Novembri kolmandal nädalavahetusel käis Plussmeedia tiim Põhjamaade suurimal kristlikul muusikafestivalil - Maata Näkyvissäl. Festivalipäevadel sai osaleja kogeda võimsaid muusikaelamusi, näha erinevaid artiste üle kogu maailma, saada osa Soome suurimast luterlikust jumalateenistusest ning kuulata sõnumit.

19.septembril 1984.aastal suri Soome koolipoiss Timo Vainio koolipäeva ajal südameatakki. Aasta hiljem novembris korraldati tema mälestuskontsert, mille teemaks oli „Maata Näkyvissa“(„Maa paistab“). Üritusel osales 120 noort, kes otsustasid ürituse järgmisel aastal uuesti korraldada. Sealt saigi alguse Soome kristliku muusika suursündmus - Maata Näkyvissä, mis toimub igal aastal Soomes Turku linnas HK Areenal.
Üritust korraldab SLEY (Soome luterlik evangeeliumiühendus) ning sel aastal kogunes ligi 10 000 soome noort festivalile 31.korda. Kolme päeva jooksul toimunud mitmel suurel kontserdil sai kuulata kümneid artiste nii Soomest kui välismaalt. Peaesinejaks oli USA bänd Fireflight. Üles astusid ka alatiseks end Soome publiku südamesse laulnud Juha Tapio, Saraste ja Pekka Simojoki bändiga Exit. Eesti bändidest on festivalil esinenud 2005.aastal Crux.

Juba viiendat aastat osales Plussmeedia tiim festivalil, mis on üks kolmest laagrist, kus saavad kokku tiimid kolmest riigist ja ajakirjast: Eestist Pluss, Soomest Nuotta ja Venemaalt Võbor. Tiimiliikmete peamiseks ülesandeks oli tutvustada eakaaslastele Nuotta ajakirja ning igaüks sai teha ka videointervjuu artistiga. Lisaks sellele, et üritusel oli väga tore olla, said kõik ka tihedate päevade käigus suurepäraseid kogemusi – inglise- ja soome keele praktikat, luua rahvusvahelist koostööd, sõlmida uusi sõprussidemeid ning mis kõige tähtsam - jagada rõõmusõnumit. Muidugi ei saa ka mainimata jätta fantastilist muusikakogemust, mida pakub kõrgetasemeline Soome kristlik muusika.

„Maata Näkkyvissä oli väga lahe soome kristlasi ühendav üritus, mis kindlasti innustab noori järgnema rohkem Jeesusele ning arendab kristlikku kultuuri. Meie Plussiga aitasime seal Nuotta ajakirju jagada ja seda promoda. Kui sina, noor, ei ole seal käinud, siis sa peaksid kindlasti minema,“ kirjeldab festivali Plussmeedia tiimiliige Sander Saard. Julgen tema sõnu kinnitada - festival on hea meeleolu ja sõnumiga üritus. Võiks ju mõelda, et kuidas see üritus on ajahammasratastele vastu pidanud? Vastus peitub selles, et kuigi esinejad ja publik on muutunud, on põhisõnum Päästest jäänud iga festivali kindlaks vundamendiks.

Tekst Hanna Maria Salong
Foto Jevgeni Raskatov

 

Kõiki Plussmeedia videointervjuusid saad vaadata meie Youtubest.

Fotosid esinejatest näed meie Facebookist.

 

Read more Comments Off on Plussmeedia tiim Põhjamaade suurimal kristlikul muusikafestivalil- Maata Näkyvissä

Pekka Simojoki on tuntud Soome gospelbändi Exit eestvedaja. Maata Näkyvissä festivalil intervjueeris Võbori ajakirjanik Pekkat, et uurida, mis sõnumi tahavad nad jätta oma kontserdi kuulajatele ning samuti oma uue albumiga. Pekka Simojoki ütleb: "Jumal, ära anna mulle liiga palju õnne, sest muidu ma võin Su unustada."

Veel kuuleme, kuidas on Pekka saanud üle pettumustest, mis on tulnud 28 aasta jooksul bändi tehes. Loodetavasti tema mõtted julgustavad Sind!

Ajakirjanik: Stepan Petrov
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Pekka Simojoki – videointervjuu MNF 2015

Maata Näkyvissä festivali üks peaesinejaid Transform DJs USAst, kes lisaks festivalile mängivad ka klubides. Videointervjuust saad veel teada, millal ja kuidas nad bändina alustasid, millistes riikides nad on esinenud ja kuidas nad hoiavad oma usuelu värskena. 

Ajakirjanik: Anette Elken
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Transform DJs – videointervjuu MNF 2015

Maata Näkyvissä festivali peaesineja Fireflight (USA) intervjuu Plussmeediale. Vaata intervjuud, et teada saada kuidas nende bänd alguse sai ning mis on nende sõnum tuhandetele noortele, kes nende kontserdil osalevad. Kuula ka, milline ime nende elus hiljuti toimunud on :)

Ajakirjanik: Karl Hendrik Bachmann
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Fireflight – videointervjuu MNF 2015

Soome bänd Park 7 esines Maata Näkyvissä festivalil. Plussmeedia intervjueeris bändi lauljat Mika ning küsis, mis motiveerib neid muusikat tegema ja mida nad soovivad sellega inimestele öelda.

Ajakirjanik: Sander Saard
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Park 7 – videointervjuu MNF 2015

Maata Näkyvissä festivalil Soomes on ka mitmeid eesti osalejaid. Plussmeedia püüdis kaamera ette Lydia ja Leila, et küsida, kuidas nad sellele festivalile üldse sattusid, mis neile meeldib ja kuidas nad oma kogudusetöös Eestis kaasa löövad. 

Ajakirjanik: Triin-Mary Raudkivi
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Eestlased Maata Näkyvissä festivalil

Saksamaalt pärit Good Weather Forecast oli Maata Näkyvissä 2015 festivali üks peaesineja. Bändi laulja Flo räägib, miks nende bändil on selline kummaline nimi, mis on nende uue albumi peamine sõnum ja miks on Flole oluline jagada evangeeliumi sõnumit. 

Read more Comments Off on Good Weather Forecast – videointervjuu MNF 2015

Saraste on kristlik soome rokk-bänd. Bändiliikmed Antti Koskenniemi ja Miika Luomaranta annavad intervjuu Maata Näkyvissä festivalil. Videointervjuust saad teada, miks on just bänd hea vahend jumalariigi töö tegemiseks.

Ajakirjanik Sirli Lend
Video Sander Saard

 

Read more Comments Off on Videointervjuu: Saraste – Maata Näkyvissä festival 2014

Juha Tapio on Soome üks armastatumaid meesartiste, kes alustas oma lauljakarjääri 1987. aastal. Särava komeedina lennutas Juha Soome popitaevasse 2003. aastal valminud teine singel "Mitä silmät ei nää". (Mida silmad ei näe)
2009. aastal pärjati ta Emma gaalal Soome parima meeslaulja auhinnaga. Paljud Juha laulud, mida mängitakse raadiokanalites üle terve Soome, räägivad armastusest ja lootusest, mis tuleneb tema identiteedist Kristuses.

Vaata videointervjuud Juha Tapioga soome kristlikul muusikafestivalil Maata Näkyvissä!

Ajakirjanik Madis Kask
Video Sander Saard 

 

Read more Comments Off on Videointervjuu: Juha Tapio – Maata Näkyvissä festival 2014