"Ah mis need noored ikka tänapäeval peale kooli teevad. Õppida on ju nii palju, et hea kui neil hingetõmbamisekski aega jätkub." Tühjagi me nii hädised oleme! Just hiljuti toimus Tallinna Jaani koguduse noorte seas ülimalt vägev noortekas! Tulime kokku, jõime teed, ajasime juttu, rääkisime elust – nagu ikka. Kuid samal ajal käis ka vahva kauplemine asjadega, mida me ise enam ei vajanud - kes müüs oma vana mälupulga maha, kes kauples kontsakingadega. Osad müüsid ka raamatuid, mis oli neil endil juba unarusse vajunud. Näiteks mina sain osta ühe vägeva anekdoodi raamatu oma keemia õpetajale! Lisaks veel müüsid osad üldsegi CD-sid või koguni käsitööd. Sai osta väikese isetehtud armsa ning pehme südamekese, mis maksis vaid 50 senti! Lisaks pakuti ka vanemat sorti kaameraga pildistamisteenust. Ainukene vahe oli vaid selles, et pilti ei saanud kätte koheselt, näiteks QR koodi alusel nagu noored on harjunud, vaid ilmutusele kulus siiski kõvasti aega, enne kui tekkis lootus pilti ka päriselt näha.

Lõpuks oli ikka omajagu aega veedetud kaubeldes. Võtsime veel viimased teelonksud ja pistsime paar kommi veel põske. Kui olime veendunud, et kedagi enam meiega ei liitu, avasime ka piiblid ja arutasime koos jumala sõna üle. Eks see ole ikka peamine põhjus, miks me tavaliselt kokku saame. Me lugesime Matteuse 25, 10-13. Arutasime, et kui jumal tuleks, kas meie oleksime valmis temaga olema ning liituma, või mitte. See pani tegelikult tõsiselt mõtlema, et kas just mina olen valmis, või mitte.

Sel korral oli meiega liitunud ka tore ning sõbralik norrakas, kes juba rääkis täiesti arvestatavat eesti keelt. Ta jagas meiega enda arvamust ja enda kogemusi piibliga - huvitav oli teda kuulata. Muidugi haarasime me ka laulikud ning laulsime. Laulsime kohe päris mitu laulu, nagu ikka tavaks on.

Pärast seda tegime ka paar kiiret mängukest ning ühise lõpupalve. Palvetasime kõik koos üksteise murede ja rõõmude eest. Tore oli tunda, kuidas üks ühine impulss meid ühendas ja köitis.

Lõpuks pärast ühist koristamist ajasime veel üksteisega juttu, lõime veelkord patsu sõpradele, keda polnud ammu näinud, korjasime kokku ka meie suure turu ja jätsime üksteisega hüvasti järgmise nädalani. Kõik üle jäänud kaubad viidi Humanasse heategevuseks.

 

Tekst Karl Hendrik Bachmann
Foto Helen Kuldkepp

 

Read more Comments Off on Jaani koguduse noortekas kirbuturuga