Taas on Plussmeedia noored vabatahtlikud saanud valmis suuremal hulgal häid artikleid, mis kõik kokku moodustavad värske Pluss-ajakirja pealkirjaga "Muutuv ja muutumatu".

Juulikuu ajakiri sisaldab põnevat intervjuud kristlasest "Vehkleja" näitlejaga Joonas Koff, tutvustab noort koguduse rajajat Sven-Joonatan Siibak ning räägib misjonärist Tero Ruotsala. Pluss tegi ka põneva katse: mis siis, kui asendaks nutitelefonis veedetud aja Piibli uurimiseks. Veel saad lugeda kristlaste elu kohta 7 erinevas maailma nurgas ja tutvuda lähemalt piiblitegelase Joonaga. Gospelmuusika rubriiki täidavad seekord Eesti omad poisid Põltsamaalt - "The Last Weekend" ja 2 noort dirigenti Tartu vaimulikul laulupeol - Merle Liblik ja Lehari Kaustel.

Loodetavasti leiad just Sina endale siit põnevat lugemist! 

Sul on võimalus endale või sõbrale tellida Pluss-ajakiri posti teel koju! 
Tellimuse saab vormistada kodulehel www.plussmeedia.ee/tellimus või saates oma andmed pluss@plussmeedia.ee.

Ajakirja võid küsida ka Tallinnast Misjonikeskusest (Tehnika 115) ja peagi ka Tartust Pauluse kirikust (Riia 27, tel 7420258). Võid ühendust võtta ka Plussiga: pluss@plussmeedia.ee
Ajakirja üksiknumber maksab 2.49 ja aastatellimus 8 eurot.

Ajakirja on võimalik suuremas koguses osta ka kogudusele / noortegrupile, mille puhul kehtib erihind!

Peagi jõuavad ajakirjad ka kõikidesse rahvaraamatukogudesse (mitte kooliraamatukogud) üle Eesti! 
Julgelt võid küsida Pluss-ajakirja ka oma kogudusest!

Varasemaid ajakirju saad lugeda: www.plussmeedia.ee/ajakiri

Loe Hea Sõnumiga Plussi ning jaga seda ka oma sõpradega!

 

Read more Comments Off on Pluss-ajakiri “Muutuv ja muutumatu” on ilmunud

Värske Pluss-ajakirja valmimine on taas täies hoos ning väikese ootuse järel on Sul juba võimalik seda ka päriselt käes hoida ja lugeda. Toome Sinuni peatselt trükikojast saabuva ajakirja juhtkirja, milles peatoimetaja avab uue ajakirja teema. Et olla esimeste lugejate seas, telli endale Pluss posti teel koju:) 

 

Muutuv ja muutumatu

Kaunist suve, armas lugeja!

Ilmselt on nüüd õppimine mõneks kuuks pausile pandud ja kätte jõudnud kauaoodatud suvavaheaeg. Ükskõik, kas käid koolis või lausa ülikoolis, midagi tuttavat ja toredat on suvevaheaja ootamises kõigile. Meenutad möödunud õppeaastat ning ootad, mida kõike põnevat on nendel suvekuudel Sulle pakkuda.

Käesoleva ajakirja teema käsitleb seda, mis on olnud, ning seda, mis tulemas. Vahel on muutuste möll meie ümber nii kiire, et sellega sammu pidada on raske. Kas aga kõik muutused on alati head ja uus alati parem kui vana? Kui mõelda näiteks mobiiltelefonidele, millega 20 aastat tagasi sai teha kõnesid, saata võib-olla tekstisõnumeid ja vahetada helinat, ning vaadata, milleks on võimelised kaasaja nutitelefonid, siis tuleb tunnistada, et edasiminek on olnud tohutu. Samas kukkus Newtonile juba aastasadu tagasi õun pähe ning ka tänapäeval näeme, kuidas õunad potsatavad ikka ja jälle puu otsast alla maa peale, mitte ei lenda üles kosmosesse. Niisiis on muutuste keskel võimalik näha ka muutumatut.

Muutused leiavad aset ka meie mõtlemises ja asjadest arusaamises. Läbi ajaloo on leidunud rassistlikke ja mõne inimgrupi suhtes sallimatuid hoiakuid, mida, tänu Jumalale, on tublide inimeste eestvedamisel muudetud. Samas kui mõelda näiteks kristlikule abielule, mis ei ole pastori, kiriku, paavsti või kellegi inimese välja mõeldud, vaid Jumala poolt seatud intiimseim ühendus mehe ja naise vahel, siis läbi aegade ei ole inimene suutnud sellele midagi paremat asemele pakkuda ega juurde lisada. Päevast päeva näeme aga järjest enam, kuidas ka Jumala poolt seatud tõdesid, mis on inimesele head, püütakse kallutada ja asendada mingite uute, vastuoluliste „tõdedega” (Rm 1:24-25).

Elame pidevalt muutuvas maailmas, mis samas kannab endas ka muutumatuid väärtusi. Iga päev pakub uusi võimalusi, ideid, mõtteid ja avastusi, mis on head ja positiivsed ning aitavad elu edasi viia. Selles muutustevoolus aga leiame ka palju seda, mis ei olegi nii hea, vaid lõhub ja lammutab, külvates hävingut ja kaost. Maailma Looja, Jumal, on andnud meile eluks vajalikud juhtnöörid, ning soovitab meil neist meie endi huvides kinni pidada.

Kust tuleb aga tarkus teha vahet, mis on hea ja mis halb, mis õige ja mis vale? Kristlastena teame, et meie sees elab Jumala Vaim ning Tema annab meile märku, mis on Jumala tahe ja mis mitte. Samuti lugedes Jumala Sõna saame sealt vajalikku julgust ja juhtnööre elamiseks (Õp 14:22). Võtame ka suvel aega ja kuulame seda vahel üsna tasast häält, mille kaudu Jumal meid juhib!

 

Joel Reinaru
Plussi peatoimetaja

 

Read more Comments Off on Juhtkiri 3/2015: Muutuv ja muutumatu