Poisidki väsivad ja tüdivad, noored mehed komistavad ja kukuvad, aga kes ootavad Issandat, saavad uut rammu, need tõusevad tiibadega üles nagu kotkad: nad jooksevad ega tüdi, nad käivad ega väsi. 
Jesaja 40: 30-31

Selle Piibli kirjakoha põhjal valmis noorte tehtud fotolugu Venemaal toimunud Plussmeedia rahvusvahelises meedialaagris.

Sinagi võid iga päev ammutada uut jõudu Issandalt!


Read more Comments Off on Kes ootavad Issandat, saavad uut rammu

Reinaru Vendade tänavune üks põnevamaid ülesastumisi bändiga toimus 24.oktoobril Peterburi kesklinnas Püha Miikaeli kirikus toimuval noorte muusikaüritusel L-Fest 2015. Tegemist oli Inkeri kiriku noortetöö projektiga, mis toimus neljandat aastat ning millel oli esmakordselt heategevuslik eesmärk: soov muuta 500 abivajava lapse elu paremaks, enne kui täitub 500 aastat reformatsioonist. Sellest ka ürituse nimi L-Fest, mis pikemalt tähendab Luther Fest.

Hoolimata sellest, et tegemist oli täiesti vene kiriku üritusega ning Reinaru Vendade kõrval astusid üles stiililiselt kolm väga erinevat bändi Peterburist ja üks Viiburist, võeti Eestist tulnud muusikud publiku poolt vastu äärmiselt soojalt ja lihtsamaid refrääne lauldi ka kaasa. Reinarud esitasid oma laulud siiski eesti keeles, milledele tehti lühike tõlge laulude vahele kokkuvõttega peamisest sõnumist. Samuel Reinarule meeldis Peterburis esineda seetõttu, et see linn iseenesest on nii suure kultuuriväärtusega ning esinemiskohaks olev kirik oli nõukogude ajast jäänud kummalise, kuid praktilise planeeringuga, kus kaks vahelage jaotasid kiriku põikipidi kolmeks osaks, mistõttu noorteruum oli sõna otseses mõttes kiriku „laes“. „Tore oli olla ka ainus eestikeelne bänd ja meid võeti kõige soojemalt seal vastu – inimesed olid väga sõbralikud,“ jagab Samuel kogemusi. Positiivse tagasisidena võib esile tuua ka esinemise järel ligi 20ne albumi müümise, millele muidugi järgnes ka autogrammide küsimine ja ühine pildistamine.

Ürituse peakorraldaja, inkeri kirikus noortetööd tegev Stepan Petrov rääkis, et peamiselt sooviti kuulama kutsuda kristlasnoori erinevatest kirikutest ning osalejaid oligi nii Peterburist, Koltushist, Viiburist, Moskvast ja ilmselt veel mõnest kohast – kokku umbes 90. „Siiski oli üritusel kindlasti ka evangeelne eesmärk, sest see oli hea võimalus kutsuda kaasa mõni oma mitte-kristlasest sõber ja ma tean mitut, kes seda tegid ja neile samuti meeldis see muusika!“

Muusikale ja heategevusele oligi pandud ürituse kogu rõhk, sest otsest jutlust või piiblisõnumit eraldi ei olnud. „Otsustasime teadlikult jääda vaid muusika juurde, sest sellel on juba väga sügav sisu ja kui kuulajad sellest aru saavad, siis nad püüavad ise leida seda „miskit“, mis põleb meie südames ning me ei pea enam palju rääkima,“ selgitas Stepan. „Siin samas on noormees Stanislav, kes käib meie kirikus pärast esimese aasta üritust, seega ta on elav tõestus sellest, et see töö on oluline ja toimib.“

 

Tekst ja foto Sirli Lend

 

Read more Comments Off on Reinaru Vennad esimest korda Peterburis esinemas

Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! 
Matteuse 11:28

Selle Piibli kirjakoha põhjal valmis noorte tehtud fotolugu Venemaal toimunud Plussmeedia rahvusvahelises meedialaagris.

See kutse on ajatu ja kehtib Sinule ka täna!

 

Read more Comments Off on Tulge minu juurde kõik!