil, kui laagrilised oma loominguga Taebla kooli saalis üles astusid. Kogu laagri teemaks oli Iisraeli rahva rännak läbi kõrbe ning nii hõlmasidki kontserdil nähtud tantsud ja filmid teemasid: põgenemine Egiptusest, Punase mere ületamine, rahva nurin veepuuduse pärast, kuldvasika tegemine, Jumala viha rahva peale ning lõpuks ka andeksandmist.

Oli tõesti hämmastav näha, mida imelist on noored võimelised looma vaid mõne päeva jooksul!

 

Tekst Triin-Mary Raudkivi ja Lydia Kurus
Foto Helina Tamme

 

Read more Comments Off on Noored õppisid suvel Taebla koolis tantsu, kunsti ja meediat

Tuleva laupäeva õhtul on sul võimalus osa saada vägevast kristlikust kontserdist, kus võid nautida huvitavaid tantsuetteasteid, lõbusaid lühifilme ning kindlasti ei puudu ka hea muusika. Kõik kontserdil nähtav valmistatakse ette eelneva kolme päeva jooksul, mil leiab aset LIFE laager.

read more

Read more Comments Off on LIFE kontsert