Kui oled vähemalt 14-aastane noor ja sind huvitab tants, muusika, meedia või maalimine, siis oled oodatud Life laagrisse, mis on üles ehitatud kristlikel põhimõtetel ja väärtustel.

read more

Read more Comments Off on Life laager 17-21.august Põlvas

Kui oled vähemalt 14-aastane noor ja sind huvitab tants, muusika, meedia või maalimine, siis oled oodatud Life laagrisse, mis on üles ehitatud kristlikel põhimõtetel ja väärtustel.

read more

Read more Comments Off on Life laager 17-21.august Põlvas

Pühapäeval, 22. mail lõpetas oma õppetöö EELK Noorte Piibli- ja Misjonikursuse viies lend.

read more

Read more Comments Off on Noorte piiblikursuse lõpetas juba 5. lend

Pühapäeval, 22. mail lõpetas oma õppetöö EELK Noorte Piibli- ja Misjonikursuse viies lend.

read more

Read more Comments Off on Noorte piiblikursuse lõpetas juba 5. lend

PiibliPäevad 2016 Tallinnas, Arigato keskuses.  Teemaks on "Paralleelreaalsus", millest esimesel õhtul kõneles ka Meego Remmel.

read more

Read more Comments Off on Piiblipäevad 2016 – Meego Remmel

PiibliPäevad 2016 Tallinnas, Arigato keskuses.  Teemaks on "Paralleelreaalsus", millest esimesel õhtul kõneles ka Meego Remmel.

read more

Read more Comments Off on Piiblipäevad 2016 – Meego Remmel

Kohtla-Nõmme rahvamajas võis 7-10. jaanuaril näha enam kui 60 noort, kes olid kohale tulnud eri paikadest Eestimaalt, et saada täis vaimulikku kütet Oleviste Talvelaagris: "Jeesus - minu küte."

Kohal olid noored nii Tallinna Metodisti kogusest, 3D kogudusest kui ka Tapalt, Kuressaarest, Valklast, Haapsalust ja Kohtla-Järvelt. Korraldajateks olid Oleviste noored, eesotsas Karin Tambaumiga, kes korraldab Oleviste noorte talvelaagrit teist aastat.

Nelja päeva jooksul võeti krõbedatest külmakraadidest hoolimata ette palju huvitavat - käidi tutvumas Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumiga, Kiviõli Seikluspargis suusatamas ja lumelauda sõitmas, osaleti maastikumängul ja seminaridel.

Igal õhtul toimus koosolek, mille jooksul jagati vaimulikku sõnumit ja ülistati üheskoos Jumalat. Sõna jagasid tuntud jutlustajad Tõnis Roosimaa ja Allan Lilleorg ning Oleviste kogudusest pärit Siret Sepper. Ülistusega teenisid kaasa Narvast kohale sõitnud Iidla bänd, Perekond Sooned ning ühel õhtul isegi samal päeval tekkinud bänd laagrilistest.

Laagrist osavõtnud Karl jagab: "Kõige vägevam oli hetk, kui ma sain aru, et minu jaoks on olulisem lugeda Piiblit, kui vaadata tahvlist Megadethi särke ja sotsiaalmeedias olla." Noorte südamed said puudutatud. Seda jagab ka laagri pärast spetsiaalselt Helsingist kohale sõitnud Karin: "Mulle meeldis laagris absoluutselt kõik! Kõige rohkem aga meeldis mulle laupäeva õhtune teenistus - Jumala Vaim liikus seal väga võimsalt." Viimane õhtu jäi kindlasti eredalt meelde paljudele, kui ülistusbänd andis endast maksimumi ja õhtu lõpus hõisati, hüpati ja tantsiti koos lava ees.

Kuna mina isiklikult pole kunagi mõelnud Jeesusest kui kütusest ja kui täiuslikust ja puhtast energiaallikast, siis olid kõigi jutlustajate väljatoodud mõtisklused väga huvitava lähenemisega. Kõige enam jäi meelde Tõnis Roosimaa mõte sellest, et kristlasi pole kutsutud istuma ühe koha peal, nagu kuskil bussijaamas bussi oodates, vaid meid on kutsutud pidevalt edasi liikuma.

Laagris ülistuse, köögi ning kohviku poole peal kaasa aidanud särasilmne Elisabeth jagab veel: "Jumal oli väga lähedal ning oli tunda, et ta hoidis paljude südameid enda põues laagri vältel. Isegi kui majas oli vahepeal külm, oli ikkagi sees soe, sest Jeesus oli meie soojus, meie küte ning hoidis meid kõiki laagris üheskoos. Laagrist lahkudes oli mu patarei nii laetud, et läksin järgmine päev kooli sellise energiatulviga, et inimesed ei saanud märkimata jätta, et sära oli sees. See oli kõik Jumal. Meeletult tore aeg oli selles laagris, ning ma tundsin peale seda laagrit suurt tungi jätkuvalt Jumala armastuses ja õpetuses kasvada!"

Luuka evangeeliumi 15. peatükis on lugu kadunud pojast, kes lahkus oma isa kodust. Pärast mitmeid seiklusi maailmas hakkas poeg kahetsema ja läks tagasi koju, öeldes: „Isa, ma olen pattu teinud taeva vastu ja sinu ees, ma ei ole enam väärt, et mind su pojaks hüütaks!” Isa mitte ei pahandanud, vaid lasi korraldada suure peo oma pojale tagasituleku puhul. Arvan, et nõndasamuti, nagu noored laagris kahetsesid, et nad on jäänud võib-olla kaugele Jumalast ning pole piisavalt Temale end pühendanud, rõõmustas Jumal armastuse pärast meie üle ja tõmbas meid kõiki taaskord endale lähemale.

 

Tekst: Vivian Tamm
Foto: Ingrid Aus

 

Read more Comments Off on Oleviste talvelaager 2016: “Jeesus – minu küte”

Püha läheb järjest pühamaks ja kuri järjest kurjemaks, olete seda paljud ilmselt kuulnud ja osad ka isiklikult kogenud. Selleks, et aktiivsete Eesti kristlaskond ei väheneks ja püha läheks pühamaks, vajame kõik enam julgust ja kogemuste vahetamist. Seda enam aga noored, kes on meie järgmine põlvkond peale kasvamas. 

22-24.jaanuar Tartus Kolgata baptistikoguduses (Veski 40) toimub noortekonverents!

Kellele:
- Sulle, kes Sa igatsed muutust ja süda on murtud antud olukorra pärast
- Noortele kristlastele, kes igatsevad uuendust ja meelemuutust
- Noortetöö tegijatele ja noortetööst huvitatutele, kes otsivad jõuallikat ja inspiratsiooni
- Noortepärastele kristlastele, keda antud teema pakub huvi (sesssioonide ülesehitus noortepärasem)


Seminarid on avatud kõikidele huvilistele ning toimuvad neljas jaos:

1. Rõõmus Eesti kristlane müüt või tegelikkus - Tõnu Lehtsaar ja Õnne-Liis Aardevälja
2. Vabastusteenistus - Anre Matetski
3. Kuidas Piibel enda jaoks avada - Leho Paldre
4
. Millesse ma usun ehk kuidas leida oma lugu - Herman Jürgens ja CO
5. Intelligentne disain ehk rasked küsimused seoses evolutsiooniga - Taavi Kalvik ja Ermo Jürma + Üllatuskülaline
6. Kuidas sõltuvustest vabaneda - läbiviija täpsustamisel
7. Kuidas jagada evangeeliumi - Agape Eesti ja Noorte Missioon & Co
8. Kuidas kristlasena koolis ellu jääda - Arno Lehtsaar ja Co

 

Vaata rohkem infot ja registreeri siin: http://www.julgesarada.ee/konverents

 

Read more Comments Off on Julge Särada noorte misjonikonverents “MURDEPUNKT”

Oled noor kes soovib aasta algusesse ühte head laagri-kogemust? Siis oled oma lugemisega just õiges kohas!

4.-7 jaanuar aastal 2016 on toimumas EXITi talvelaager 2016. Talvelaager on just see aeg, mida põgusalt veeta sõpradega koos ühes mõnusas hubases kohas – Nuutsaku puhkekeskuses. Laagri jooksul saad astuda sammukese lähemale Jumalale ning kohtuda uute ning huvitavate inimestega, võtta sõna grupiaruteludes, osaleda suures seiklusmängus, mõtiskleda ühiselt CSI-ülesandes, süüa super-head laagritoitu, kuulda meeldejäävat muusikat ning head sõnumit. Samuti ei puudu laagrist ka saun ning järv, kuhu pärast leili hüpata.

Laagritasu on ainult 25€
Registreerida saab kuni 31.detsembrini.
Rohkem infot meist ning laagrist: www.exit2life.com

Foto: Tiina Laineste

 

Read more Comments Off on EXITi talvelaager ’16

EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus korraldab kaks korda aastas noortejuhtide seminare. Kevadel ja sügisel saavad Rannamõisa kogudusemajas terveks nädalavahetuseks kokku noored, kes juba oma  koguduses noortetööd juhtivad ja ka need, kes soovivad omandada teadmisi noortejuhiks olemise vallas, et neid tulevikus rakendada.

Oktoobri- ja novembrikuu vahetusel toimus väga huvitav, hariv ja lõbus seminar teemal „Meeskond“. Kohal oli taaskord suurepärane seltskond noortejuhte üle kogu Eesti – Hiiumaast kuni Tartumaani.

Reedeõhtul alustati tavapärase Rannamõisa noortekaga, mis liideti seminari sisse. Seal kõneles Helina Voogne vaimulikust mentorlusest. Õhtu jätkus peamiselt vahvate tuttavaks saamist soosivate mängudega. Päev lõpetati rahulikult õhtupalvusega kirikus ning pärast seda sai veel omavahel lauamänge mängides vestelda.

Laupäeva hommik algas Helen Kuldkepi juhitud piiblikümblusega. Hiljem sai kuulda Pilistvere pastori ja noortejuhi Hermann Kalmuse seminari „meeskonna moodustamine ja dünaamika“. Meeskonnatöö toimimist sai harjutada õuemängude ajal. Päeva teises pooles sai meeskonna juhtimisest kuulda veel Titta Hämäläineni tarkuseteri. Seejärel sai iga koguduse noortejuht loosiga valida „eestpalvekoguduse“ teiste esindatud koguduste seast. Kuni järgmise seminarini saab selle koguduse noortetöö eest palvetada ja neid näiteks külastada, kuniks loositakse uus kogudus. Laupäevaõhtu lõppes Taize palvusega ning hilisõhtul vaadati reformatsiooni aastapäeval filmi Martin Lutheri elust. Seminar lõppes pühapäevase jumalateenistusega Rannamõisa kirikus.

Hageri kogudusest pärit noor ja loodetavasti tulevane Jüri koguduse noortejuht Hannamari tuli noortejuhtide seminarile esmakordselt ja suurte ootustega. Sealt lahkus ta väga positiivse tagasisidega: „Sain teada teiste koguduste noortetööde kohta ja uusi tuttavaid, kes on valmis mind tulevikus noortejuhtimisel aitama. Noortejuhtide seminar on koht, kuhu lihtsalt peab minema! Sealt saab toetust, tuge ja julgustust teistelt noortejuhtidelt ja kindlasti inspiratsiooni edaspidiseks noorsootööks.“

Järgmine seminar toimuv 2016. aasta kevadel, aprillikuus. Kõik, kes seminarist huvitatud, on oodatud!
Info leiad: www.lny.ee  

 

Tekst Anette Elken

Foto Joel Reinaru

 

Read more Comments Off on Noortejuhtide seminar ühendab kogudusi üle Eesti