Maata Näkyvissä festivali üks peaesinejaid Transform DJs USAst, kes lisaks festivalile mängivad ka klubides. Videointervjuust saad veel teada, millal ja kuidas nad bändina alustasid, millistes riikides nad on esinenud ja kuidas nad hoiavad oma usuelu värskena. 

Ajakirjanik: Anette Elken
Video: Madis ja Mart Kask

 

Read more Comments Off on Transform DJs – videointervjuu MNF 2015

Plussmeedia on Piiblipäevadel "Pöördes" Rakveres, kuhu on kokku tulnud sajad noored üle Eesti ja pidu on tõeliselt pöördes!:) 

Plussmeedia kaamerate ette õnnestus püüda Piiblipäevade 2015 üks korraldajatest, Gunnar Kotiesen. Uurisime, mida ta PP hetkeseisust arvab ja mis on tema sõnum noortele.

Intervjuu Anette Elken
Video Madis Kask

 

Read more Comments Off on Piiblipäevad 2015 videointervjuu – Gunnar Kotiesen

Saarde kogudus on väikene kogudus, väikeses kohas. Olenemata sellest on seal juba kaks aastat toimunud üsna aktiivne noortetöö.

Esimestel aastatel tegi noortetööd pühapäevakooliõpetaja Liina Elken. Sel aastal võtsin tema tütrena ohjad enda kätte. Olen olnud algkoolist saadik pühapäevakooli õpilane ja leian, et noortetööga on võimalus jumalariiki teenida ning argielu veidi teistsuguseks muuta.

Algusaastal oli väga keeruline: noored ei tulnud kohale ja tihti oli noortejuht ainus kohaolija. See kestis päevani, mil noortejuht ei saanud kirikusse tulla ja palus pastorit, et ta vaataks igaks juhuks, kas äkki pole tulnud mõnda noort. Kohale oli tulnud tervelt neli noort! See oli täielik Jumala ime. Sellest ajast peale hakkaski noortetöö Saarde koguduses aktiivsemaks muutuma.

Algusaastatel toimusid noortekad iganädalaselt, praegusel hetkel aga kord kuus. Noortekatel on nagu ikka muusika, mängud, sõnaline osa ja väike snäkk. Alati on noortel võimalus aruteluks ja oma arvamuse jagamiseks. Juba on kujunemas traditsioon, et pärast noorteõhtut tuleb noortejuhi läbiviimisel ka armulauaga Emmause Missa, kus aitavad noored ise kaasa teenida.

Enamasti käivad noortekatel kohalikud noored, ainult üks sõidab Pärnust kohale. Iga kord on kohal vähemalt viis inimest. Üldse on noori kokku veidi üle kümne, mis on selle koguduse jaoks super tulemus.

Koguduse üks tubli noor Geidy räägib, et talle meeldib noortekatel käia, kuna seal on tore seltskond ja väga huvitav. „Sellist asja, et ei viitsi kohale minna, pole kunagi olnud. Eelmisel noortekal, kus oli teemaks „Usun Jumalasse, aga palvetamisse mitte“, oli minu jaoks kõige huvitavam just sõnaline osa. Tahan kindlasti noortekatel ka edaspidi käia.“

Igal aastal tehakse noortega väljasõit noortefestivalile JäPe ja Kirikunoorte Talvepäevadele. Noortele on seal väga meeldinud ja alati tahetakse ka järgmisel aastal kindlasti minna. Kolm aastat tagasi korraldati ka Saarde kirikus noortepäev, kus oli esinemas tuntud bänd Flammo (nüüdseks saanud nime: Reinaru Vennad). Noorteka hooaeg lõpetatakse maikuus ühise grillimisega.

Minu eesmärk on, et igal noortekal oleks kohal vähemalt 10 noort – see on võimalik ainult Jumala abiga, tuleb palju palvetada.

Tekst Anette Elken,
Saarde koguduse noortejuht

 

Read more Comments Off on Saarde kogudus – väike, aga usin

Noorte talvepäevadel Põltsamaal intervjueerib Plussmeedia eesti kristlikku artisti Daniel Levi Viinalass. Kuula videost, millega Danielile veel peale muusika meeldib tegeleda ja milliste tunnete-mõtetega läheb ta vastu Eesti Laulu võistlusele.

Ajakirjanik Anette Elken
Video Madis Kask

 

Read more Comments Off on Videointervjuu: Daniel Levi – Põltsamaa talvepäevad 2014