Kristlik tantsu- ja kunsti koolituslaager “Life” oli sel suvel taas ühendatud Plussi meedialaagriga. Ühine noortelaager toimus juba kolmandat aastat ning seekord leidis aset Taebla Gümnaasiumis 13-16.augustil.

Soovijatel oli võimalik õppida Ain Varese juhendamisel erinevaid maalimise tehnikaid, läbi mille
end paremini väljendada; arendada painduvust ja rütmilist liikumist Carl Heinrich Pruuni breiktantsu õpitoas või tegeleda meeliülendava ülistustantsuga Jane Raidma eestvedamisel. Meedialaagris valmisid aga piibliteemalised lühifilmid üheskoos külalistega Soomest. 

Breiktantsu töötoas osalenud Haapsalust pärit noor Lisette Ulla arvates oli grupi õhkkond hästi elav, juhendaja väga motiveeriv ja kiidusõnu jagav. “Breik on just minu tants, millega Jumalat ülistada ja lülitada end siit maailmast välja ja olla ainult koos Jumalaga.”

Tallinnast pärit Hanna Toots osales ülistustantsu töötoas. “Seal oli 100% tunda Püha Vaimu ligiolu. Me ülistasime Jumalat improviseerides, mis tähendab, et igal liigutusel oli mingi tähendus ja enne tantsima hakkamist panime sammud ja liigutused kirja. Siis hakkasime neid teiste grupiliikmetega omavahel kokku sobitama. See oli lahe!”

Laagri korraldustiim koosnes erinevate Eesti koguduste noortest, Signe Reinaru eestvedamisel. Kogu sellise laagri korralduse mõte tuli Signel Soomest, kus ta viis aastat tagasi sarnases laagris ise osaleda sai. “Sealt sain mõtte, et ka Eestis võiks selline laager olla. Mõned aastad see mõte küpses ja otsis inimesi, kes ideega kaasa tuleksid.”

Lisaks töötubadele toimusid vaimuliku sisuga hommiku- ja õhtuprogrammid, kus kõnelesid Joel Reinaru, Ain Vares ja Elina Kivinukk ning sai ühiselt laulda. Reedene päev oli põnev seetõttu, et ühe töötoa asemel pakuti vahetustöötuba ehk sai poolteist tundi proovida midagi täiesti teisest valdkonnast. Laagri jooksul jäi ka piisavalt aega, et üksteisega tutvuda ja õhtuti lauamänge mängida.

Kaunite kunstide õpitubades nähtud vaev kulmineerus kõigile avatud kontserdiga laupäeval, 15. augustil, kui laagrilised oma loominguga Taebla kooli saalis üles astusid. Kogu laagri teemaks oli Iisraeli rahva rännak läbi kõrbe ning nii hõlmasidki kontserdil nähtud tantsud ja filmid teemasid: põgenemine Egiptusest, Punase mere ületamine, rahva nurin veepuuduse pärast, kuldvasika tegemine, Jumala viha rahva peale ning lõpuks ka andeksandmist.

Oli tõesti hämmastav näha, mida imelist on noored võimelised looma vaid mõne päeva jooksul!

 

Tekst Triin-Mary Raudkivi ja Lydia Kurus
Foto Helina Tamme

 

Read more Comments Off on Noored õppisid suvel Taebla koolis tantsu, kunsti ja meediat

Juba mitmendat korda leidis aset kristlike noorte meedialaager. Sel korral toimus see 14-17.mail Venemaal, Sankt Peterburgi kesklinnas asuvas Püha Maria Ingeri kirikus. Osa võtsid noored Eesti Plussmeedia tiimist ning noored Soome Nuotta tiimist. Kahjuks oli sel korral vene noori Võbori tiimist väga vähe. Kuid see ei takistanud noortel tegemast suurepärast meediatööd.

Meedialaagri jooksul õptiti tegema reklaamklippe, kasutama erinevaid programme filmi kokku monteerimiseks, filmimist, pildistamist ning ka võõrkeeli. Osa võeti ka iga-aastasest Soome lühifilmide festivalist Uneton48, mis tähendab, et film tuleb luua 48h jooksul pärast teemade välja loosimist. Eesti-Soome-Vene meediatiim sai loosiõnne tahtel paraja pähkli. Filmi teemaks oli „Underground movie“ ehk eesti keeles „Maa-alune film“. Teema on juba ise mitmeti mõistetav, seega polnud noortel väga keeruline lasta oma fantaasial lennata ja välja tuua ideed, mis ei tundunud sugugi loogilised. Siiski lõpuks pandi kõigi ideedest kokku üks fantaasiaküllane filmi käsikiri. Filmiga saab tutvuda Plussmeedia kodulehel pärast Uneton48 filmide esilinastust.

Meediatöö kõrvalt said noored tutvuda ka Venemaa linna iseärasuste ja vaatamisväärsustega. Jäi veidi aega istuda kohvikus, vaadata mitmeid tänavamuusikuid ja erinevaid esinejaid. Laupäeva öösel kell 1.15 mindi vaatama ka sildade tõstmist.

Peterburis nägime palju erinevusi koduriigiga - kuldsed reljeefid ja kujukesed majadel. Pisidetailid, mis on tehtud nõnda peene näputööna, et hirm oleks vaadata. Muidugi prooviti ära ka Venemaa pannkoogid, mis meeldisid kõigile. Vaatamata ilmaennustusele, soosis ilm meedialaagris osalejaid väga, paitades noorte päid soojade päikesekiirtega ning lubades mõnusalt filmida ka õues linnatänavatel.

Noorte enda sõnul jäid nad meedialaagriga väga rahule. Õpiti palju uut ja huvitavat enda, teiste ja meediatöö kohta. Järgmine sarnane kolme riigi noorte ühine meedialaager toimub juba Eestis, 13-16.august. Noorte meediatöö ja Plussmeedia tegemistega saab end kursis hoida meie kodulehe kaudu. Peagi ilmuvad siia ka Venemaal loodud videoklipid.

Tekst Kristi Tüvi
Foto Maria Savitskaya

 

Read more Comments Off on Rahvusvaheline kristlik meedialaager Venemaal