16. septembril 2016 algab Põltsamaa kiriklas taas igakuine kolmepäevane õppetöö 18-30 aastastele, keda huvitab kristliku usu mõistmine, tervikpildi kujundamine Piiblist, selle rakendamine ja kasvamine kristlasena.

read more

Read more Comments Off on Piiblikursus kutsub taas noori Põltsamaale

16. septembril 2016 algab Põltsamaa kiriklas taas igakuine kolmepäevane õppetöö 18-30 aastastele, keda huvitab kristliku usu mõistmine, tervikpildi kujundamine Piiblist, selle rakendamine ja kasvamine kristlasena.

read more

Read more Comments Off on Piiblikursus kutsub taas noori Põltsamaale

Paljud noored üle Eesti tegid veebruari teisel nädalavahetusel midagi igapäevarutiinist väljaspool – sõitsid Põltsamaale oikumeenilistele kirikunoorte talvepäevadele.

read more

Read more Comments Off on „Majakas“ näitas Põltsamaal noortele valgust ja õiget suunda

Kirikunoorte talvepäevad "Majakas" Põltsamaal 5-7.veebruar 2016.
Programmijuhid Kristi Tüvi ja Siimar Kivisild jagavad oma vahvaid emotsioone ja kogemusi talvepäevade eestvedamisel.

read more

Read more Comments Off on Põltsamaa talvepäevad – Kristi Tüvi ja Siimar Kivisild

Kirikunoorte talvepäevad "Majakas" Põltsamaal 5-7.veebruar 2016.

read more

Read more Comments Off on Põltsamaa talvepäevad – Markus ja Mattias Haamer

„Õnnis on inimene, kes leiab tarkuse ja
 inimene, kes jõuab arusaamisele, 
sest sellest on rohkem kasu, kui hõbedast
 ja rohkem tulu, kui kullast.” 
Õp 3:13-14

 

Alates 29-30. jaanuarist 2016 alustab SA EELK Misjonikeskus täiskasvanute Piiblikursuse teise hooajaga. Kursuse sihtgrupiks on huvilised alates 26. eluaastast, kes on huvitatud süsteemsest lähenemisest piibliõppele, osaduse kaudu usuelu tugevdamisest ning vaimsest kasvamisest.

Kokku saadakse kord kuus reedest laupäevani alates jaanuarist kuni novembrini EELK Põltsamaa Niguliste koguduse kiriklas. Juunis ja juulis peetakse suvevaheaega. Üheksal kogunemiskorral kuulatakse loenguid, osaletakse rühmatöödes, vestlusringides ning ühises palveosaduses.

Käsitletavad teemad 2016.aastal:

Jaanuar (29-30.01) – Religiooni mõiste ja arengusuunad.
Veebruar (19-20.02) – Piibel. Piibliraamatu kujunemine, jaotus.
Märts (25-26.03) – Jumal. Mida Piibel ütleb Jumala kohta?!
Aprill (29-30.04) – Jeesuse maapealne elu. Jüngerlus.
Mai (27-28.05) – Jeesuse õpetus + algkristlus.
August (26-27.08) - Püha Vaim. Kiriku õpetus.
September (23-24.09) – Jumalateenistuse kord. Kirikukalender.
Oktoober (28-29.10) – Usuelu (vaimulik eluviis). Retriit. Palverännakud.
November (25-26.11) – Minu ülesanne ristiinimesena Jumala loodud maailmas.

Lektoriteks EELK Usuteaduse Instituudi ja Tartu Ülikooli usuteaduskonna õppejõud, näiteks: Eenok Haamer, Jaan Lahe, Arne Hiob, Vallo Ehasalu, jpt.

Ülesehitus
Kogunetakse reedel, 19:00 õhtusöögi laua taha, kus ühises vestlusringis jagatakse muljeid kursuse vahelisest ajast. Veel samal õhtul toimub ka esimene loeng 21:00 – 22.30 nn. „ööseminar”. Hilisõhtune loeng ei ole mitte niivõrd konspekteerimiseks, kui kaasamõtlemiseks ja ühiseks aruteluks. Teema valikul lähtutakse järgnevale päevale paigutatud peateemast.
Peale ööseminari on Taize õhtupalvus 22:40 – 22:55.
Laupäeva jäävad kaks toitlustuskorda (hommik ja lõuna) ning kolm 1,5 tunnist loengut. Teise päeva programm lõpeb armulauaga jumalateenistusega. Koju saab hakata suunduma kell 16:00!

Esimese lennu kogemustest võib öelda, et loengud huvitavate lektoritega ning osaduses viibimine teiste kristlastest õdede ja vendadega on andnud osalejatele tunnetatava annuse Püha Vaimu väge, mille toimel saab südamerahus pingeliste maailmaasjadega toime tulla, kuni järgmise kokkusaamiseni! Lisaks aitavad uued ja sügavamad teadmised Piiblist üles ehitada ja/või tugevdada vaimset vundamenti, millele saaks toetuda ja millest lähtuda kõik igapäevased tegevused nii kergematel kui ka raskematel eluperioodidel.
 

Kursuse maksumus on 35 eurot/kuu (kokku 9×35=315). Osavõtumaksu saab maksta ühe kuu kaupa. Kursuse korraldajad leivad, et kõik huvilised võiksid paluda toetust oma koguduselt kas osalise või täieliku kompensatsiooni saamiseks. Seda muidugi juhul, kui peale kursust ollakse valmis koolituselt saadud teadmisi ja kogemusi rakendama oma kodukoguduse elu aktiviseerimiseks.

Kursusele saab registreerida projektijuhi Kalle Kõiv’u meiliaadressil: kalle.koiv@eelk.ee. kuni 27.jaanuarini. Lisainfot saab telefonil 50 123 25.

 

Foto eelmise aasta lõpetajatest:

Read more Comments Off on Algab täiskasvanute piiblikursus!

EELK Noorte Piibli- ja Misjonikursuse viies lend alustab oma õppeaastat 18. septembril ja veel on võimalik end registreerida.

Kursus koosneb üheksast nädalavahetusest, mis toimuvad laagrivormis EELK Põltsamaa koguduse pastoraadis, iseseisvast kodutööst ning praktikast, mis toimub kevadhooajal soovitatavalt iga kursuslase kodukoguduses. Nädalavahetuse programm algab reedel õhtusöögiga ja lõppeb pühapäeva pärastlõunal.

Kursusel süvendame leerikoolis õpitud teadmisi Piiblist, Kolmainu Jumalast ja sakramentidest ning räägime ka diakooniast, misjonist, hingehoiust ja muust praktilisest, mis käib iga kristlase argipäevaelu juurde. Õpime viima läbi palvusi ning räägime ka jutlustamisest. Eelkõige õpime kasutama Piiblit elu leivana, mis meid toidab ning viibima osaduses Jumala ja üksteisega.

Kursuse programmi eest vastutab ja iga kord kohal viibib kursuse "pererahvas" Kristiina Seppel, Helina Voogne, Teet Kaur, Joel Reinaru ja Titta Hämäläinen, ja lektoriteks on meil häid õpetajaid, teolooge, pastoreid ja evangeliste nii Eestist kui ka välismaalt.

Lisainfo ja regamine: titta.hamalainen@eelk.eefacebook.com/eelkpmk

Korraldab EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus, Misjonikeskus ja Usuteaduse Instituut.

Viienda lennu nädalavahetused on järgmised:
18 - 20. september
16. - 18. oktoober
20. - 22. november
11. - 13. detsember
15. - 17. jaanuar
12. - 14. veebruar
18. - 20. märts
15. - 17. aprill
20. - 22. mai

Read more Comments Off on Noorte piiblikursuse 5.lend alustab – tule liitu!

Pilistveres noortefestivalil JäPe püüab Plussmeedia kaamera ette põnevaid inimesi. Festivali avaõhtul esinenud Põltsamaalt pärit noormeeste bänd "The Last Weekend" jagab vaatajatega, kuidas on nende bändi tegemise ajalugu kulgenud, millised on tulevikuplaanid ja mida piinlikku on laval juhtunud.

Ajakirjanik: Samuel Reinaru
Video: Madis Kask, Mart Kask

 

Read more Comments Off on JäPe 2015 – The Last Weekend videointervjuu

Neljapäeval, 9.juulil kell 19.00 algaval õhtuprogrammil Pilistveres noortefestivalil JäPe astub üles Põltsamaalt pärit bänd "The Last Weekend". Pluss toob Sinuni viimases ajakirjas ilmunud artikli bändist, et saaksid juba enne festivali end kurssi viia, mis bänd see selline on.

----------

Imeilusas Eestimaa linnas Põltsamaal on üles kasvanud kolm noormeest: metsasarve õppinud, kuid kirglikult trumme armastav Miikael Haamer, kitarrivirtuoos Rando Oja ja trompetit puhuv, kuid siiski oma basskitarrile truuks jäänud Mattias Haamer. Neid ühendab muusika, sõprus ja kristlus.

Rando ütles, vennad tegid 

Kolm sõpra moodustavad ühe bändi, The Last Weekend, mille kujunemislugu on üks huvitavamaid. Nimelt kui nüüdne bändi kitarrist Rando oli juba mõned aastad kitarrimängu õppinud, kolisid vennad Haamerid perega Põltsamaale. Mattiasest, bändi kõige nooremast liikmest, sai Rando klassivend. Sealt kõik arenema hakkaski. „Ma lihtsalt ütlesin Mattiasele, et ta võiks omale basskitarri osta, ja meie kõigi imestuseks ta ostiski,“ muheleb Rando. Siis ütles Mattias oma vennale edasi, et too endale trummid ostaks. „Kõigil oli oma instrument, õppisime seda vaikselt mängima, siis hakkasime juba koos musitseerima ja sealt saigi meie bänditegemine alguse,” võtab Rando kokku.

Samad poisid erineva nimega 

Noormehed on bändindusega tegelenud juba kuus aastat, muusikaga aga terve elu. Kui oma bändiga algust tehti, oli poiste iidol USA grupp Green Day, sealt tuli ka nende teisele bändile nimi Black Night, mis on omamoodi vastand Green Dayle. „Hetkel on siiski meie suurim iidol Jüri Homenja,” naljatab Mattias. Nende esimene bänd The Squirrels ei kestnud väga kaua. „Meie kõige esimene laul oli The Squirrelsiga. Mäletan, et laul oli kirjutatud Põltsamaa iseloomustamiseks ning kasutasime seal vanu häid fraase, nagu „Põltsamaa, ehtne ja hea”.“

Hetkel on poiste repertuaaris nii endakirjutatud lood kui ka teiste autorite loomingut. Püütakse jääda oma lemmiku pop-rokk muusikastiili juurde. „Enamasti soovime oma muusikaga inimestele öelda, et elu ei ole nii hirmus, nagu vahel tundub. Iga tunneli lõpus on valgus,” lisab bändi trummar Miikael.

Unistused ja reaalsus 

Poisid on käinud bändiga esinemas paljudes Eestimaa linnades, aga siht on jõuda veelgi kaugemale. „Meie hetke kõige suurem ja reaalne unistus on esineda Baltimaade suurimal muusikafestivalil Maata Näkyvissä,” avab Mattias. „See on küll unistus, aga näeme seda reaalse võimalusena, kui edasi töötame,” lisab Miikael.

Varem toimusid noormeestel bändiproovid igal kolmapäeval, kuid kiire elu ja kooli tõttu tehakse nüüd proove vähem. See-eest aga on kõik proovid väga lõbusad ja tegusad.

Suvel toimub taas kord noortefestival JäPe pealkirjaga „Siin ma olen”, kus Last Weekend on esimest korda peaesineja. JäPe kontserdi repertuaaris on nii oma lugusid kui ka teiste artistide loomingut. „Me pole jõudnud kirjutada veel piisavalt palju kristlikke laule, mistõttu kasutame suvisel kontserdil ka võõraid lugusid,” lisas Rando.

„Siiski loodame, et meeldime rahvale, sest kui meie tunneme end laval hästi, tunneb ka rahvas end hästi,” usub Miikael.

Lõbusad ja piinlikud seigad 

Kontsertidele mõeldes ei tõmba poisid rihma liiga pingule. Esinemise pärast ei muretseta ja kõik läheb nii, nagu minema peab. „On juhtunud ka kordi, kui kümme minutit enne esinemist tuli kava kokku panna, aga nüüdseks läheb kõik sujuvalt,” meenutab Rando üht esinemist ning jätkab: „Lavale minnes teevad tuju heaks meie lahedad ja energilised fännid, kes on meile nagu parimad sõbrad.“

„Tihti on nii, et fännidel on laulud  paremini peas, kui meil endil. Ükskord laulsin laval koos fänniga, aga endal läksid sõnad meelest ära ja pidin vahemängu ajal fännilt teise salmi sõnu küsima,”  räägib Miikael lõbusast kogemusest.

Piinlikke olukordi on olnud veelgi: oma kitarrile pealehüppamine, koperdamine, tehnilised viperused, võimendusjuhtmete väljakukkumine, kitarrikeelte purunemine, trummipulga kaotamine ja veel palju muud.  „Siiani oleme oma äpardustega kenasti hakkama saanud ja publik on õnnelik. Seega arvan, et oleme head tööd teinud,“ naerab Rando neid seiku meenutades.

 

Tekst Kristi Tüvi ja Anette Elken
Fotod Helis Künnap ja Madis Kask

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 3/2015 Juuli


Read more Comments Off on Põltsamaa tugevus – The Last Weekend

Noorte talvepäevadel Põltsamaal intervjueerib Plussmeedia loopimise tehnikat kasutavat eesti artisti Tiit Kikas. Vaata videost, kuidas Tiit on jõudnud elektriviiuli ja selle kummalise tehnika mängimise teele ning mis paelub teda just instrumentaalmuusika tegemisel.

Ajakirjanik Maria Koff
Video ja fotod Madis Kask 

Read more Comments Off on Videointervjuu: Tiit Kikas – Põltsamaa talvepäevad 2015