Augustikuus kogunesid taaskord ühises laagris meedia tiimid Eestist, Venemaalt ja Soomest, et toota uued vahvad lühifilmid. Loodud on need ideest kuni valmis lõikamiseni täielikult noorte endi poolt, kes on innustunud meediahuvilised. Filmid tehtid valmis vaid 2 päevaga, Taeblas ja Haapsalus.

Siiski ei ole need noorte loodud filmid lihtsalt ühed tavalised youtubes levivad klipid tuhandete teiste hulgas - need on filmid, milles on Sõnum Piiblist ja igavesest elust.

Lühifilm "The Lost Son" (Kadunud poeg) põhineb tuntud piibli-kirjakohal, Luuka 15:11-32, kus noormees ei taha elada oma turvalises isakodus, vaid soovib avastada ahvatlevat laia maailma. 

read more

Read more Comments Off on Lühifilm “Lost Son”

Suvi on juba mõnda aega kestnud. Isegi mõned ilusad suveilmad on nägu näidanud. Kuid suvel on ka tihti see oht, et piibel jääb kuhugi kapi peale unarusse.

read more

Read more Comments Off on Suvi on käes

Sel sügisel on Pluss-ajakirjal 5-aastane juubel, sest esimene eestlaste enda tehtud ajakiri ilmus novembris 2010. Seetõttu toome käesoleva aasta novembrikuus Sinuni mõned artiklid meie arhiivist "vana kuld" - et meenutada, millised mõtted ja teemad olid noortele olulised 5 aastat tagasi. Soome Nuotta ajakirja peatoimetaja Juha Heinonen kirjutab Jumala õnnistusest:


Õnnistatud ustavus

Igas inimsuhtes on ustavus kõige tähtsam. Kurameerimine ei saa kaua kesta, kui üks pooltest ei ole ustav; ka pereliikmete vahel püsib rahu vaid siis, kui teistele saab igas olukorras loota. Ustavus on inimsuhete alus.

Väiksena mõtlesin, et Jumal on vihane ja karm. Arvasin, et Jumal maksab meie halbade tegude eest kätte ja viskab pahasid lapsi tuliste kividega. Siis ütles mulle ema, et Jumal ei loobi lapsi tuliste kividega, sest Ta armastab kõiki ja eriti veel lapsi.

Piibel räägib, et Jumal on täiuslik armastus, mille juurde kuulub usaldus ja lootus. Jumal on meile ustav, kuid meie endi ustavus üksteisele on puudulik. Murrame ka Jumalale antud lubadusi ja oleme üpris kergesti valmis ka teda ennast hülgama, kuigi Jumal ei hülga meid mitte kunagi.

Jumala ustavus ja õnnistus käivad käsikäes. Ta lubab meile osaks saada ka ebameeldivaid asju, kuid suurimadki ebaõnnestumised on meile meeldetuletuseks, et probleemide kaudu õpime usaldama armastavat ja armulist Jumalat.

Mäletad Jaakobit, kes tegi vigu? Ta võitles nii inimeste kui ka Jumalaga ja lõpuks mõistis, et ei saa hakkama ilma õnnistuseta. Selle võitluse käigus nihkus Jaakobi puusaliiges paigast ja ta pidi elu lõpuni lonkama. Ometi oli ta rõõmus, sest käis Jumala juhtimise ja õnnistuse all.

Miks siis nii paljud ei leia teed Tema juude? Kui soovitakse Jumala juurest ilmtingimata ära minna, siis armastus ei sunni midagi peale. Kui teeme pattu ega kahetse, siis lihtsalt paadume. Paadunud inimene ei oska ega soovigi enam Jumala juurde tulla.

Meile, kes me patu tõttu oleme puudulikud ja poolikud, on oluline kinni hoida ainsast, kes ei hülga. Usalda Jumala armastust, siis oled õnnistatud. Jumala sõna hoiab meid kõikumatul alusel. Tema õnnistuse all ei muutu meie elu täiuslikuks ega probleemivabaks, kuid sellel on suund, mõte ja alus.

Käi koos Jumalaga. Kõik teised võivad sind petta, aga Jumal ei tee seda. Ta ei hülga meid kunagi, sest täiuslik armastus on lõpuni ustav. Ustavuses peitub õnnistuse seeme, millest kasvab hea, elu pikkune, taevasse ulatuv puu.

Juha Heinonen

Read more Comments Off on Pluss 5 aastat tagasi: Piibliõpetus – Õnnistatud ustavus

1. Mõtle kõik hoolikalt läbi 

Kõigepealt püüa selgusele jõuda, mis on Sind Jumalast eemale viinud ja kuhu on kadunud armastus. Põhjuseid võib olla palju, kuid vahel tuleb aeg maha võtta ja nende teemade üle juurelda. Pärast seda võid südame Issanda ees avada ja rääkida Talle, mida oma loost arvad. Küsi julgelt Jumalalt, mis on puudu ning mida peaksid tegema või muutma.

Oota Tema juhiseid, Ta vastab kindlasti! Kui vastusega kaasnevad kindlus ja südamerahu, siis tea, et see oli Jumal, kes Sind kõnetas.

Mõnikord võivad meid enda soovid juhtima hakata või suudame hoopis kärsitusest midagi valesti tõlgendada ja nõnda Jumalat kurvastada.

Otsusta Tema tahte ja soovi järgi, vali Tema mõtted ning plaanid, mis on Sinu jaoks.

 

2. Ära jäta kirikusse minemata 

Kuigi meil kõigil on aeg-ajalt raske, ei tohiks siiski jätta kirikusse minemata. Koguduses käies täidad Jumala tahet, sest see on osa hingamispäeva pühitsemisest. Saatan võib sosistada, et kirikust pole kasu, kuid ära kuula seda häält. Mine kindlasti jumalateenistusele ja ära kahtle, sest sealt leiad rahu ja kindluse ning seal on Jumal väga lähedal. Ta tuleb Sinu juurde leiva ja veini kaudu, nagu Jeesus õpetas.

 

3. Loe järjepidevalt Jumala Sõna 

Nii nagu vajad igapäevaselt leiba, et elus püsida, nõnda läheb pidevalt tarvis ka vaimulikku toitu, kui soovid olla kristlane. Piibel lähendab Sind Jumalaga ja aitab aru saada asjadest, mis jäävad vahel mõistetamatuks. Jumala Sõna lugemise võid siduda kindla kellaajaga. Kui tead, et näiteks kell 20:00 on aeg Jumalale, siis muud tegevused ahvatlevad vähem.

 

4. Leia endale noortegrupp 

Teistega koos on alati lihtsam kui üksi. Noortegrupist leiad palju omavanuseid, kes saavad Sind julgustada ja Sulle nõu anda. Koos on vahvam musitseerida, Piiblit lugeda, mõtiskleda ja palvetada.

Üldiselt toimuvad kogudustes regulaarselt ka noorteõhtud. Need seovad Sind teistega. Noorteõhtutel võib ühiselt arutada üleskerkinud küsimuste üle ning paluda teistel enda eest palvetada – usu, see aitab!

 

5. Osale kristlikes laagrites 

Laager võib olla koht, kust ammutad uut jõudu. Sealsed tegevused liidavad Sind kaaslaste ja Jumalaga. Mitu päeva koos kristlastega veeta on kindlasti parem, kui üksi kodus kurvastada. Vaata, kuidas teised käituvad ning miks nad midagi teevad. See võib meelde tuletada, kui hea on Jumal Sinu vastu ning kuidas Ta Sind armastab.

 

6. Alusta igat päeva lühikeses palvega: ”Jumal, ma usaldan Sind!” 

Selline palve on väga oluline, sest kui tunned, et armastust Jumala vastu enam justkui polegi, pead siiski uskuma, et Jumal teab! Jumal, kes on kõige suurem ja vägevam, kes on loonud Sinu ja minu, tunneb koos meiega suurt valu. Ta näeb Sinu situatsiooni ja mõistab Sind paremini, kui oskad arvata. Seega usaldamine, et Ta aitab Sind sellest olukorrast välja, on väga oluline.

Hea on palvetada just hommikuti, sest õhtul voodis võib uni silma tulla ja enne palve lõppemist magad juba. Jälgi, et saaksid Taevase Isaga rääkida enne uinumist. 

 

7. Tea, et armastus on otsus, mitte ainult tunne 

Palveta, et Jumal annaks jõudu armastada Teda kogu südamest, hingest ja väest – üle kõige. Tema on öelnud: ”Armasta Issandat, oma Jumalat, kogu oma südamega ja kogu oma hingega ja kogu oma jõuga ja kogu oma mõistusega, ning oma ligimest kui iseennast!” (Lk 10:27)

Ja seejärel hakka seda tegema. Jeesus ütles: “Kui te armastate mind, siis pidage mu käske!” (Jh 14:15)

 

Tekst Õnnela Tikso ja Auli Marta Humal
Foto Freeimages

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 1/2015 Märts

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit

 

Read more Comments Off on 7 võimalust taastada esimene armastus Jumala vastu

Valminud on eesti keelde tõlgituna uus veebileht, mis vastab mitmetele keerulistele küsimustele Jumala, Piibli, usu, ristimise, Püha Vaimu, surma, kannatuse ja taeva kohta. 

Veebileht on abiks neile, kes otsivad elavat Jumalat, kellest Piibel tunnistab, igatsevad tuge oma usuelu ülesehitamiseks või soovivad kristluse põhiõpetust paremini tundma õppida.

Veebilehel on konkreetsed küsimused selgete ja arusaadavate vastustega, mis tuginevad Piiblil. 

Siinkohal on välja toodud üks küsimus-vastus:


Miks on maailmas kannatusi?

Autor: Manu Ryösö
Tõlkinud: Ragne Kepler

Selle küsimuse üle on inimesed kogu ajaloo vältel pead murdnud. Kui Jumal on kõikvõimas ja hea, miks lubab ta sõdu, nälga, tapmist ja muud sellist, mis elu hävitab? Kas tal pole väge, et kõike seda ära hoida?

See küsimus jäetakse Piiblis lahtiseks. Mõnedel asjadele vastatakse, aga mitmed küsimused jäävad õhku. Üheks Piibli vaatenurgaks on see, et maailmas on palju kannatusi, mis on inimeste endi põhjustatud. Sõda, vägivald, abielurikkumine ja muud meisse sügavaid haavu jätvad olukorrad on õigupoolest inimeste endi tekitatud. Inimene ei saa selle eest Jumalat süüdistada, vaid peaks hoopis ise peeglisse vaatama.

Siin maailmas on aga ka palju kannatusi, mis pole inimese põhjustatud. Siia kuuluvad paljud haigused ja looduskatastroofid. Miks Jumal neid ära ei hoia? See jääb meile saladuseks. Paistab siiski, et paljud raskused on olukorrad, mille kaudu Jumal kutsub inimesi enda lähedusse. Võib-olla on üheks kannatamise eesmärgiks see, et inimene mõistaks oma tühisust ja pöörduks Jumala poole. Teiselt poolt, kannatused liidavad inimesi üksteisega ja Jumala tahab, et me aitaksime neid, kes on hädas.

Meie lohutus ja lootus on sõnum ülestõusnud Kristusest - valu ja kannatuse võitjast.

Loe rohkem oluliste küsimuste kohta elus Bible Toolboxi kodulehelt

 

Read more Comments Off on Bible toolbox – vastused elu suurtele küsimustele

Eesti kristlasest riimimeister Joel Markus Antson on valmis saanud oma teise spoken words stiilis luulevideoga.

Selle video kandvaks sõnumiks on see, et pannes oma lootuse Jumalale, ei pea me kartma ega värisema, ei vaimselt ega füüsiliselt. Ainult Jumal on kindel kalju - ja seda igas võimalikus mõttes - kellele me võime rajada hirmuvaba elu.

read more

Read more Comments Off on Luulevideo: Jumalas ei värise ma(a) – Joel Markus Antson

1334. aastal otsustati, et nelipühale järgnevat pühapäeva tuleb tähistada püha Kolmainsuse päevana (ladina keeles Trinitatis).

read more

Read more Comments Off on 22. mai – Kolmainupüha

Eesti suurim kristlik noorteüritus Piiblipäevad "Pöördes" toimuvad sel nädalavahetusel 29-31.mail Rakveres.

"Jumal on meid disainides pannud isegi meie DNA pöördesse. Tõeliselt rahul oma eluga saame olla siis kui OLEME PÖÖRDES Jumalast, pöördes teenimisest, pöördes sõprustest ja inimestest. Selle aasta PiibliPäevadel tahame noortele luua võimalusi ning innustada neid seda kirge ja igatsust välja elama. Usume, et see põlvkond on kutsutud rohkem kui kunagi varem olema pöördes kõigest sellest, millest JUMAL ON PÖÖRDES."

Piiblipäevad on üle-eestiline kristlik noortefestival, kuhu Sa oled väga oodatud koos oma sõpradega! Piiblipäevadel kohtud kindlasti ka uute noortega ja see annab Sulle tunde, et Sa kindlasti ei ole ainus kristlane, kus iganes Sa hetkel tegutsed. Piiblipäevadel saad osa põnevast ja vaimulikult julgustavast programmist, mida täidavad muusika, sõnum, seminarid erinevatel teemadel, NUTEKi kontsert, öökino ja lahedad üllatused!

Piiblipäevad ON aasta üks suursündmus - nii et ära maga maha! ;)

Kava ja registreerimine: www.piiblipaevad.com

Facebook

 

Read more Comments Off on Tule Piiblipäevadele juba sel reedel!

Loodetavasti on enamik lugejatest tuttavad kultusfilmi staatusesse jõudnud Matrixi triloogiaga. Kes veel pole, siis järgnevalt kiire ülevaade. Suuremat osa inimesi "peetakse" masinate loodud farmides, kus neist ammutatakse energiavarusid. Inimesed magavad igavest und, nende teadvused toimetavad suures arvutiprogrammis nimega Matrix, mis on virtuaalreaalsuse tipp. Õnneks on veel vabu inimesi, kes mässavad masinate vastu nii Matrixi sees kui ka reaalses maailmas. Üks inimeste juhtidest masinate vastu, Morpheus, leiab Matrixist mehe nimega Neo, kelle ta arvab olevat Väljavalitu.

read more

Read more Comments Off on Kas lihtsam on tegutseda tõe või vale järgi?

Ma olen kuulnud mitmeid inimesi ütlemas, et Jumal, keda piiblis kirjeldatakse ei ole andestav ega armastav. Mitmedki inimesed meie hulgas usuvad siiralt, et neil ei ole mõtet Jumala juurde tulla, sest nende minevikus juhtus midagi, mida Jumal ei peaks mitte kunagi andestama.

Joona loos räägiti meile mehest, kelle Issand oli välja valinud, et ta viiks rahvale edasi sõnumi. Joonale ei olnud see meeltmööda ja ta otsustas põgeneda Issanda palge eest. Ta sõitis laevaga nii kaugele kui suutis, kuid põgenemine ebaõnnestus.

read more

Read more Comments Off on Milline on Jumal?