Issand on lähedal

Neljas advendipühapäev on pühendatud Jeesus-last ootavale Maarjale, Issanda emale. Meie Lunastaja ema ootus ja Jumala rahva jõuluootus kuuluvad kokku. Algab jõuludeks valmistumise viimane ajajärk. Suure sõnumi vastuvõtmiseks tuleb inimesel oma sisemine hoiak ette valmistada.

Ma ootan Issandat, mu hing ootab, ja ma loodan Tema sõna peale. Mu hing ootab Issandat enam kui valvurid hommikut, kui valvurid hommikut.
Iisrael, looda Issanda peale, sest Issanda juures on heldus ja Tema juures on rohke lunastus! Ja Tema lunastab Iisraeli kõigist Tema pahategudest. (Ps 130:5-8)

Veel viimased toimetused on teha enne peagi kätte jõudvaid jõulupühi, võib-olla veel viimased kingitused leida, kuusk ehtida või toidulaud katta. Tihti jäävad need praktilised toimetused viimasele minutile ja enne jõuluõhtut ei jõuagi nagu rahulikult maha istuda, et valmistada ette ka hinge ja vaimu olulistele pühadele. Loodetavasti vähemalt pühapäev annab argitoimetustele hingamisruumi ja juba paari päeva pärast saab jõuluõhtu kirikus mõelda jõuluevangeeliumi loole ja selle tähendusele enda elus.

 

Read more Comments Off on 4. advent – Issand on lähedal

2015-2016

Lund ei ole veel maas,
aga ma ootan jõule taas.
Parim kink, mis võiks kuuse all olla,
on puhkus ja kodusoojus mulle.

...Jeesus, jää minuga ka peale jõule...

Uude aastasse ootan palju rõõmu ja tööd.
Loodan, et järgmine semester ei kuku vöölt.
Aga mis võiks uus aasta mulle tuua?
Need kohustused mul - et neid täita suuta!?

...Aga mis võiks olla parim kink Sulle?...

 

Autor: Kristi Vaistla

 

 

Read more Comments Off on Jõululuule

On alanud uus kirikuaasta, on alanud advendiaeg. Advendiaeg – keegi on tulemas, kedagi oodatakse. Peaks tegema korda, puhastama, välja viskama selle, mis liigne selleks, et kuninglik tulija võiks tulla ja olla rõõmus meis.

Kirikuaasta alguses olev advendiaeg on aeg enesesse süüvimiseks, vaikseks jäämiseks. Pühakodade uksed on tavalisest enam avatud selleks, et igaüks võiks tulla ja selleks, et jõulurõõm ja -rahu võiksid saada paljude osaks.

 

read more

Read more Comments Off on 1. Advent