Sellesuvine suurim kristlik noortefestival JäPe on jõudnud poole peale. Laagri ideaalse toimimise eest vastutab suur hulk vabatahtlikke abilisi, kes erinevalt teistest laagrilistest alustasid oma “laagriga” neljapäeva asemel juba esmaspäevast. Vaata järgnevast videost kokkuvõtet eellaagris toimunust.
Read more Comments Off on JäPe 2015 eellaager

JäPe on kristlik noortefestival, mis on välja kasvanud luterliku kiriku suvistest kirikunoortepäevadest. JäPe on oikumeeniline festival, mis ühendab kristlikke noori üle Eesti. Jäpe on koht, kus Sa saad kohtuda toredate noortega ja Jumalaga. Sel suvel toimub selline noortelaager juba 26.korda.

JäPe toimkond kutsub kõiki osalema 9-12.juulil Pilistveres. Festivali jooksul saad teha palju aktiivseid tegevusi, kuulata head muusikat ja sõnumit, osaleda põnevates rühmatöödes, rahulikel palvustel ja arutleda koos teiste noortega väikerühmades. Kuna festivalil on alati palju andekaid noori, on enda loovust võimalik teistelegi näidata vabalava etteastes. Veel toimub üks teistmoodi turg nimega „Vembu-Tembu turg“. Seal saavad kõik soovijad väikese raha eest müüa mida iganes neil fantaasia pähe toob – kasvõi õhulosse või anekdoodi vestmist ning kogu teenitud tulu läheb heategevuseks. Turul on alati põnev melu ning ostjaid-müüjaid jagub kõikjale. Sel aastal läheb kogu saadud tulu organisatsioonile „MTÜ Isata Laste Heaks“. MTÜ juhindub põhimõttest, et isatus on praeguse põlvkonna jaoks kõige kahjulikum suundumus.

Lisaks kõigele aktiivsele ja sportlikule on JäPel muidugi ka sügav vaimulik osa. Selleaastase festivali teemat „Siin ma olen“ avab noortele mini-piiblitundide kaudu pastor Kristjan Luhamets. Kristjan selgitab lühidalt, mida võib erinevates piiblitundides kuulda. „Jumal kutsub meid. Me ei pea muutma end selleks, et Jumala juurde saaksime tulla. Jumala kõnetunnid on meie jaoks avatud kogu aeg – seega ei pea ka meie koonerdama ajaga, mis me Jumalale oma elus anname. Jesaja oli väga julge – ta ütles Jumalale: Siin ma olen, läkita mind! Teadmata, kuhu selline otsus teda viia võib. Jumal tahab meile öelda: „Ma olen siin, Sinu kõrval, ära karda!“

JäPe toimkonna üleskutse Sulle, armas noor või nooremeelne: Ära noruta suve üht lahedamat nädalavahetust üksi kodus, vaid võta sõber kaasa ja pange rattad veerema Pilistvere poole!
Rohkem infot ja registreerimine: www.jape.ee

Kohtumiseni Pilistveres!

 

Read more Comments Off on JäPe „Siin ma olen“ kutsub Sind juulis Pilistverre!