Advendiaja kestmisel on hea mõelda Jeesuse õpetusele ja tema tegudele. Samuti ka oma lähedastele ja nende aitamisele.

Michael Boggsi laul "What Would Jesus Undo" (Mida Jeesus tühistaks) räägib sellest, mille üle Jeesus siin maailmas kurvastaks või mida ta hea meelega parandaks või tühistaks. Korrigeeriks neid kohti, mille osas me tema õpetust valesti oleme tõlgendanud ja korrigeeriks midagi ka igaühes meis. 

Laulu sõnum ütleb, et meie kohus on üksteist armastada, mitte teiste üle kohut mõista. 

 

Me ei saa meelt heita, kui me ei suuda päästa kogu maailma. Seda ei olegi vaja teha. See on juba tehtud - Jeesus on päästnud KOGU maailma, kõik inimesed. 

Meil jääb üle ainult tegutseda. Mida me teha saame, selle tegemine on ka meie kohus. Ma ei saa tõenäoliselt kohe täna aidata mõnda abivajavat last Süürias, aga ma saan kohe täna aidata last oma perekonnas, oma suguvõsas või naabruses. Ma saan aidata oma vanaema ja vanaisa. Oma klassikaaslasi või töökaaslasi.

1979.aastal Ema Theresale Nobeli rahupreemiat üle andes küsiti temalt: "Mida saaks teha, et maailmas valitseks rahu?"
Ema Teresa vastas: "Minge koju ja armastage oma peret."


Michael Boggs - What Would Jesus Undo from michael-boggs on GodTube.

Read more Comments Off on Mida Jeesus “tühistaks”?

Nikolaus elas III ja IV sajandil. Ta oli Myra piiskop (tänapäeva Türgi alal), kes sai tuntuks salajase heategijana. Rahvasuus on temast jutustatud palju legende, mis olid eeskujuks jõuluvana tegelaskuju tekkimisele. 

Üks tuntumaid legende räägib ühest vaesest mehest, kel oli kolm tütart. Ta ei saanud neile anda kaasavara ega saanud neid seetõttu mehele panna. Suures vaesuses otsustas ta tütred lõbumajja saata, kuigi raske südamega ja selle üle kaevaldes. Piiskop Nikolaus, kes asjast kuulis, viskas kolmel järjestikusel ööl aknast sisse kolm kullakotti ja päästis sellega tüdrukud. (Lastelegendis on lõbumaja ähvardus välja jäetud ning kottide asemel on kolm kuldmünti, mis tüdrukute ahju ääres kuivavate sukkade sisse kukkusid. Siit inglise keelt kõnelevate maade jõulusukkade komme). 

Piiskop Nikolaust meenutatakse just 6. detsembril seetõttu, et see on tema surmapäev.

Püha Nikolause elust saad rohkem lugeda Pluss-ajakirja artiklist lk 19-20:

Read more Comments Off on 6. detsember – 2.advent ja Nigulapäev

Kui saame kedagi aidata, siis see loob südamesse hea tunde ja järgib ka Jeesuse üleskutset kristlastele Piiblis. Abivajajaid meie ümber on palju. Üks võimalus nendeni jõuda on heategevusliku kristliku MTÜ Sambia Sõbrad kaudu, mille eesmärk on aidata hädasolijaid kauges Aafrika riigis Sambias.

Tiit Kuusemaa ütleb: ”Oluline on panustada sellesse, mida Jumal õnnistab, ja kaasa lüüa seal, kus Jumal tegutseb – see on Püha Vaimu tarkus.”

Miks eestlased toetavad sambialasi?

MTÜ Sambia Sõbrad juhatuse liikme ja EELK Puhja koguduse pastori Tiit Kuusemaa sõnul tuli see teema tema ellu läbi Jumala juhtimise. Ta ise poleks selleni jõudnud.

read more

Read more Comments Off on Sambia Sõbrad – meie väike panus võib muuta kellegi elu