Möödunud laupäeval, 19.märtsil käis Plussi tiim külas Saku Toomase koguduse noortel, et võtta osa sealsest kord kuus toimuvast noorteõhtust.

read more

Read more Comments Off on Plussmeedia külastas EELK Saku Toomase koguduse noorteõhtut

Piibli- ja misjonikursuse õpilastel möödus taas üks tore nädalavahetus Talu Laagrikeskuses, kus teemadeks olid seekord juhtimine ja tiimitöö. Kuna kõikidel kursuslastel tuleb kevadisel poolaastal viia läbi praktika, olid antud teemad väga kasulikud ja õpetlikud.

Laupäeval toimus kaks seminari ning mõlemad viis läbi Einike Pilli, kes on EEKBKL Kõrgema Usuteadusliku Seminari rektor. Einike kõneles meile põhjalikult koostööst ja meeskonna juhtimisest. Seminaride käigus saime kasulikke nõuandeid ka selle kohta, mis aitavad meeskonda ühtsusele ja mis takistab koostööd.

Kohe alguses tõi Einike aga välja mõned kirjakohad Piiblist, mida saame eeskujuks võtta meeskonnatöös ja mis räägivad sellest, mis asi meeskond Piibellikus mõttes on.  

read more

Read more Comments Off on Noorte piiblikursus: juhtimisest ja tiimitööst

On alanud uus kirikuaasta, on alanud advendiaeg. Advendiaeg – keegi on tulemas, kedagi oodatakse. Peaks tegema korda, puhastama, välja viskama selle, mis liigne selleks, et kuninglik tulija võiks tulla ja olla rõõmus meis.

Kirikuaasta alguses olev advendiaeg on aeg enesesse süüvimiseks, vaikseks jäämiseks. Pühakodade uksed on tavalisest enam avatud selleks, et igaüks võiks tulla ja selleks, et jõulurõõm ja -rahu võiksid saada paljude osaks.

 

read more

Read more Comments Off on 1. Advent

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku XXIX Kirikukogu valis täna, 26. novembril uueks peapiiskopiks Urmas Viilma.

EELK kümnes peapiiskop valiti 25.-26. novembril 2014 toimunud kirikukogul. Valimine toimus kahes voorus. Neljast kandidaadist pääsesid teise vooru Ove Sander ja Urmas Viilma. 57-liikmeline kirikukogu valis uueks peapiiskopiks Urmas Viilma.

Peapiiskop electus Urmas Viilma on Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskopliku Toomkoguduse õpetaja, konsistooriumi kantsler.

read more

Read more Comments Off on EELK uueks peapiiskopiks valiti Urmas Viilma