Sellesuvisest JäPest on möödas juba mõned päevad. On olnud aega taastada tavapärane elurütm, unerežiim ja leppida ühe üliägeda laagri läbi saamisega. Sellega seoses on sobiv aeg vaadata tagasi kõigele toimunule.

read more

Read more Comments Off on Jäpe 2015 Plussmeedia workshop’i videointervjuud

Jäpe 2015 avajumalateenistusel esines Ta artu Pauluse koguduse noortekoor, kes valmistas oma klassikalise repertuaariga kõigile suure üllatuse. kuidas nende repertuaar selliseks kujunes ja muudele küsimustele saad vastuse siit! Ajakirjanik: Madis Ehanurm. Kaamera: Madis ja Mart Kask.

Read more Comments Off on Jäpe 2015 – Tartu Pauluse noortekoor

Kristlikul noortefestivalil JäPe esines tuntud eesti muusik Marek Sadam, kes sai kinni püütud ka plussmeedia kaamerate poolt. Vaata-kuula, mida ta oma muusikuteest räägib ja mis nõu tal noortele on anda! 
Ajakirjanik: Madis Ehanurm
Video: Madis Kask, Mart Kask

Read more Comments Off on JäPe 2015 – Marek Sadam videointervjuu

Kristlikul noortefestivalil JäPe esines tuntud eesti muusik Marek Sadam, kes sai kinni püütud ka plussmeedia kaamerate poolt. Vaata-kuula, mida ta oma muusikuteest räägib ja mis nõu tal noortele on anda! 
Ajakirjanik: Madis Ehanurm
Video: Madis Kask, Mart Kask

Read more Comments Off on JäPe 2015 – Marek Sadam videointervjuu

Kristlikul noortefestivalil JäPe esines tuntud eesti muusik Marek Sadam, kes sai kinni püütud ka plussmeedia kaamerate poolt. Vaata-kuula, mida ta oma muusikuteest räägib ja mis nõu tal noortele on anda! 
Ajakirjanik: Madis Ehanurm
Video: Madis Kask, Mart Kask

Read more Comments Off on JäPe 2015 – Marek Sadam videointervjuu

Pilistveres noortefestivalil JäPe püüab Plussmeedia kaamera ette põnevaid inimesi. Festivalil esinenud Tallinnast pärit vendade bänd "Trio Comodo" jagab vaatajatega, mis on nende muusika eripära ning kuidas on muusika mõjutanud nende isiklikku suhet Jumalaga.

Ajakirjanik: Kristi Tüvi
Video: Madis Kask, Mart Kask

 

Read more Comments Off on JäPe 2015 – Trio Comodo videointervjuu

Pilistveres noortefestivalil JäPe püüab Plussmeedia kaamera ette põnevaid inimesi. Festivali avaõhtul esinenud Põltsamaalt pärit noormeeste bänd "The Last Weekend" jagab vaatajatega, kuidas on nende bändi tegemise ajalugu kulgenud, millised on tulevikuplaanid ja mida piinlikku on laval juhtunud.

Ajakirjanik: Samuel Reinaru
Video: Madis Kask, Mart Kask

 

Read more Comments Off on JäPe 2015 – The Last Weekend videointervjuu

Neljapäeval, 9.juulil kell 19.00 algaval õhtuprogrammil Pilistveres noortefestivalil JäPe astub üles Põltsamaalt pärit bänd "The Last Weekend". Pluss toob Sinuni viimases ajakirjas ilmunud artikli bändist, et saaksid juba enne festivali end kurssi viia, mis bänd see selline on.

----------

Imeilusas Eestimaa linnas Põltsamaal on üles kasvanud kolm noormeest: metsasarve õppinud, kuid kirglikult trumme armastav Miikael Haamer, kitarrivirtuoos Rando Oja ja trompetit puhuv, kuid siiski oma basskitarrile truuks jäänud Mattias Haamer. Neid ühendab muusika, sõprus ja kristlus.

Rando ütles, vennad tegid 

Kolm sõpra moodustavad ühe bändi, The Last Weekend, mille kujunemislugu on üks huvitavamaid. Nimelt kui nüüdne bändi kitarrist Rando oli juba mõned aastad kitarrimängu õppinud, kolisid vennad Haamerid perega Põltsamaale. Mattiasest, bändi kõige nooremast liikmest, sai Rando klassivend. Sealt kõik arenema hakkaski. „Ma lihtsalt ütlesin Mattiasele, et ta võiks omale basskitarri osta, ja meie kõigi imestuseks ta ostiski,“ muheleb Rando. Siis ütles Mattias oma vennale edasi, et too endale trummid ostaks. „Kõigil oli oma instrument, õppisime seda vaikselt mängima, siis hakkasime juba koos musitseerima ja sealt saigi meie bänditegemine alguse,” võtab Rando kokku.

Samad poisid erineva nimega 

Noormehed on bändindusega tegelenud juba kuus aastat, muusikaga aga terve elu. Kui oma bändiga algust tehti, oli poiste iidol USA grupp Green Day, sealt tuli ka nende teisele bändile nimi Black Night, mis on omamoodi vastand Green Dayle. „Hetkel on siiski meie suurim iidol Jüri Homenja,” naljatab Mattias. Nende esimene bänd The Squirrels ei kestnud väga kaua. „Meie kõige esimene laul oli The Squirrelsiga. Mäletan, et laul oli kirjutatud Põltsamaa iseloomustamiseks ning kasutasime seal vanu häid fraase, nagu „Põltsamaa, ehtne ja hea”.“

Hetkel on poiste repertuaaris nii endakirjutatud lood kui ka teiste autorite loomingut. Püütakse jääda oma lemmiku pop-rokk muusikastiili juurde. „Enamasti soovime oma muusikaga inimestele öelda, et elu ei ole nii hirmus, nagu vahel tundub. Iga tunneli lõpus on valgus,” lisab bändi trummar Miikael.

Unistused ja reaalsus 

Poisid on käinud bändiga esinemas paljudes Eestimaa linnades, aga siht on jõuda veelgi kaugemale. „Meie hetke kõige suurem ja reaalne unistus on esineda Baltimaade suurimal muusikafestivalil Maata Näkyvissä,” avab Mattias. „See on küll unistus, aga näeme seda reaalse võimalusena, kui edasi töötame,” lisab Miikael.

Varem toimusid noormeestel bändiproovid igal kolmapäeval, kuid kiire elu ja kooli tõttu tehakse nüüd proove vähem. See-eest aga on kõik proovid väga lõbusad ja tegusad.

Suvel toimub taas kord noortefestival JäPe pealkirjaga „Siin ma olen”, kus Last Weekend on esimest korda peaesineja. JäPe kontserdi repertuaaris on nii oma lugusid kui ka teiste artistide loomingut. „Me pole jõudnud kirjutada veel piisavalt palju kristlikke laule, mistõttu kasutame suvisel kontserdil ka võõraid lugusid,” lisas Rando.

„Siiski loodame, et meeldime rahvale, sest kui meie tunneme end laval hästi, tunneb ka rahvas end hästi,” usub Miikael.

Lõbusad ja piinlikud seigad 

Kontsertidele mõeldes ei tõmba poisid rihma liiga pingule. Esinemise pärast ei muretseta ja kõik läheb nii, nagu minema peab. „On juhtunud ka kordi, kui kümme minutit enne esinemist tuli kava kokku panna, aga nüüdseks läheb kõik sujuvalt,” meenutab Rando üht esinemist ning jätkab: „Lavale minnes teevad tuju heaks meie lahedad ja energilised fännid, kes on meile nagu parimad sõbrad.“

„Tihti on nii, et fännidel on laulud  paremini peas, kui meil endil. Ükskord laulsin laval koos fänniga, aga endal läksid sõnad meelest ära ja pidin vahemängu ajal fännilt teise salmi sõnu küsima,”  räägib Miikael lõbusast kogemusest.

Piinlikke olukordi on olnud veelgi: oma kitarrile pealehüppamine, koperdamine, tehnilised viperused, võimendusjuhtmete väljakukkumine, kitarrikeelte purunemine, trummipulga kaotamine ja veel palju muud.  „Siiani oleme oma äpardustega kenasti hakkama saanud ja publik on õnnelik. Seega arvan, et oleme head tööd teinud,“ naerab Rando neid seiku meenutades.

 

Tekst Kristi Tüvi ja Anette Elken
Fotod Helis Künnap ja Madis Kask

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 3/2015 Juuli


Read more Comments Off on Põltsamaa tugevus – The Last Weekend

Sel suvel toimub noortefestival Järgmine Peatus juba armsaks saanud Pilistveres – külas, mida võib nimetada ka Eestimaa keskpunktiks. Pilistvere suureks eeliseks on palju avarat õueruumi ja värsket õhku, mida saab suurepäraselt ära kasutada festivali ajal toimuvateks rühmatöödeks, mis sellel aastal on eriti põnevad

read more

Read more Comments Off on JäPe 2015 rühmatööd

JäPe ehk Järgmine Peatus on oikumeeniline noortefestival, mis ühendab kristlikke noori üle Eesti. Festivali mõte on anda noortele ühendavat, teenivat ja armastavat kogemust usust Jeesusse Kristusesse. JäPe programm on tihedasti täis pikitud erinevaid, huvitavaid, harivaid ja koostegemise rõõmu pakkuvaid ettevõtmisi, kuid üks toredamaid on kindlasti Vembu-Tembu turg. Turul saab osaleda igaüks, tuleb vaid välja mõelda, millega kaasa lüüa - on see siis  massaaž, palliviske võistlus, personaalse laulu kirjutamine, tantsimine, laulmine, portree joonistamine, nalja rääkimine või mis iganes veel, piiranguks on vaid Su enda fantaasia. Kui turul midagi pakkuda ei oska, saab väikese raha eest nautida seda, mida sõbrad-tuttavad välja on mõelnud. 

Vembu-Tembu turg on heategevuslik ettevõtmine, mille saadud kogu tulu läheb väljapoole kirikut suunatud heategevusele. Selle suve JäPe festivali turult saadav tulu läheb MTÜ Isata Laste Heaks. MTÜ juhindub põhimõttest, et isatus on praeguse põlvkonna jaoks kõige kahjulikum suundumus. Organisatsiooni eesmärgiks on isata kasvavate laste ja perede toimetulekuvõime parandamine – tugiisikuteenuse osutamise ja nende sotsiaalsete õiguste ja huvide esindamise kaudu. MTÜ Isata Laste Heaks põhitegevuseks on üksikvanemaga perede laste toitlustamine, toimetulekuoskuste õpetamine ja nende vabaaja sisustamine. Oma eesmärkide saavutamiseks viib ühing ellu ühisüritusi (laagreid, infopäevi, väljasõite jne), annab välja trükiseid, tõstab inimeste teadlikkust, arendab sotsiaalset ettevõtlust, viib läbi loenguid, koolitusi, täiendkoolitusi jpm. Ühendus teeb koostööd riiklike ja valitsusväliste organisatsioonidega, kohaliku omavalitsuse, samuti kirikute ning kristlike organisatsioonidega. Rohkem infot MTÜ kohta leiad aadressilt http://www.isatalasteheaks.ee/ või nende Facebooki lehelt.

Niisiis pane JäPe kuupäevad, 9.-12. juuli, kalendrisse kirja, hakka juba Vembu-Tembu turu jaoks ettevalmistusi tegema ja anna oma panus heategevusele.

Kohtumiseni Pilistveres!

 

Tekst Tene Metsma

Read more Comments Off on Jäpe 2015 – Vembu-Tembu turg