"Ah mis need noored ikka tänapäeval peale kooli teevad. Õppida on ju nii palju, et hea kui neil hingetõmbamisekski aega jätkub." Tühjagi me nii hädised oleme! Just hiljuti toimus Tallinna Jaani koguduse noorte seas ülimalt vägev noortekas! Tulime kokku, jõime teed, ajasime juttu, rääkisime elust – nagu ikka. Kuid samal ajal käis ka vahva kauplemine asjadega, mida me ise enam ei vajanud - kes müüs oma vana mälupulga maha, kes kauples kontsakingadega. Osad müüsid ka raamatuid, mis oli neil endil juba unarusse vajunud. Näiteks mina sain osta ühe vägeva anekdoodi raamatu oma keemia õpetajale! Lisaks veel müüsid osad üldsegi CD-sid või koguni käsitööd. Sai osta väikese isetehtud armsa ning pehme südamekese, mis maksis vaid 50 senti! Lisaks pakuti ka vanemat sorti kaameraga pildistamisteenust. Ainukene vahe oli vaid selles, et pilti ei saanud kätte koheselt, näiteks QR koodi alusel nagu noored on harjunud, vaid ilmutusele kulus siiski kõvasti aega, enne kui tekkis lootus pilti ka päriselt näha.

Lõpuks oli ikka omajagu aega veedetud kaubeldes. Võtsime veel viimased teelonksud ja pistsime paar kommi veel põske. Kui olime veendunud, et kedagi enam meiega ei liitu, avasime ka piiblid ja arutasime koos jumala sõna üle. Eks see ole ikka peamine põhjus, miks me tavaliselt kokku saame. Me lugesime Matteuse 25, 10-13. Arutasime, et kui jumal tuleks, kas meie oleksime valmis temaga olema ning liituma, või mitte. See pani tegelikult tõsiselt mõtlema, et kas just mina olen valmis, või mitte.

Sel korral oli meiega liitunud ka tore ning sõbralik norrakas, kes juba rääkis täiesti arvestatavat eesti keelt. Ta jagas meiega enda arvamust ja enda kogemusi piibliga - huvitav oli teda kuulata. Muidugi haarasime me ka laulikud ning laulsime. Laulsime kohe päris mitu laulu, nagu ikka tavaks on.

Pärast seda tegime ka paar kiiret mängukest ning ühise lõpupalve. Palvetasime kõik koos üksteise murede ja rõõmude eest. Tore oli tunda, kuidas üks ühine impulss meid ühendas ja köitis.

Lõpuks pärast ühist koristamist ajasime veel üksteisega juttu, lõime veelkord patsu sõpradele, keda polnud ammu näinud, korjasime kokku ka meie suure turu ja jätsime üksteisega hüvasti järgmise nädalani. Kõik üle jäänud kaubad viidi Humanasse heategevuseks.

 

Tekst Karl Hendrik Bachmann
Foto Helen Kuldkepp

 

Read more Comments Off on Jaani koguduse noortekas kirbuturuga

Saarde kogudus on väikene kogudus, väikeses kohas. Olenemata sellest on seal juba kaks aastat toimunud üsna aktiivne noortetöö.

Esimestel aastatel tegi noortetööd pühapäevakooliõpetaja Liina Elken. Sel aastal võtsin tema tütrena ohjad enda kätte. Olen olnud algkoolist saadik pühapäevakooli õpilane ja leian, et noortetööga on võimalus jumalariiki teenida ning argielu veidi teistsuguseks muuta.

Algusaastal oli väga keeruline: noored ei tulnud kohale ja tihti oli noortejuht ainus kohaolija. See kestis päevani, mil noortejuht ei saanud kirikusse tulla ja palus pastorit, et ta vaataks igaks juhuks, kas äkki pole tulnud mõnda noort. Kohale oli tulnud tervelt neli noort! See oli täielik Jumala ime. Sellest ajast peale hakkaski noortetöö Saarde koguduses aktiivsemaks muutuma.

Algusaastatel toimusid noortekad iganädalaselt, praegusel hetkel aga kord kuus. Noortekatel on nagu ikka muusika, mängud, sõnaline osa ja väike snäkk. Alati on noortel võimalus aruteluks ja oma arvamuse jagamiseks. Juba on kujunemas traditsioon, et pärast noorteõhtut tuleb noortejuhi läbiviimisel ka armulauaga Emmause Missa, kus aitavad noored ise kaasa teenida.

Enamasti käivad noortekatel kohalikud noored, ainult üks sõidab Pärnust kohale. Iga kord on kohal vähemalt viis inimest. Üldse on noori kokku veidi üle kümne, mis on selle koguduse jaoks super tulemus.

Koguduse üks tubli noor Geidy räägib, et talle meeldib noortekatel käia, kuna seal on tore seltskond ja väga huvitav. „Sellist asja, et ei viitsi kohale minna, pole kunagi olnud. Eelmisel noortekal, kus oli teemaks „Usun Jumalasse, aga palvetamisse mitte“, oli minu jaoks kõige huvitavam just sõnaline osa. Tahan kindlasti noortekatel ka edaspidi käia.“

Igal aastal tehakse noortega väljasõit noortefestivalile JäPe ja Kirikunoorte Talvepäevadele. Noortele on seal väga meeldinud ja alati tahetakse ka järgmisel aastal kindlasti minna. Kolm aastat tagasi korraldati ka Saarde kirikus noortepäev, kus oli esinemas tuntud bänd Flammo (nüüdseks saanud nime: Reinaru Vennad). Noorteka hooaeg lõpetatakse maikuus ühise grillimisega.

Minu eesmärk on, et igal noortekal oleks kohal vähemalt 10 noort – see on võimalik ainult Jumala abiga, tuleb palju palvetada.

Tekst Anette Elken,
Saarde koguduse noortejuht

 

Read more Comments Off on Saarde kogudus – väike, aga usin

Filter on noorte naiste päev, mis toimus 4.aprillil Tallinna Reaalkoolis, teist aastat. Selle aasta teemaks oli “Võimatu võimalikuks”. Filtri eesmärk on tüdrukuid julgustada, aidata, et keegi ei jääks oma murega üksi ning innustada neid astuma järgmisi samme usus.
Üritusel tuli juttu suhetest, depressioonist, heategevusest, perekonnast, eluvalikute tegemisest ja paljust muust.Filtril osalesid 11-28-aastased neiud/naised üle Eesti erinevatest kogudustest. Kokku oli osalejaid umbes 200 naist ja ka 15 meest, kes olid korralduse poolel appi tulnud. Filtrit korraldasid neiud erinevate konfessioonide kogudustest Laura Remmeli eestvedamisel.

read more

Read more Comments Off on Filtril sai võimatu võimalikuks