Sel sügisel on Pluss-ajakirjal 5-aastane juubel, sest esimene eestlaste enda tehtud ajakiri ilmus novembris 2010. Seetõttu toome käesoleva aasta novembrikuus Sinuni mõned artiklid meie arhiivist "vana kuld" - et meenutada, millised mõtted ja teemad olid noortele olulised 5 aastat tagasi. Soome Nuotta ajakirja peatoimetaja Juha Heinonen kirjutab Jumala õnnistusest:


Õnnistatud ustavus

Igas inimsuhtes on ustavus kõige tähtsam. Kurameerimine ei saa kaua kesta, kui üks pooltest ei ole ustav; ka pereliikmete vahel püsib rahu vaid siis, kui teistele saab igas olukorras loota. Ustavus on inimsuhete alus.

Väiksena mõtlesin, et Jumal on vihane ja karm. Arvasin, et Jumal maksab meie halbade tegude eest kätte ja viskab pahasid lapsi tuliste kividega. Siis ütles mulle ema, et Jumal ei loobi lapsi tuliste kividega, sest Ta armastab kõiki ja eriti veel lapsi.

Piibel räägib, et Jumal on täiuslik armastus, mille juurde kuulub usaldus ja lootus. Jumal on meile ustav, kuid meie endi ustavus üksteisele on puudulik. Murrame ka Jumalale antud lubadusi ja oleme üpris kergesti valmis ka teda ennast hülgama, kuigi Jumal ei hülga meid mitte kunagi.

Jumala ustavus ja õnnistus käivad käsikäes. Ta lubab meile osaks saada ka ebameeldivaid asju, kuid suurimadki ebaõnnestumised on meile meeldetuletuseks, et probleemide kaudu õpime usaldama armastavat ja armulist Jumalat.

Mäletad Jaakobit, kes tegi vigu? Ta võitles nii inimeste kui ka Jumalaga ja lõpuks mõistis, et ei saa hakkama ilma õnnistuseta. Selle võitluse käigus nihkus Jaakobi puusaliiges paigast ja ta pidi elu lõpuni lonkama. Ometi oli ta rõõmus, sest käis Jumala juhtimise ja õnnistuse all.

Miks siis nii paljud ei leia teed Tema juude? Kui soovitakse Jumala juurest ilmtingimata ära minna, siis armastus ei sunni midagi peale. Kui teeme pattu ega kahetse, siis lihtsalt paadume. Paadunud inimene ei oska ega soovigi enam Jumala juurde tulla.

Meile, kes me patu tõttu oleme puudulikud ja poolikud, on oluline kinni hoida ainsast, kes ei hülga. Usalda Jumala armastust, siis oled õnnistatud. Jumala sõna hoiab meid kõikumatul alusel. Tema õnnistuse all ei muutu meie elu täiuslikuks ega probleemivabaks, kuid sellel on suund, mõte ja alus.

Käi koos Jumalaga. Kõik teised võivad sind petta, aga Jumal ei tee seda. Ta ei hülga meid kunagi, sest täiuslik armastus on lõpuni ustav. Ustavuses peitub õnnistuse seeme, millest kasvab hea, elu pikkune, taevasse ulatuv puu.

Juha Heinonen

Read more Comments Off on Pluss 5 aastat tagasi: Piibliõpetus – Õnnistatud ustavus