Augustikuus kogunesid taaskord ühises laagris meedia tiimid Eestist, Venemaalt ja Soomest, et toota uued vahvad lühifilmid. Loodud on need ideest kuni valmis lõikamiseni täielikult noorte endi poolt, kes on innustunud meediahuvilised. Filmid tehtid valmis vaid 2 päevaga, Taeblas ja Haapsalus.

Siiski ei ole need noorte loodud filmid lihtsalt ühed tavalised youtubes levivad klipid tuhandete teiste hulgas - need on filmid, milles on Sõnum Piiblist ja igavesest elust.

Lühifilm "The Lost Son" (Kadunud poeg) põhineb tuntud piibli-kirjakohal, Luuka 15:11-32, kus noormees ei taha elada oma turvalises isakodus, vaid soovib avastada ahvatlevat laia maailma. 

read more

Read more Comments Off on Lühifilm “Lost Son”

Kes oled?  Kust tuled?  Mis teed?

read more

Read more Comments Off on Ragne tee Jumalani.

Kes oled?  Kust tuled?  Mis teed?

read more

Read more Comments Off on Ragne tee Jumalani.

Kes oled?  Kust tuled?  Mis teed?

read more

Read more Comments Off on Ragne tee Jumalani.

Kohtla-Nõmme rahvamajas võis 7-10. jaanuaril näha enam kui 60 noort, kes olid kohale tulnud eri paikadest Eestimaalt, et saada täis vaimulikku kütet Oleviste Talvelaagris: "Jeesus - minu küte."

Kohal olid noored nii Tallinna Metodisti kogusest, 3D kogudusest kui ka Tapalt, Kuressaarest, Valklast, Haapsalust ja Kohtla-Järvelt. Korraldajateks olid Oleviste noored, eesotsas Karin Tambaumiga, kes korraldab Oleviste noorte talvelaagrit teist aastat.

Nelja päeva jooksul võeti krõbedatest külmakraadidest hoolimata ette palju huvitavat - käidi tutvumas Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumiga, Kiviõli Seikluspargis suusatamas ja lumelauda sõitmas, osaleti maastikumängul ja seminaridel.

Igal õhtul toimus koosolek, mille jooksul jagati vaimulikku sõnumit ja ülistati üheskoos Jumalat. Sõna jagasid tuntud jutlustajad Tõnis Roosimaa ja Allan Lilleorg ning Oleviste kogudusest pärit Siret Sepper. Ülistusega teenisid kaasa Narvast kohale sõitnud Iidla bänd, Perekond Sooned ning ühel õhtul isegi samal päeval tekkinud bänd laagrilistest.

Laagrist osavõtnud Karl jagab: "Kõige vägevam oli hetk, kui ma sain aru, et minu jaoks on olulisem lugeda Piiblit, kui vaadata tahvlist Megadethi särke ja sotsiaalmeedias olla." Noorte südamed said puudutatud. Seda jagab ka laagri pärast spetsiaalselt Helsingist kohale sõitnud Karin: "Mulle meeldis laagris absoluutselt kõik! Kõige rohkem aga meeldis mulle laupäeva õhtune teenistus - Jumala Vaim liikus seal väga võimsalt." Viimane õhtu jäi kindlasti eredalt meelde paljudele, kui ülistusbänd andis endast maksimumi ja õhtu lõpus hõisati, hüpati ja tantsiti koos lava ees.

Kuna mina isiklikult pole kunagi mõelnud Jeesusest kui kütusest ja kui täiuslikust ja puhtast energiaallikast, siis olid kõigi jutlustajate väljatoodud mõtisklused väga huvitava lähenemisega. Kõige enam jäi meelde Tõnis Roosimaa mõte sellest, et kristlasi pole kutsutud istuma ühe koha peal, nagu kuskil bussijaamas bussi oodates, vaid meid on kutsutud pidevalt edasi liikuma.

Laagris ülistuse, köögi ning kohviku poole peal kaasa aidanud särasilmne Elisabeth jagab veel: "Jumal oli väga lähedal ning oli tunda, et ta hoidis paljude südameid enda põues laagri vältel. Isegi kui majas oli vahepeal külm, oli ikkagi sees soe, sest Jeesus oli meie soojus, meie küte ning hoidis meid kõiki laagris üheskoos. Laagrist lahkudes oli mu patarei nii laetud, et läksin järgmine päev kooli sellise energiatulviga, et inimesed ei saanud märkimata jätta, et sära oli sees. See oli kõik Jumal. Meeletult tore aeg oli selles laagris, ning ma tundsin peale seda laagrit suurt tungi jätkuvalt Jumala armastuses ja õpetuses kasvada!"

Luuka evangeeliumi 15. peatükis on lugu kadunud pojast, kes lahkus oma isa kodust. Pärast mitmeid seiklusi maailmas hakkas poeg kahetsema ja läks tagasi koju, öeldes: „Isa, ma olen pattu teinud taeva vastu ja sinu ees, ma ei ole enam väärt, et mind su pojaks hüütaks!” Isa mitte ei pahandanud, vaid lasi korraldada suure peo oma pojale tagasituleku puhul. Arvan, et nõndasamuti, nagu noored laagris kahetsesid, et nad on jäänud võib-olla kaugele Jumalast ning pole piisavalt Temale end pühendanud, rõõmustas Jumal armastuse pärast meie üle ja tõmbas meid kõiki taaskord endale lähemale.

 

Tekst: Vivian Tamm
Foto: Ingrid Aus

 

Read more Comments Off on Oleviste talvelaager 2016: “Jeesus – minu küte”

Novembri kolmandal nädalavahetusel käis Plussmeedia tiim Põhjamaade suurimal kristlikul muusikafestivalil - Maata Näkyvissäl. Festivalipäevadel sai osaleja kogeda võimsaid muusikaelamusi, näha erinevaid artiste üle kogu maailma, saada osa Soome suurimast luterlikust jumalateenistusest ning kuulata sõnumit.

19.septembril 1984.aastal suri Soome koolipoiss Timo Vainio koolipäeva ajal südameatakki. Aasta hiljem novembris korraldati tema mälestuskontsert, mille teemaks oli „Maata Näkyvissa“(„Maa paistab“). Üritusel osales 120 noort, kes otsustasid ürituse järgmisel aastal uuesti korraldada. Sealt saigi alguse Soome kristliku muusika suursündmus - Maata Näkyvissä, mis toimub igal aastal Soomes Turku linnas HK Areenal.
Üritust korraldab SLEY (Soome luterlik evangeeliumiühendus) ning sel aastal kogunes ligi 10 000 soome noort festivalile 31.korda. Kolme päeva jooksul toimunud mitmel suurel kontserdil sai kuulata kümneid artiste nii Soomest kui välismaalt. Peaesinejaks oli USA bänd Fireflight. Üles astusid ka alatiseks end Soome publiku südamesse laulnud Juha Tapio, Saraste ja Pekka Simojoki bändiga Exit. Eesti bändidest on festivalil esinenud 2005.aastal Crux.

Juba viiendat aastat osales Plussmeedia tiim festivalil, mis on üks kolmest laagrist, kus saavad kokku tiimid kolmest riigist ja ajakirjast: Eestist Pluss, Soomest Nuotta ja Venemaalt Võbor. Tiimiliikmete peamiseks ülesandeks oli tutvustada eakaaslastele Nuotta ajakirja ning igaüks sai teha ka videointervjuu artistiga. Lisaks sellele, et üritusel oli väga tore olla, said kõik ka tihedate päevade käigus suurepäraseid kogemusi – inglise- ja soome keele praktikat, luua rahvusvahelist koostööd, sõlmida uusi sõprussidemeid ning mis kõige tähtsam - jagada rõõmusõnumit. Muidugi ei saa ka mainimata jätta fantastilist muusikakogemust, mida pakub kõrgetasemeline Soome kristlik muusika.

„Maata Näkkyvissä oli väga lahe soome kristlasi ühendav üritus, mis kindlasti innustab noori järgnema rohkem Jeesusele ning arendab kristlikku kultuuri. Meie Plussiga aitasime seal Nuotta ajakirju jagada ja seda promoda. Kui sina, noor, ei ole seal käinud, siis sa peaksid kindlasti minema,“ kirjeldab festivali Plussmeedia tiimiliige Sander Saard. Julgen tema sõnu kinnitada - festival on hea meeleolu ja sõnumiga üritus. Võiks ju mõelda, et kuidas see üritus on ajahammasratastele vastu pidanud? Vastus peitub selles, et kuigi esinejad ja publik on muutunud, on põhisõnum Päästest jäänud iga festivali kindlaks vundamendiks.

Tekst Hanna Maria Salong
Foto Jevgeni Raskatov

 

Kõiki Plussmeedia videointervjuusid saad vaadata meie Youtubest.

Fotosid esinejatest näed meie Facebookist.

 

Read more Comments Off on Plussmeedia tiim Põhjamaade suurimal kristlikul muusikafestivalil- Maata Näkyvissä

EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus korraldab kaks korda aastas noortejuhtide seminare. Kevadel ja sügisel saavad Rannamõisa kogudusemajas terveks nädalavahetuseks kokku noored, kes juba oma  koguduses noortetööd juhtivad ja ka need, kes soovivad omandada teadmisi noortejuhiks olemise vallas, et neid tulevikus rakendada.

Oktoobri- ja novembrikuu vahetusel toimus väga huvitav, hariv ja lõbus seminar teemal „Meeskond“. Kohal oli taaskord suurepärane seltskond noortejuhte üle kogu Eesti – Hiiumaast kuni Tartumaani.

Reedeõhtul alustati tavapärase Rannamõisa noortekaga, mis liideti seminari sisse. Seal kõneles Helina Voogne vaimulikust mentorlusest. Õhtu jätkus peamiselt vahvate tuttavaks saamist soosivate mängudega. Päev lõpetati rahulikult õhtupalvusega kirikus ning pärast seda sai veel omavahel lauamänge mängides vestelda.

Laupäeva hommik algas Helen Kuldkepi juhitud piiblikümblusega. Hiljem sai kuulda Pilistvere pastori ja noortejuhi Hermann Kalmuse seminari „meeskonna moodustamine ja dünaamika“. Meeskonnatöö toimimist sai harjutada õuemängude ajal. Päeva teises pooles sai meeskonna juhtimisest kuulda veel Titta Hämäläineni tarkuseteri. Seejärel sai iga koguduse noortejuht loosiga valida „eestpalvekoguduse“ teiste esindatud koguduste seast. Kuni järgmise seminarini saab selle koguduse noortetöö eest palvetada ja neid näiteks külastada, kuniks loositakse uus kogudus. Laupäevaõhtu lõppes Taize palvusega ning hilisõhtul vaadati reformatsiooni aastapäeval filmi Martin Lutheri elust. Seminar lõppes pühapäevase jumalateenistusega Rannamõisa kirikus.

Hageri kogudusest pärit noor ja loodetavasti tulevane Jüri koguduse noortejuht Hannamari tuli noortejuhtide seminarile esmakordselt ja suurte ootustega. Sealt lahkus ta väga positiivse tagasisidega: „Sain teada teiste koguduste noortetööde kohta ja uusi tuttavaid, kes on valmis mind tulevikus noortejuhtimisel aitama. Noortejuhtide seminar on koht, kuhu lihtsalt peab minema! Sealt saab toetust, tuge ja julgustust teistelt noortejuhtidelt ja kindlasti inspiratsiooni edaspidiseks noorsootööks.“

Järgmine seminar toimuv 2016. aasta kevadel, aprillikuus. Kõik, kes seminarist huvitatud, on oodatud!
Info leiad: www.lny.ee  

 

Tekst Anette Elken

Foto Joel Reinaru

 

Read more Comments Off on Noortejuhtide seminar ühendab kogudusi üle Eesti

Sel sügisel on Pluss-ajakirjal 5-aastane juubel, sest esimene eestlaste enda tehtud ajakiri ilmus novembris 2010. Seetõttu toome käesoleva aasta novembrikuus Sinuni mõned artiklid meie arhiivist "vana kuld" - et meenutada, millised mõtted ja teemad olid noortele olulised 5 aastat tagasi.

Esimesena saad lugeda Plussi ja selle rahvusvahelise töö sündimiselugu.

 

Pluss, Võbor ja Nuotta kohtusid ja mis sellest välja tuli?

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas sünnib ajakiri, kes seda teeb või soovinud ise olla mõne ajakirja kaastööline? Nädal aega oli koos rahvusvaheline toimetus uute ja vanade toimetajate ja teiste töötegijatega, et teha üks ajakiri valmis kolmes keeles.

Ühtekokku 26 inimest Nuotta, Plussi ja Võbori meeskonnast Soomest, Eestist ja Venemaalt kogunesid augusti lõpus Lääne-Nigula koguduse ruumides, et evangeelium võiks kristliku noorteajakirja vahendusel jõuda paljude inimesteni. Laagri korraldaja ja Nuotta projektijuht Tommi Hakkari räägib laagrist, kristliku toimetaja tööst ja tulevikuplaanidest.

Kust peaks alustama, kui tekib soov kirjutada ajakirja jaoks artikleid?

Soov teha meediatööd tuleb Jumalalt. Meedia on Jumala käes tõhus töövahend. Noorel, kes soovib lehte kirjutada, on vaja palju jaksu, sest see töö võtab palju energiat.

Laagris on palju noori, kes alles õpivad ajakirja tegemist ja toimetamise erinevaid etappe. Soovime neile rääkida ja näidata, kuidas õpitut saab praktikas kasutada.

Kust tuli mõte teha selline laager?

Nuotta ajakirja on Soomes trükitud juba üle 30 aasta ja noortele evangeeliumi kuulutamine on üks laagri peamisi eesmärke. Issand näitas meile, et ka välismaal on kristlastest noori - nii otsustasimegi hakata koostööd tegema eesti ja vene noortega.

Soome on Euroopa Liidu osa, seega küsisime EL'i toetust ja saime selle. On ime, et ilmalik organisatsioon toetab kristlike eesmärkide saavutamist. Loodame valmis saada kolm ajakirja: soome, eesti ja vene keeles.

Milliste raskustega puutub toimetaja kokku?

Kindlasti suurim raskus on julguse puudumine. Meil on sageli raske tõsta telefonitoru ja esitada küsimusi täiesti võõrale inimesele. Ometi tuleb hirmust ja kõhklustest võitu saada. Noortel ei ole piisavalt kannatust ja ka nende tööle pühendumine annab sageli soovida. Need omadused on aga kirjutamise töös möödapääsmatud. Töö ajakirjas on meeskonnamäng, kus tuleb iga tiimiliikmega leida ühine keel.

Saame aru, et keegi ei ole täiuslik ja me kõik teeme vigu. Õpime kogu aeg midagi uut, tänu Jumalale. Vigu ei pea kartma, vaid tuleb julgelt Jumalale lootes edasi minna.

Milline peaks toimetaja olema?

Julge. Peab oskama lühidalt ja arusaadavalt oma mõtteid väljendada. Ta suudab kirjutatud teksti näha lugejate silmadega nii, et artikkel või mõni muu tekst äratab huvi.

Igal juhul peab olema armastus selle töö vastu. Ajakirjas, nagu ka muid asju tehes, on palve tähtsal kohal, sest tegemist on ikkagi kristliku väljaandega.

Kas Nuottal on ka kaasaegne neti-ajakiri?

Ajakirjal Nuotta on veebis oma lehekülg. Plaanis on teha kõigile kolmele noorteajakirjale ühine koduleht, kus igal ajakirjal on oma lehekülg. Koduleht oleks kolmes keeles ja sinna saab üles riputada neid materjale, mida ei saa lisada trükisele, nagu näiteks videoklipid ja artiklite raadioversioonid. Kahjuks ei jagu meil inimesi selle kõige elluviimiseks ja meil on vaja noori, kes oskavad pildistada, artikleid kirjutada ja tõlkida neid eri keeltesse. 

Tekst Irja Ivanainen, Tõlge Pille Toompuu

 

Read more Comments Off on Pluss 5 aastat tagasi: Pluss, Võbor ja Nuotta kohtusid ja mis sellest välja tuli?

14.-15. novembril 2015 laagrikeskuses Talu loominguline tegevus naistele ja meestele, noortele ja vanadele!

EELK Misjonikeskus ja Tallinna Piiskoplik Toomkogudus kutsuvad kõiki käsitööhuvilisi kaheks päevaks Sakku saama juhtnööre ja proovima oma käega, kuidas saavad tühjadest kohvipakkidest poekotid või korvikesed ning kuidas pajuvitsad painduvad ingliteks või kaminapuude hoidjateks.

Meisterdama on oodatud ka lapsed koos vanema, vanavanema või ristivanemaga.

Laager algab laupäeval kell 12 ja lõpeb pühapäeval kell 15 algava jumalateenistusega Saku Toomase koguduses.

Osavõtumaks 24 eurot katab materjali, majutuse ja söögid. Lapsed 3-12 a soodushinnaga 19 eurot.

Registreerimine hiljemalt 9. novembril.

Lisainfo ja registreerimine:

Misjonikeskus: Kirsti Malmi, tel 5621 7575, kirsti.malmi@eelk.ee

Toomkogudus: Minna Nikki, tel 5687 9834, minna.nikki@eelk.ee

 

Read more Comments Off on Misjoni ja käsitöö laager – tule osalema!

Oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel kogunesid mitme erineva konfessiooni noored Pilistverre, et üheskoos veeta Eesti Kirikute noortenõukogu (EKNN) noortepäevad.

Seekordsel nädalavahetusel olid esindatud 6 koguduse noored: luteri, baptisti, metodisti, adventkoguduse, eesti apostlik õigeusu kiriku ja karismaatilise episkopaalkiriku. Ürituse ühe eestvedaja Triin Salmu sõnul on EKNN’i eesmärk selliste noortepäevade korraldamisel luua koht, kus erinevate kirikute ja konfessioonide noored saaksid üksteisega kohtuda ning arutleda konfessioonide erinevuste ja sarnasuste üle. See eesmärk täitus lisaks programmile ka iseenesest, kui nii söögilauas, õhtuste lauamängude ja pauside ajal võis kuulda julgeid vestlusi teemadel „Kuidas teil noortetööga läheb?“, „Miks teil selline komme on?“, „Kuidas sina oma koguduses kaasa lööd?“ ja palju muud.

Reedeõhtuse esmase tutvuse järel sai laupäeval kuulda mitmeid põnevaid teemasid. Hommik algas Tauno Toompuu seminariga Palverännaku teemal. Tauno jagas oma kogemusi aastatagusest palverännakuteest Põhja-Hispaanias asuval Santiago de Compostelal. Kokku kõndis Rakvere koguduse pastor 800 km kuu aja jooksul. Tema jutustused olid tõeliselt inspireerivad ning pärast seminari oli kuulda juba noorte seas ka küsimus – millal me lähme? Palju jõuame kõndida? Mida kaasa peaks pakkima?:) Tauno seminarist jäi kõlama mõte: „Tõeline palverännak algab siis, kui lakkad muretsemast kohale jõudmise pärast ja õpid olema tänases päevas.“

Pärastlõunal võeti põhjalikult aega rühmatöödele, mis hõlmasid endas erinevate konfessioonidega tutvumist. Ülesandeks oli uurida teiste konfessioonide sümboolikat ja pühasid paiku. Pärast iseseisvat uurimist jagati põnevaid leide kõigi osalejatega ning nii saadigi huvitav ja põhjalik ülevaade kirikute ajaloost, tekkeloost, mõnedest traditsioonidest ja sümbolitest.

Õhtul sai osaleda veel paneelvestluses, teemal „Palve“. Vestluses osales iga konfessiooni üks esindaja ning kuulajatel oli võimalik küsimusi esitada. Räägiti isiklikust palveosadusest, palve olulisusest, miks juhtuks kui me ei palveta, eestpalvest ja veel erinevatest palve-teemaga seotud tahkudest. Nädalavahetus lõppes osalemisega jumalateenistusel Pilistveres kirikus.

Nädalavahetuse lõppedes tõdes enamik osalejaid, et küll oli huvitav ja hariv! Tõnise arvamuse kohaselt ei olegi konfessioonide nii erinevad, nagu ta varem mõtles. Tenele meeldis üritus just seetõttu, et see oli hea turvaline keskkond, kus teiste kirikute kohta uurida, küsimusi esitada ja vastuseid saada.

Lisette lisas: „Tänases individualistlikus ühiskonnas on väga lihtne jääda noorel üksi. Väga oluline on, et noor näeks, et on ka teisi, isegi kui me mõtleme veidi erinevalt. Ühiselt on meie jõud suurem kui me arvame. Me ei peaks end kristlaste keskel üksteisele vastanduma meie-ja-nemad. Me kõik teenime ühte Jumalat ja „meie“ oleme me kõik koos –kõik kristlased, ükskõik mis konfessioonist.“

 

Tekst Sirli Lend
Foto Madis Kask

 

Read more Comments Off on Erinevate konfessioonide noored kohtusid Pilistveres