Maata Näkyvissä festivali peaesineja Fireflight (USA) intervjuu Plussmeediale. Vaata intervjuud, et teada saada kuidas nende bänd alguse sai ning mis on nende sõnum tuhandetele noortele, kes nende kontserdil osalevad. Kuula ka, milline ime nende elus hiljuti toimunud on :)

Ajakirjanik: Karl Hendrik Bachmann
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Fireflight – videointervjuu MNF 2015

Soome bänd Park 7 esines Maata Näkyvissä festivalil. Plussmeedia intervjueeris bändi lauljat Mika ning küsis, mis motiveerib neid muusikat tegema ja mida nad soovivad sellega inimestele öelda.

Ajakirjanik: Sander Saard
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Park 7 – videointervjuu MNF 2015

Maata Näkyvissä festivalil Soomes on ka mitmeid eesti osalejaid. Plussmeedia püüdis kaamera ette Lydia ja Leila, et küsida, kuidas nad sellele festivalile üldse sattusid, mis neile meeldib ja kuidas nad oma kogudusetöös Eestis kaasa löövad. 

Ajakirjanik: Triin-Mary Raudkivi
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Eestlased Maata Näkyvissä festivalil

JäPe on kristlik noortefestival, mis on välja kasvanud luterliku kiriku suvistest kirikunoortepäevadest. JäPe on oikumeeniline festival, mis ühendab kristlikke noori üle Eesti. Jäpe on koht, kus Sa saad kohtuda toredate noortega ja Jumalaga. Sel suvel toimub selline noortelaager juba 26.korda.

JäPe toimkond kutsub kõiki osalema 9-12.juulil Pilistveres. Festivali jooksul saad teha palju aktiivseid tegevusi, kuulata head muusikat ja sõnumit, osaleda põnevates rühmatöödes, rahulikel palvustel ja arutleda koos teiste noortega väikerühmades. Kuna festivalil on alati palju andekaid noori, on enda loovust võimalik teistelegi näidata vabalava etteastes. Veel toimub üks teistmoodi turg nimega „Vembu-Tembu turg“. Seal saavad kõik soovijad väikese raha eest müüa mida iganes neil fantaasia pähe toob – kasvõi õhulosse või anekdoodi vestmist ning kogu teenitud tulu läheb heategevuseks. Turul on alati põnev melu ning ostjaid-müüjaid jagub kõikjale. Sel aastal läheb kogu saadud tulu organisatsioonile „MTÜ Isata Laste Heaks“. MTÜ juhindub põhimõttest, et isatus on praeguse põlvkonna jaoks kõige kahjulikum suundumus.

Lisaks kõigele aktiivsele ja sportlikule on JäPel muidugi ka sügav vaimulik osa. Selleaastase festivali teemat „Siin ma olen“ avab noortele mini-piiblitundide kaudu pastor Kristjan Luhamets. Kristjan selgitab lühidalt, mida võib erinevates piiblitundides kuulda. „Jumal kutsub meid. Me ei pea muutma end selleks, et Jumala juurde saaksime tulla. Jumala kõnetunnid on meie jaoks avatud kogu aeg – seega ei pea ka meie koonerdama ajaga, mis me Jumalale oma elus anname. Jesaja oli väga julge – ta ütles Jumalale: Siin ma olen, läkita mind! Teadmata, kuhu selline otsus teda viia võib. Jumal tahab meile öelda: „Ma olen siin, Sinu kõrval, ära karda!“

JäPe toimkonna üleskutse Sulle, armas noor või nooremeelne: Ära noruta suve üht lahedamat nädalavahetust üksi kodus, vaid võta sõber kaasa ja pange rattad veerema Pilistvere poole!
Rohkem infot ja registreerimine: www.jape.ee

Kohtumiseni Pilistveres!

 

Read more Comments Off on JäPe „Siin ma olen“ kutsub Sind juulis Pilistverre!

Sel suvel toimub noortefestival Järgmine Peatus juba armsaks saanud Pilistveres – külas, mida võib nimetada ka Eestimaa keskpunktiks. Pilistvere suureks eeliseks on palju avarat õueruumi ja värsket õhku, mida saab suurepäraselt ära kasutada festivali ajal toimuvateks rühmatöödeks, mis sellel aastal on eriti põnevad

read more

Read more Comments Off on JäPe 2015 rühmatööd

Kristlik noortefestival Jäpe tuleb taas sel suvel, nii nagu see ka viimased 24 aastat tulnud on:)

Üritus toimub 9-12.juuli 2015 Pilistveres, ja praegu on sinnani täpselt 2 kuud, 29 päeva, 7 tundi ja 12 minutit aega:)

Jäpe on oikumeeniline kristlik festival, mis ühendab kristlikke noori üle eesti ning soovib anda ühendavat, teenivat ja armastavat kogemust usust Jeesusse Kristusesse.

JäPe peakorraldaja Triin Salmu avas juba veidi saladuskatet, et sel aastal on oodata väga põnevaid rühmatöid, head muusikat, head seltskonda ja kohale tulles näeb ka, mida täiesti uut sel aastal tehakse!

read more

Read more Comments Off on Lisa oma suvekalendrisse JäPe festival!