Lecrae Devaughn Moore on 35-aastane kuulus kristlasest räppar ja kolme lapse isa. Ta on sündinud linnas nimega Houston, mis asub Texase osariigis Ameerikas. Lecrae´ lapsepõlv pole olnud lihtne.

read more

Read more Comments Off on LECRAE – gangsterist räppariks

Kirikunoorte talvepäevad "Majakas" Põltsamaal 5-7.veebruar 2016.

read more

Read more Comments Off on Püha Müristus – videointervjuu Põltsamaa talvepäevadel

Joshua Viinalass on 22-aastane särav ja soe kristlane, keda üldiselt teatakse Daniel Levi bändi trummari ja Danieli väikevennana. Kuigi bändi koosseis on väga noor, jõuti Eesti Laulu finaali ja võideti teine koht. Joshua esimesed eluaastad möödusid Ameerika Ühendriikides, hiljem kolis ta perega Eestisse ning on siia püsima jäänud.

Kas karjäär muusikavaldkonnas on Sind alati huvitanud?

Tegelikult üldse ei ole. Lapsena tahtsime sõbraga avada autotöökoja ja rehve parandada. See oli väikse poisi unistus. Muusika ja bänd kukkusid suhteliselt ootamatult sülle, aga ajastus ja kõik selline sobis suurepäraselt. Tegelikult ei saa öelda, et teen muusikavaldkonnas otseselt karjääri, pigem on see nagu poole kohaga töökoht. Muidugi oleks ülimalt äge, kui sellest saaks n-ö täiskohaga töö, aga eks paistab, mis edasi sünnib.

Kellena näed end tulevikus?

Ideaalne oleks jätkata bändiga, aga arvan, et see, mida ma teen ja kelleks saan, on Jumala kontrollida. Õpin praegu Tartu Ülikoolis kolmandal kursusel kehakultuuri ja sporti. See on mulle südamelähedane valdkond ja üks mõte on saada personaaltreeneriks. Ilmselt on põhjus see, et olin väiksena ülekaaluline, aga nägin palju vaeva, pingutasin ja tulin sellest läbi. Kogesin omal nahal, milline vabadus kaasneb sellega, kui oled füüsiliselt terve. Kuna mulle meeldib suhelda ja aidata, siis tundub personaaltreeneri kutse mulle sobivat.

Millisest tegevusest lähed sisemiselt põlema?

Mulle meeldib trumme õpetada, trenni teha, lähedastega olla jne. Põhimõtteliselt teen kõike põnevusega ja isegi kui alguses tundub miski keeruline ja ebameeldiv, on see isegi hea, sest mulle meeldib väljakutseid vastu võtta.

 

Tekst Jaagup Kuusemaa
Foto Anete Palmik 

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 2/2015 Mai

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit

 

Read more Comments Off on Joshua Viinalass – mitmekülgne noor kristlane Daniel Levi bändi trummarina

Pekka Simojoki on tuntud Soome gospelbändi Exit eestvedaja. Maata Näkyvissä festivalil intervjueeris Võbori ajakirjanik Pekkat, et uurida, mis sõnumi tahavad nad jätta oma kontserdi kuulajatele ning samuti oma uue albumiga. Pekka Simojoki ütleb: "Jumal, ära anna mulle liiga palju õnne, sest muidu ma võin Su unustada."

Veel kuuleme, kuidas on Pekka saanud üle pettumustest, mis on tulnud 28 aasta jooksul bändi tehes. Loodetavasti tema mõtted julgustavad Sind!

Ajakirjanik: Stepan Petrov
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Pekka Simojoki – videointervjuu MNF 2015

Maata Näkyvissä festivali üks peaesinejaid Transform DJs USAst, kes lisaks festivalile mängivad ka klubides. Videointervjuust saad veel teada, millal ja kuidas nad bändina alustasid, millistes riikides nad on esinenud ja kuidas nad hoiavad oma usuelu värskena. 

Ajakirjanik: Anette Elken
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Transform DJs – videointervjuu MNF 2015

Maata Näkyvissä festivali peaesineja Fireflight (USA) intervjuu Plussmeediale. Vaata intervjuud, et teada saada kuidas nende bänd alguse sai ning mis on nende sõnum tuhandetele noortele, kes nende kontserdil osalevad. Kuula ka, milline ime nende elus hiljuti toimunud on :)

Ajakirjanik: Karl Hendrik Bachmann
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Fireflight – videointervjuu MNF 2015

Soome bänd Park 7 esines Maata Näkyvissä festivalil. Plussmeedia intervjueeris bändi lauljat Mika ning küsis, mis motiveerib neid muusikat tegema ja mida nad soovivad sellega inimestele öelda.

Ajakirjanik: Sander Saard
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Park 7 – videointervjuu MNF 2015

Saksamaalt pärit Good Weather Forecast oli Maata Näkyvissä 2015 festivali üks peaesineja. Bändi laulja Flo räägib, miks nende bändil on selline kummaline nimi, mis on nende uue albumi peamine sõnum ja miks on Flole oluline jagada evangeeliumi sõnumit. 

Read more Comments Off on Good Weather Forecast – videointervjuu MNF 2015

Neljapäeval, 9.juulil kell 19.00 algaval õhtuprogrammil Pilistveres noortefestivalil JäPe astub üles Põltsamaalt pärit bänd "The Last Weekend". Pluss toob Sinuni viimases ajakirjas ilmunud artikli bändist, et saaksid juba enne festivali end kurssi viia, mis bänd see selline on.

----------

Imeilusas Eestimaa linnas Põltsamaal on üles kasvanud kolm noormeest: metsasarve õppinud, kuid kirglikult trumme armastav Miikael Haamer, kitarrivirtuoos Rando Oja ja trompetit puhuv, kuid siiski oma basskitarrile truuks jäänud Mattias Haamer. Neid ühendab muusika, sõprus ja kristlus.

Rando ütles, vennad tegid 

Kolm sõpra moodustavad ühe bändi, The Last Weekend, mille kujunemislugu on üks huvitavamaid. Nimelt kui nüüdne bändi kitarrist Rando oli juba mõned aastad kitarrimängu õppinud, kolisid vennad Haamerid perega Põltsamaale. Mattiasest, bändi kõige nooremast liikmest, sai Rando klassivend. Sealt kõik arenema hakkaski. „Ma lihtsalt ütlesin Mattiasele, et ta võiks omale basskitarri osta, ja meie kõigi imestuseks ta ostiski,“ muheleb Rando. Siis ütles Mattias oma vennale edasi, et too endale trummid ostaks. „Kõigil oli oma instrument, õppisime seda vaikselt mängima, siis hakkasime juba koos musitseerima ja sealt saigi meie bänditegemine alguse,” võtab Rando kokku.

Samad poisid erineva nimega 

Noormehed on bändindusega tegelenud juba kuus aastat, muusikaga aga terve elu. Kui oma bändiga algust tehti, oli poiste iidol USA grupp Green Day, sealt tuli ka nende teisele bändile nimi Black Night, mis on omamoodi vastand Green Dayle. „Hetkel on siiski meie suurim iidol Jüri Homenja,” naljatab Mattias. Nende esimene bänd The Squirrels ei kestnud väga kaua. „Meie kõige esimene laul oli The Squirrelsiga. Mäletan, et laul oli kirjutatud Põltsamaa iseloomustamiseks ning kasutasime seal vanu häid fraase, nagu „Põltsamaa, ehtne ja hea”.“

Hetkel on poiste repertuaaris nii endakirjutatud lood kui ka teiste autorite loomingut. Püütakse jääda oma lemmiku pop-rokk muusikastiili juurde. „Enamasti soovime oma muusikaga inimestele öelda, et elu ei ole nii hirmus, nagu vahel tundub. Iga tunneli lõpus on valgus,” lisab bändi trummar Miikael.

Unistused ja reaalsus 

Poisid on käinud bändiga esinemas paljudes Eestimaa linnades, aga siht on jõuda veelgi kaugemale. „Meie hetke kõige suurem ja reaalne unistus on esineda Baltimaade suurimal muusikafestivalil Maata Näkyvissä,” avab Mattias. „See on küll unistus, aga näeme seda reaalse võimalusena, kui edasi töötame,” lisab Miikael.

Varem toimusid noormeestel bändiproovid igal kolmapäeval, kuid kiire elu ja kooli tõttu tehakse nüüd proove vähem. See-eest aga on kõik proovid väga lõbusad ja tegusad.

Suvel toimub taas kord noortefestival JäPe pealkirjaga „Siin ma olen”, kus Last Weekend on esimest korda peaesineja. JäPe kontserdi repertuaaris on nii oma lugusid kui ka teiste artistide loomingut. „Me pole jõudnud kirjutada veel piisavalt palju kristlikke laule, mistõttu kasutame suvisel kontserdil ka võõraid lugusid,” lisas Rando.

„Siiski loodame, et meeldime rahvale, sest kui meie tunneme end laval hästi, tunneb ka rahvas end hästi,” usub Miikael.

Lõbusad ja piinlikud seigad 

Kontsertidele mõeldes ei tõmba poisid rihma liiga pingule. Esinemise pärast ei muretseta ja kõik läheb nii, nagu minema peab. „On juhtunud ka kordi, kui kümme minutit enne esinemist tuli kava kokku panna, aga nüüdseks läheb kõik sujuvalt,” meenutab Rando üht esinemist ning jätkab: „Lavale minnes teevad tuju heaks meie lahedad ja energilised fännid, kes on meile nagu parimad sõbrad.“

„Tihti on nii, et fännidel on laulud  paremini peas, kui meil endil. Ükskord laulsin laval koos fänniga, aga endal läksid sõnad meelest ära ja pidin vahemängu ajal fännilt teise salmi sõnu küsima,”  räägib Miikael lõbusast kogemusest.

Piinlikke olukordi on olnud veelgi: oma kitarrile pealehüppamine, koperdamine, tehnilised viperused, võimendusjuhtmete väljakukkumine, kitarrikeelte purunemine, trummipulga kaotamine ja veel palju muud.  „Siiani oleme oma äpardustega kenasti hakkama saanud ja publik on õnnelik. Seega arvan, et oleme head tööd teinud,“ naerab Rando neid seiku meenutades.

 

Tekst Kristi Tüvi ja Anette Elken
Fotod Helis Künnap ja Madis Kask

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 3/2015 Juuli


Read more Comments Off on Põltsamaa tugevus – The Last Weekend