Suvine Pluss-ajakiri teemal "Armastuseks loodud" räägib suhetest ja armastusest erineval tasandil: abikaasade vahel, poiss- ja tüdruksõbra suhtes, ligimesearmastusest ning Pühast Vaimust ja

read more

Read more Comments Off on Pluss-ajakiri “Armastuseks loodud” on ilmunud

Suvine Pluss-ajakiri teemal "Armastuseks loodud" räägib suhetest ja armastusest erineval tasandil: abikaasade vahel, poiss- ja tüdruksõbra suhtes, ligimesearmastusest ning Pühast Vaimust ja

read more

Read more Comments Off on Pluss-ajakiri “Armastuseks loodud” on ilmunud

Toome Sinuni 2016. aasta suvise Plussi juhtkirja. Seekord on valitud ajakirjale sama teema, mis noortefestivalil JäPe - "Armastuseks loodud".

read more

Read more Comments Off on Juhtkiri 2/2016: Armastuseks loodud

Toome Sinuni 2016. aasta suvise Plussi juhtkirja. Seekord on valitud ajakirjale sama teema, mis noortefestivalil JäPe - "Armastuseks loodud".

read more

Read more Comments Off on Juhtkiri 2/2016: Armastuseks loodud

Plussmeedia noored ajakirjanikud on valmis saanud taas ühe kauni ja sisuka ajakirja, teemal "Varjatud". Seekord on Pluss veidi kosunud ning kokku lausa 40 lehekülge!

read more

Read more Comments Off on Pluss-ajakiri “Varjatud” on ilmunud

Toome Sinuni 2016. aasta kevadise Plussi juhtkirja.  Loomulikult tähendab see seda, et kohe varsti saad Sa lugeda ka täiesti värsket Plussi teemal "Varjatud".

read more

Read more Comments Off on Juhtkiri 2/2016: Varjatud

Taas on Plussmeedia noored vabatahtlikud saanud valmis suuremal hulgal häid artikleid, mis kõik kokku moodustavad värske sisu ja kujundusega Pluss-ajakirja "Andnud KÕIK".

read more

Read more Comments Off on Pluss-ajakiri “Andnud KÕIK” on ilmunud

Nüüd on küll super võimalus Pluss endale tellida!

PLUSS on 5-aastane!
Seetõttu on aastatellimus vaid 5 eurot - järgmised 5 päeva! (kuni 30.november) 

Ära jäta võimalust kasutamata! 

Telli siit: Plussmeedia.ee/tellimus

 

Read more Comments Off on Kõigi aegade PARIM Plussi PAKKUMINE :)

Taas on Plussmeedia noored vabatahtlikud saanud valmis suuremal hulgal häid artikleid, mis kõik kokku moodustavad värske Pluss-ajakirja pealkirjaga "Külm süda".

Novembrikuu ajakirjast saad lugeda Singapuri tüdrukust Jemimast, kes aitab Kongos sõjapõgenikke, lisaks veel seikluslikust misjonireisist Hiinasse. Saad kursis olla ka mitmete tegijate Eesti noortega: Sander Saardi videomaailm, Juhan Ungru muusika, Laura Hermi ja Eleri Viinalassi kogemused koolitööl. Artiklitega saab kaasa mõelda veel teemadel "Kas nutimaailm muudab mind teiste suhtes ükskõiksemaks" ja "Miks käis jumalateenistusel?"

Loodetavasti leiad just Sina endale siit põnevat lugemist! 

Sul on võimalus endale või sõbrale tellida Pluss-ajakiri posti teel koju! 
Tellimuse saab vormistada kodulehel www.plussmeedia.ee/tellimus või saates oma andmed pluss@plussmeedia.ee.

Ajakirja võid küsida ka Tallinnast Misjonikeskusest (Tehnika 115) ja Tartust Pauluse kirikust (Riia 27, tel 7420258). Võid ühendust võtta ka Plussiga: pluss@plussmeedia.ee
Ajakirja üksiknumber maksab 2.49 ja aastatellimus 8 eurot.

Ajakirja on võimalik suuremas koguses osta ka kogudusele / noortegrupile, mille puhul kehtib erihind!

Peagi jõuavad ajakirjad ka kõikidesse rahvaraamatukogudesse (mitte kooliraamatukogud) üle Eesti! 
Julgelt võid küsida Pluss-ajakirja ka oma kogudusest!

Varasemaid ajakirju saad lugeda: www.plussmeedia.ee/ajakiri

Loe Hea Sõnumiga Plussi ning jaga seda ka oma sõpradega!

 

Read more Comments Off on Pluss-ajakiri “Külm süda” on ilmunud

Sel sügisel on Pluss-ajakirjal 5-aastane juubel, sest esimene eestlaste enda tehtud ajakiri ilmus novembris 2010. Seetõttu toome käesoleva aasta novembrikuus Sinuni mõned artiklid meie arhiivist "vana kuld" - et meenutada, millised mõtted ja teemad olid noortele olulised 5 aastat tagasi.

Esimesena saad lugeda Plussi ja selle rahvusvahelise töö sündimiselugu.

 

Pluss, Võbor ja Nuotta kohtusid ja mis sellest välja tuli?

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas sünnib ajakiri, kes seda teeb või soovinud ise olla mõne ajakirja kaastööline? Nädal aega oli koos rahvusvaheline toimetus uute ja vanade toimetajate ja teiste töötegijatega, et teha üks ajakiri valmis kolmes keeles.

Ühtekokku 26 inimest Nuotta, Plussi ja Võbori meeskonnast Soomest, Eestist ja Venemaalt kogunesid augusti lõpus Lääne-Nigula koguduse ruumides, et evangeelium võiks kristliku noorteajakirja vahendusel jõuda paljude inimesteni. Laagri korraldaja ja Nuotta projektijuht Tommi Hakkari räägib laagrist, kristliku toimetaja tööst ja tulevikuplaanidest.

Kust peaks alustama, kui tekib soov kirjutada ajakirja jaoks artikleid?

Soov teha meediatööd tuleb Jumalalt. Meedia on Jumala käes tõhus töövahend. Noorel, kes soovib lehte kirjutada, on vaja palju jaksu, sest see töö võtab palju energiat.

Laagris on palju noori, kes alles õpivad ajakirja tegemist ja toimetamise erinevaid etappe. Soovime neile rääkida ja näidata, kuidas õpitut saab praktikas kasutada.

Kust tuli mõte teha selline laager?

Nuotta ajakirja on Soomes trükitud juba üle 30 aasta ja noortele evangeeliumi kuulutamine on üks laagri peamisi eesmärke. Issand näitas meile, et ka välismaal on kristlastest noori - nii otsustasimegi hakata koostööd tegema eesti ja vene noortega.

Soome on Euroopa Liidu osa, seega küsisime EL'i toetust ja saime selle. On ime, et ilmalik organisatsioon toetab kristlike eesmärkide saavutamist. Loodame valmis saada kolm ajakirja: soome, eesti ja vene keeles.

Milliste raskustega puutub toimetaja kokku?

Kindlasti suurim raskus on julguse puudumine. Meil on sageli raske tõsta telefonitoru ja esitada küsimusi täiesti võõrale inimesele. Ometi tuleb hirmust ja kõhklustest võitu saada. Noortel ei ole piisavalt kannatust ja ka nende tööle pühendumine annab sageli soovida. Need omadused on aga kirjutamise töös möödapääsmatud. Töö ajakirjas on meeskonnamäng, kus tuleb iga tiimiliikmega leida ühine keel.

Saame aru, et keegi ei ole täiuslik ja me kõik teeme vigu. Õpime kogu aeg midagi uut, tänu Jumalale. Vigu ei pea kartma, vaid tuleb julgelt Jumalale lootes edasi minna.

Milline peaks toimetaja olema?

Julge. Peab oskama lühidalt ja arusaadavalt oma mõtteid väljendada. Ta suudab kirjutatud teksti näha lugejate silmadega nii, et artikkel või mõni muu tekst äratab huvi.

Igal juhul peab olema armastus selle töö vastu. Ajakirjas, nagu ka muid asju tehes, on palve tähtsal kohal, sest tegemist on ikkagi kristliku väljaandega.

Kas Nuottal on ka kaasaegne neti-ajakiri?

Ajakirjal Nuotta on veebis oma lehekülg. Plaanis on teha kõigile kolmele noorteajakirjale ühine koduleht, kus igal ajakirjal on oma lehekülg. Koduleht oleks kolmes keeles ja sinna saab üles riputada neid materjale, mida ei saa lisada trükisele, nagu näiteks videoklipid ja artiklite raadioversioonid. Kahjuks ei jagu meil inimesi selle kõige elluviimiseks ja meil on vaja noori, kes oskavad pildistada, artikleid kirjutada ja tõlkida neid eri keeltesse. 

Tekst Irja Ivanainen, Tõlge Pille Toompuu

 

Read more Comments Off on Pluss 5 aastat tagasi: Pluss, Võbor ja Nuotta kohtusid ja mis sellest välja tuli?