Mai keskel lõpetas oma Piibli- ja Misjonikursuse teekonna juba neljas lend. Viimane ühine nädalavahetus möödus kiiresti ja ka pisut teistmoodi kui tavaliselt. Seekord ei käinud meile rääkimas mitte välislektorid, vaid pidime igaüks ise rääkima oma praktikast, läbi mille saime väga palju julgustust ning häid mõtteid, kuidas saaksime ka edaspidi abiks olla Jumalariigi töö tegemisel.

Kokku kuulasime üheksat ettekannet ning igaüks neist oli omanäoline ja ka kõigi praktikad olid omamoodi erilised ning väga julgustavad. Igaüks rääkis üsna lühidalt, mis oli praktika sisu, mida ise õppis, mis olid raskused jne. Sellele järgnes arutelu ja saime ka küsida küsimusi seoses praktikaga. Praktikana viidi läbi piiblitunde, pühapäevakooli tunde, laagreid, teenistusi ja veel mitmeid põnevaid tegevusi.

Usun, et enamik meist kogesid ettekandeid kuulates seda, et Jumalaga koos on kõik võimalik ning tuleb lihtsalt usaldada ja kuulata Jumala häält. Üks meie Piibli- ja Misjonikursuse eestvedajatest Titta Marita Hämäläinen on meie gruppi iseloomustanud järgmiselt: „Teile läheb korda see, mida teete, see, kes te olete Jeesuse jüngritena, ja mis on Jumala tahe teie elus. Ja see usaldus Jumala vastu oli üsna selgesti tuntav“. Jumala usaldamist, Temaga koos käimist, kuulamist ja kõike muud oleme me aga õppinud juba terve Piiblikooli teekonna ajal ja praktika andis meile lihtsalt võimaluse kõike õpitut ka rakendada.

Lisaks paljudele kogemustele ja uutele teadmistele, saime kursuselt kaasa ka hulga uusi sõpru, kellega saame jagada ka edaspidi oma muresid ja rõõme. Titta sõnul on meie grupp pühendunud, hooliv ja suure südamega. „Nii kiiresti võeti kõik omaks, igaüks sai olla nagu ta on. Ma mõnikord olin hämmingus, kui palju te arutasite ja vestlesite omavahel, tahtsite jagada ja kuulda teiste arvamust“.

Nüüd kui see tore Piibli- ja Misjonikooli rännak on meie jaoks möödas, saan ma ainult igaüht julgustada võtma ette seda teekonda, kes pole veel seda sammu astunud. Võin kinnitada, et see saab olema põnev ja hea aeg Jumalaga koos kasvamiseks. 

 

Tekst Jane Hüdsi
Foto Tuuli Varik 

 

Read more Comments Off on Noorte piiblikursuse 4.lend lõpetas