Möödunud laupäeval, 19.märtsil käis Plussi tiim külas Saku Toomase koguduse noortel, et võtta osa sealsest kord kuus toimuvast noorteõhtust.

read more

Read more Comments Off on Plussmeedia külastas EELK Saku Toomase koguduse noorteõhtut

Saarde kogudus on väikene kogudus, väikeses kohas. Olenemata sellest on seal juba kaks aastat toimunud üsna aktiivne noortetöö.

Esimestel aastatel tegi noortetööd pühapäevakooliõpetaja Liina Elken. Sel aastal võtsin tema tütrena ohjad enda kätte. Olen olnud algkoolist saadik pühapäevakooli õpilane ja leian, et noortetööga on võimalus jumalariiki teenida ning argielu veidi teistsuguseks muuta.

Algusaastal oli väga keeruline: noored ei tulnud kohale ja tihti oli noortejuht ainus kohaolija. See kestis päevani, mil noortejuht ei saanud kirikusse tulla ja palus pastorit, et ta vaataks igaks juhuks, kas äkki pole tulnud mõnda noort. Kohale oli tulnud tervelt neli noort! See oli täielik Jumala ime. Sellest ajast peale hakkaski noortetöö Saarde koguduses aktiivsemaks muutuma.

Algusaastatel toimusid noortekad iganädalaselt, praegusel hetkel aga kord kuus. Noortekatel on nagu ikka muusika, mängud, sõnaline osa ja väike snäkk. Alati on noortel võimalus aruteluks ja oma arvamuse jagamiseks. Juba on kujunemas traditsioon, et pärast noorteõhtut tuleb noortejuhi läbiviimisel ka armulauaga Emmause Missa, kus aitavad noored ise kaasa teenida.

Enamasti käivad noortekatel kohalikud noored, ainult üks sõidab Pärnust kohale. Iga kord on kohal vähemalt viis inimest. Üldse on noori kokku veidi üle kümne, mis on selle koguduse jaoks super tulemus.

Koguduse üks tubli noor Geidy räägib, et talle meeldib noortekatel käia, kuna seal on tore seltskond ja väga huvitav. „Sellist asja, et ei viitsi kohale minna, pole kunagi olnud. Eelmisel noortekal, kus oli teemaks „Usun Jumalasse, aga palvetamisse mitte“, oli minu jaoks kõige huvitavam just sõnaline osa. Tahan kindlasti noortekatel ka edaspidi käia.“

Igal aastal tehakse noortega väljasõit noortefestivalile JäPe ja Kirikunoorte Talvepäevadele. Noortele on seal väga meeldinud ja alati tahetakse ka järgmisel aastal kindlasti minna. Kolm aastat tagasi korraldati ka Saarde kirikus noortepäev, kus oli esinemas tuntud bänd Flammo (nüüdseks saanud nime: Reinaru Vennad). Noorteka hooaeg lõpetatakse maikuus ühise grillimisega.

Minu eesmärk on, et igal noortekal oleks kohal vähemalt 10 noort – see on võimalik ainult Jumala abiga, tuleb palju palvetada.

Tekst Anette Elken,
Saarde koguduse noortejuht

 

Read more Comments Off on Saarde kogudus – väike, aga usin