Plussmeedia käis Venemaal kristliku muusika üritusel "LFest" ning muuhulgas tegi ka intervjuu seal esinenud Reinaru Vendadega.

read more

Read more Comments Off on Reinaru Vennad Venemaal L-Festil – videointervjuu

Plussmeedia käis Venemaal kristliku muusika üritusel "LFest" ning muuhulgas tegi ka intervjuu seal esinenud Reinaru Vendadega.

read more

Read more Comments Off on Reinaru Vennad Venemaal L-Festil – videointervjuu

Tere tulemast osa saama Nelipüha oikumeenilisest kontsertpalvusest ja Misjonikoori värske CD “Hingekuld” esitlusest.

14.mail kell 18.00 Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus

read more

Read more Comments Off on Misjonikoori CD plaadi “Hingekuld” esitlus

Advendiaja kestmisel on hea mõelda Jeesuse õpetusele ja tema tegudele. Samuti ka oma lähedastele ja nende aitamisele.

Michael Boggsi laul "What Would Jesus Undo" (Mida Jeesus tühistaks) räägib sellest, mille üle Jeesus siin maailmas kurvastaks või mida ta hea meelega parandaks või tühistaks. Korrigeeriks neid kohti, mille osas me tema õpetust valesti oleme tõlgendanud ja korrigeeriks midagi ka igaühes meis. 

Laulu sõnum ütleb, et meie kohus on üksteist armastada, mitte teiste üle kohut mõista. 

 

Me ei saa meelt heita, kui me ei suuda päästa kogu maailma. Seda ei olegi vaja teha. See on juba tehtud - Jeesus on päästnud KOGU maailma, kõik inimesed. 

Meil jääb üle ainult tegutseda. Mida me teha saame, selle tegemine on ka meie kohus. Ma ei saa tõenäoliselt kohe täna aidata mõnda abivajavat last Süürias, aga ma saan kohe täna aidata last oma perekonnas, oma suguvõsas või naabruses. Ma saan aidata oma vanaema ja vanaisa. Oma klassikaaslasi või töökaaslasi.

1979.aastal Ema Theresale Nobeli rahupreemiat üle andes küsiti temalt: "Mida saaks teha, et maailmas valitseks rahu?"
Ema Teresa vastas: "Minge koju ja armastage oma peret."


Michael Boggs - What Would Jesus Undo from michael-boggs on GodTube.

Read more Comments Off on Mida Jeesus “tühistaks”?

Reinaru Vendade tänavune üks põnevamaid ülesastumisi bändiga toimus 24.oktoobril Peterburi kesklinnas Püha Miikaeli kirikus toimuval noorte muusikaüritusel L-Fest 2015. Tegemist oli Inkeri kiriku noortetöö projektiga, mis toimus neljandat aastat ning millel oli esmakordselt heategevuslik eesmärk: soov muuta 500 abivajava lapse elu paremaks, enne kui täitub 500 aastat reformatsioonist. Sellest ka ürituse nimi L-Fest, mis pikemalt tähendab Luther Fest.

Hoolimata sellest, et tegemist oli täiesti vene kiriku üritusega ning Reinaru Vendade kõrval astusid üles stiililiselt kolm väga erinevat bändi Peterburist ja üks Viiburist, võeti Eestist tulnud muusikud publiku poolt vastu äärmiselt soojalt ja lihtsamaid refrääne lauldi ka kaasa. Reinarud esitasid oma laulud siiski eesti keeles, milledele tehti lühike tõlge laulude vahele kokkuvõttega peamisest sõnumist. Samuel Reinarule meeldis Peterburis esineda seetõttu, et see linn iseenesest on nii suure kultuuriväärtusega ning esinemiskohaks olev kirik oli nõukogude ajast jäänud kummalise, kuid praktilise planeeringuga, kus kaks vahelage jaotasid kiriku põikipidi kolmeks osaks, mistõttu noorteruum oli sõna otseses mõttes kiriku „laes“. „Tore oli olla ka ainus eestikeelne bänd ja meid võeti kõige soojemalt seal vastu – inimesed olid väga sõbralikud,“ jagab Samuel kogemusi. Positiivse tagasisidena võib esile tuua ka esinemise järel ligi 20ne albumi müümise, millele muidugi järgnes ka autogrammide küsimine ja ühine pildistamine.

Ürituse peakorraldaja, inkeri kirikus noortetööd tegev Stepan Petrov rääkis, et peamiselt sooviti kuulama kutsuda kristlasnoori erinevatest kirikutest ning osalejaid oligi nii Peterburist, Koltushist, Viiburist, Moskvast ja ilmselt veel mõnest kohast – kokku umbes 90. „Siiski oli üritusel kindlasti ka evangeelne eesmärk, sest see oli hea võimalus kutsuda kaasa mõni oma mitte-kristlasest sõber ja ma tean mitut, kes seda tegid ja neile samuti meeldis see muusika!“

Muusikale ja heategevusele oligi pandud ürituse kogu rõhk, sest otsest jutlust või piiblisõnumit eraldi ei olnud. „Otsustasime teadlikult jääda vaid muusika juurde, sest sellel on juba väga sügav sisu ja kui kuulajad sellest aru saavad, siis nad püüavad ise leida seda „miskit“, mis põleb meie südames ning me ei pea enam palju rääkima,“ selgitas Stepan. „Siin samas on noormees Stanislav, kes käib meie kirikus pärast esimese aasta üritust, seega ta on elav tõestus sellest, et see töö on oluline ja toimib.“

 

Tekst ja foto Sirli Lend

 

Read more Comments Off on Reinaru Vennad esimest korda Peterburis esinemas

Heavy metal on muusika žanr, kus tundub nagu kõik on mässaksid millegi vastu, ja see on osa žanri võlust. Kuid kõige mässumeelsem asi, mida keegi teha saab, on püsida kindlalt oma usus ja mitte vankuda. Just selline ansambel on Stryper - tõeline rokisaurus kristlikul muusikamaastikul.

read more

Read more Comments Off on Stryper üllitab uut albumit

Kolmapäeval, 23. septembril 2015 kell 13.30-14.30 (rühm I) ja 14.30 – 15.30 (rühm II) alustab Meres pst 3 (Tallinna Adventkiriku ruumides) hariv ning õpetlik teatriring noortele vanuses 9-15a.

Teatriringiga on ühendatud kommunikatsiooni harjutused, muusika ja tants. Tegevused on treening häälele ja kehale, kutsume külla Eesti näitlejad, külastame ise teatrit, loome etüüde ja etendusi, millega üles astuda erinevates laste-ja noorte teatrite konkurssidel ning festivalidel, Eestimaa kirikutes kui väljaspool kristlike asutusi. 

Teatriringis osalemine on 10 EUR (kuus) ja toimub igal kolmapäeval eelnimetatud kellaaegadel. 
 
Registeerimine : SIIN kui ka kohapeal antava ankeedi kaudu!!

 

Read more Comments Off on Kristlik teatriring lastele ja noortele

Reinaru Vendadel valmis uus lugu "Sinu päev". Kaasa teevad seekord Silvia Ilves tšellol, Lauri Pihlak oboel ja Hannes Nõlvak klahvidel. Sõnadega video tegi Madis Kask.

Loodame, et Sulle meeldib:)


Read more Comments Off on Uus lugu Reinaru Vendadelt – “Sinu päev”

Pilistveres noortefestivalil JäPe püüab Plussmeedia kaamera ette põnevaid inimesi. Festivalil esinenud Tallinnast pärit vendade bänd "Trio Comodo" jagab vaatajatega, mis on nende muusika eripära ning kuidas on muusika mõjutanud nende isiklikku suhet Jumalaga.

Ajakirjanik: Kristi Tüvi
Video: Madis Kask, Mart Kask

 

Read more Comments Off on JäPe 2015 – Trio Comodo videointervjuu

Pilistveres noortefestivalil JäPe püüab Plussmeedia kaamera ette põnevaid inimesi. Festivali avaõhtul esinenud Põltsamaalt pärit noormeeste bänd "The Last Weekend" jagab vaatajatega, kuidas on nende bändi tegemise ajalugu kulgenud, millised on tulevikuplaanid ja mida piinlikku on laval juhtunud.

Ajakirjanik: Samuel Reinaru
Video: Madis Kask, Mart Kask

 

Read more Comments Off on JäPe 2015 – The Last Weekend videointervjuu