EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus korraldab kaks korda aastas noortejuhtide seminare. Kevadel ja sügisel saavad Rannamõisa kogudusemajas terveks nädalavahetuseks kokku noored, kes juba oma  koguduses noortetööd juhtivad ja ka need, kes soovivad omandada teadmisi noortejuhiks olemise vallas, et neid tulevikus rakendada.

Oktoobri- ja novembrikuu vahetusel toimus väga huvitav, hariv ja lõbus seminar teemal „Meeskond“. Kohal oli taaskord suurepärane seltskond noortejuhte üle kogu Eesti – Hiiumaast kuni Tartumaani.

Reedeõhtul alustati tavapärase Rannamõisa noortekaga, mis liideti seminari sisse. Seal kõneles Helina Voogne vaimulikust mentorlusest. Õhtu jätkus peamiselt vahvate tuttavaks saamist soosivate mängudega. Päev lõpetati rahulikult õhtupalvusega kirikus ning pärast seda sai veel omavahel lauamänge mängides vestelda.

Laupäeva hommik algas Helen Kuldkepi juhitud piiblikümblusega. Hiljem sai kuulda Pilistvere pastori ja noortejuhi Hermann Kalmuse seminari „meeskonna moodustamine ja dünaamika“. Meeskonnatöö toimimist sai harjutada õuemängude ajal. Päeva teises pooles sai meeskonna juhtimisest kuulda veel Titta Hämäläineni tarkuseteri. Seejärel sai iga koguduse noortejuht loosiga valida „eestpalvekoguduse“ teiste esindatud koguduste seast. Kuni järgmise seminarini saab selle koguduse noortetöö eest palvetada ja neid näiteks külastada, kuniks loositakse uus kogudus. Laupäevaõhtu lõppes Taize palvusega ning hilisõhtul vaadati reformatsiooni aastapäeval filmi Martin Lutheri elust. Seminar lõppes pühapäevase jumalateenistusega Rannamõisa kirikus.

Hageri kogudusest pärit noor ja loodetavasti tulevane Jüri koguduse noortejuht Hannamari tuli noortejuhtide seminarile esmakordselt ja suurte ootustega. Sealt lahkus ta väga positiivse tagasisidega: „Sain teada teiste koguduste noortetööde kohta ja uusi tuttavaid, kes on valmis mind tulevikus noortejuhtimisel aitama. Noortejuhtide seminar on koht, kuhu lihtsalt peab minema! Sealt saab toetust, tuge ja julgustust teistelt noortejuhtidelt ja kindlasti inspiratsiooni edaspidiseks noorsootööks.“

Järgmine seminar toimuv 2016. aasta kevadel, aprillikuus. Kõik, kes seminarist huvitatud, on oodatud!
Info leiad: www.lny.ee  

 

Tekst Anette Elken

Foto Joel Reinaru

 

Read more Comments Off on Noortejuhtide seminar ühendab kogudusi üle Eesti