Taas on Plussmeedia noored vabatahtlikud saanud valmis suuremal hulgal häid artikleid, mis kõik kokku moodustavad värske Pluss-ajakirja pealkirjaga "Külm süda".

Novembrikuu ajakirjast saad lugeda Singapuri tüdrukust Jemimast, kes aitab Kongos sõjapõgenikke, lisaks veel seikluslikust misjonireisist Hiinasse. Saad kursis olla ka mitmete tegijate Eesti noortega: Sander Saardi videomaailm, Juhan Ungru muusika, Laura Hermi ja Eleri Viinalassi kogemused koolitööl. Artiklitega saab kaasa mõelda veel teemadel "Kas nutimaailm muudab mind teiste suhtes ükskõiksemaks" ja "Miks käis jumalateenistusel?"

Loodetavasti leiad just Sina endale siit põnevat lugemist! 

Sul on võimalus endale või sõbrale tellida Pluss-ajakiri posti teel koju! 
Tellimuse saab vormistada kodulehel www.plussmeedia.ee/tellimus või saates oma andmed pluss@plussmeedia.ee.

Ajakirja võid küsida ka Tallinnast Misjonikeskusest (Tehnika 115) ja Tartust Pauluse kirikust (Riia 27, tel 7420258). Võid ühendust võtta ka Plussiga: pluss@plussmeedia.ee
Ajakirja üksiknumber maksab 2.49 ja aastatellimus 8 eurot.

Ajakirja on võimalik suuremas koguses osta ka kogudusele / noortegrupile, mille puhul kehtib erihind!

Peagi jõuavad ajakirjad ka kõikidesse rahvaraamatukogudesse (mitte kooliraamatukogud) üle Eesti! 
Julgelt võid küsida Pluss-ajakirja ka oma kogudusest!

Varasemaid ajakirju saad lugeda: www.plussmeedia.ee/ajakiri

Loe Hea Sõnumiga Plussi ning jaga seda ka oma sõpradega!

 

Read more Comments Off on Pluss-ajakiri “Külm süda” on ilmunud

Enne 2015. aasta lõppu rõõmustab Plussi toimkond oma lugejaid veel ühe värske ajakirjaga teemal "Külm süda". Hetkel on ajakiri veel trükikojas, et kõigile soovijatele oma eksemplar valmis meisterdada. Toome Sinuni peatoimetaja juhtkirja, mis loodetavasti tekitab huvi ka teiste artiklite lugemise vastu. Et olla esimeste lugejate seas, telli endale Pluss posti teel koju:) 


Külm süda

Kas oled kuulnud ütlust: "Pane müts pähe, siis on varbad soojad"? Asja loogika seisneb selles, et kuna pea kaudu eraldub inimese kehast kõige rohkem soojust, umbes 80%, siis pea kinnikatmine peaks hoidma keha soojas. Aga selline soojus, mis meid ümbritsevaid inimesi soojendab, ei lähtu ilmselt peast, vaid hoopis südamest. Kuidas hoida oma südant külmumast? Kas samuti villane müts südame ümber kududa? Kuidas seda teha?

Nii nagu siin elus ikka, on südant ja suhteid puudutavad teemad ikka kõige keerulisemad. Külma südamega inimesi oleme kohanud nii ajaloos, klassiruumis kui ka peegli ees. See on tõsine küsimus ja vastuste leidmine ei olegi kerge. Ma ei tea, kas südant saab võrrelda külmkapiga, aga mõlema puhul tähendab ukse sulgemine seespool temperatuuri langemist. Aina enam näeme niisugust ukse sulgemist, mis jätab ka kõige lähedasemad väljapoole, siis, kui sukeldume pikslite maailma ning kõrvalseisja küsimuse peale pärime alles paari minuti pärast: "Mida?" Noortele (veel ka mulle endale) on iseloomulik soov olla igal pool ja korraga. Paraku peame õppima, et saame viibida vaid ühes kohas, ning tegema valikuid, kas oleme "kohal" või mitte. Kui Jumal lõi inimese, siis Ta kõndis koos temaga aias ringi. Kohal olemine ja koos olemine on inimestele eluliselt vajalik.
Seega on üks nõuanne ukse avamine ning soojuse ja armastuse vastuvõtmine Jumalalt, meie Isalt, kes meid nii palavalt armastab.

See, mis meie südamega toimub, on nähtav ja kuuldav: „Teie rästikute sugu, kuidas te võiksitegi rääkida head, kui te olete kurjad? Sest suu räägib sellest, millest süda on tulvil.” (Mt 12:34)

Jeesuse õpetuses on tohutult tähtis koht südamel ja selle hoidmisel. Näiteks on ju ilmselge, kuidas näeb välja abielurikkumine, kus abikaasa kõrvale tekib teine suhe. Jeesus aga õpetas selle kohta midagi, mida varem poldud kuuldud: "Aga mina ütlen teile: Igaüks, kes naise peale vaatab teda himustades, on oma südames temaga juba abielu rikkunud." (Mt 5:28)
Niisiis ei ole Jumala silmis oluline see, millisena näib meie elu teistele, vaid see, millised mõtted ja teod elavad meie südames.

“Kuid sina, Issand, tunned mind, näed mind ja katsud läbi mu südame, missugune see on sinu ees.” (Jr 12:3)
Kõige parem südamete tundja on Jumal ise. Selleks, et meie süda ei peaks seestpoolt külmuma ning et südamest võiksid välja voolata armastus, rõõm ja head teod, saame kutsuda Jumala Püha Vaimu meie sisse elama.

Ja kui tahame praegusel külmal ja pimeneval ajal tuua sõprade ellu soojust, siis hoia oma südameuks neile avatud :)

Joel Reinaru
Plussi peatoimetaja

 

Read more Comments Off on Juhtkiri 4/2015: Külm süda