Plussmeedia käis Venemaal kristliku muusika üritusel "LFest" ning muuhulgas tegi ka intervjuu seal esinenud Reinaru Vendadega.

read more

Read more Comments Off on Reinaru Vennad Venemaal L-Festil – videointervjuu

Plussmeedia käis Venemaal kristliku muusika üritusel "LFest" ning muuhulgas tegi ka intervjuu seal esinenud Reinaru Vendadega.

read more

Read more Comments Off on Reinaru Vennad Venemaal L-Festil – videointervjuu

Joshua Viinalass on 22-aastane särav ja soe kristlane, keda üldiselt teatakse Daniel Levi bändi trummari ja Danieli väikevennana. Kuigi bändi koosseis on väga noor, jõuti Eesti Laulu finaali ja võideti teine koht. Joshua esimesed eluaastad möödusid Ameerika Ühendriikides, hiljem kolis ta perega Eestisse ning on siia püsima jäänud.

Kas karjäär muusikavaldkonnas on Sind alati huvitanud?

Tegelikult üldse ei ole. Lapsena tahtsime sõbraga avada autotöökoja ja rehve parandada. See oli väikse poisi unistus. Muusika ja bänd kukkusid suhteliselt ootamatult sülle, aga ajastus ja kõik selline sobis suurepäraselt. Tegelikult ei saa öelda, et teen muusikavaldkonnas otseselt karjääri, pigem on see nagu poole kohaga töökoht. Muidugi oleks ülimalt äge, kui sellest saaks n-ö täiskohaga töö, aga eks paistab, mis edasi sünnib.

Kellena näed end tulevikus?

Ideaalne oleks jätkata bändiga, aga arvan, et see, mida ma teen ja kelleks saan, on Jumala kontrollida. Õpin praegu Tartu Ülikoolis kolmandal kursusel kehakultuuri ja sporti. See on mulle südamelähedane valdkond ja üks mõte on saada personaaltreeneriks. Ilmselt on põhjus see, et olin väiksena ülekaaluline, aga nägin palju vaeva, pingutasin ja tulin sellest läbi. Kogesin omal nahal, milline vabadus kaasneb sellega, kui oled füüsiliselt terve. Kuna mulle meeldib suhelda ja aidata, siis tundub personaaltreeneri kutse mulle sobivat.

Millisest tegevusest lähed sisemiselt põlema?

Mulle meeldib trumme õpetada, trenni teha, lähedastega olla jne. Põhimõtteliselt teen kõike põnevusega ja isegi kui alguses tundub miski keeruline ja ebameeldiv, on see isegi hea, sest mulle meeldib väljakutseid vastu võtta.

 

Tekst Jaagup Kuusemaa
Foto Anete Palmik 

 

Artikkel ilmus ajakirjas Pluss 2/2015 Mai

Täisversiooni väljaandest saad lugeda siit

 

Read more Comments Off on Joshua Viinalass – mitmekülgne noor kristlane Daniel Levi bändi trummarina

Maata Näkyvissä festivali üks peaesinejaid Transform DJs USAst, kes lisaks festivalile mängivad ka klubides. Videointervjuust saad veel teada, millal ja kuidas nad bändina alustasid, millistes riikides nad on esinenud ja kuidas nad hoiavad oma usuelu värskena. 

Ajakirjanik: Anette Elken
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Transform DJs – videointervjuu MNF 2015

Maata Näkyvissä festivali peaesineja Fireflight (USA) intervjuu Plussmeediale. Vaata intervjuud, et teada saada kuidas nende bänd alguse sai ning mis on nende sõnum tuhandetele noortele, kes nende kontserdil osalevad. Kuula ka, milline ime nende elus hiljuti toimunud on :)

Ajakirjanik: Karl Hendrik Bachmann
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Fireflight – videointervjuu MNF 2015

Saksamaalt pärit Good Weather Forecast oli Maata Näkyvissä 2015 festivali üks peaesineja. Bändi laulja Flo räägib, miks nende bändil on selline kummaline nimi, mis on nende uue albumi peamine sõnum ja miks on Flole oluline jagada evangeeliumi sõnumit. 

Read more Comments Off on Good Weather Forecast – videointervjuu MNF 2015

Reinaru Vendade tänavune üks põnevamaid ülesastumisi bändiga toimus 24.oktoobril Peterburi kesklinnas Püha Miikaeli kirikus toimuval noorte muusikaüritusel L-Fest 2015. Tegemist oli Inkeri kiriku noortetöö projektiga, mis toimus neljandat aastat ning millel oli esmakordselt heategevuslik eesmärk: soov muuta 500 abivajava lapse elu paremaks, enne kui täitub 500 aastat reformatsioonist. Sellest ka ürituse nimi L-Fest, mis pikemalt tähendab Luther Fest.

Hoolimata sellest, et tegemist oli täiesti vene kiriku üritusega ning Reinaru Vendade kõrval astusid üles stiililiselt kolm väga erinevat bändi Peterburist ja üks Viiburist, võeti Eestist tulnud muusikud publiku poolt vastu äärmiselt soojalt ja lihtsamaid refrääne lauldi ka kaasa. Reinarud esitasid oma laulud siiski eesti keeles, milledele tehti lühike tõlge laulude vahele kokkuvõttega peamisest sõnumist. Samuel Reinarule meeldis Peterburis esineda seetõttu, et see linn iseenesest on nii suure kultuuriväärtusega ning esinemiskohaks olev kirik oli nõukogude ajast jäänud kummalise, kuid praktilise planeeringuga, kus kaks vahelage jaotasid kiriku põikipidi kolmeks osaks, mistõttu noorteruum oli sõna otseses mõttes kiriku „laes“. „Tore oli olla ka ainus eestikeelne bänd ja meid võeti kõige soojemalt seal vastu – inimesed olid väga sõbralikud,“ jagab Samuel kogemusi. Positiivse tagasisidena võib esile tuua ka esinemise järel ligi 20ne albumi müümise, millele muidugi järgnes ka autogrammide küsimine ja ühine pildistamine.

Ürituse peakorraldaja, inkeri kirikus noortetööd tegev Stepan Petrov rääkis, et peamiselt sooviti kuulama kutsuda kristlasnoori erinevatest kirikutest ning osalejaid oligi nii Peterburist, Koltushist, Viiburist, Moskvast ja ilmselt veel mõnest kohast – kokku umbes 90. „Siiski oli üritusel kindlasti ka evangeelne eesmärk, sest see oli hea võimalus kutsuda kaasa mõni oma mitte-kristlasest sõber ja ma tean mitut, kes seda tegid ja neile samuti meeldis see muusika!“

Muusikale ja heategevusele oligi pandud ürituse kogu rõhk, sest otsest jutlust või piiblisõnumit eraldi ei olnud. „Otsustasime teadlikult jääda vaid muusika juurde, sest sellel on juba väga sügav sisu ja kui kuulajad sellest aru saavad, siis nad püüavad ise leida seda „miskit“, mis põleb meie südames ning me ei pea enam palju rääkima,“ selgitas Stepan. „Siin samas on noormees Stanislav, kes käib meie kirikus pärast esimese aasta üritust, seega ta on elav tõestus sellest, et see töö on oluline ja toimib.“

 

Tekst ja foto Sirli Lend

 

Read more Comments Off on Reinaru Vennad esimest korda Peterburis esinemas

Pilistveres noortefestivalil JäPe püüab Plussmeedia kaamera ette põnevaid inimesi. Festivalil esinenud Tallinnast pärit vendade bänd "Trio Comodo" jagab vaatajatega, mis on nende muusika eripära ning kuidas on muusika mõjutanud nende isiklikku suhet Jumalaga.

Ajakirjanik: Kristi Tüvi
Video: Madis Kask, Mart Kask

 

Read more Comments Off on JäPe 2015 – Trio Comodo videointervjuu

Pilistveres noortefestivalil JäPe püüab Plussmeedia kaamera ette põnevaid inimesi. Festivali avaõhtul esinenud Põltsamaalt pärit noormeeste bänd "The Last Weekend" jagab vaatajatega, kuidas on nende bändi tegemise ajalugu kulgenud, millised on tulevikuplaanid ja mida piinlikku on laval juhtunud.

Ajakirjanik: Samuel Reinaru
Video: Madis Kask, Mart Kask

 

Read more Comments Off on JäPe 2015 – The Last Weekend videointervjuu