KinkekaartMõelge oma lähedastele ja rõõmustage neid lehetellimusega. Tellimuse vormistamiseks helistage 733 7795 või kirjutage sirje.kasemaa@eelk.ee. Saadame Teile kingitusest teatamiseks ka kauni kinkekaardi.

 

 

Read more Comments Off on Parim jõulukink võib olla EESTI KIRIKu tellimus

EELK kalender 2018 esikaas200Kas Sinul on jõulukingitus juba olemas? Hea kingitus endale, sõbrale või kolleegile on Eesti Kiriku kalender „Eestimaa kirikud 2018“. Kalendrisse on kogutud fotod puunikerdaja Christian Ackermanni loomingust meie pühakodades. Üksikmüügi hind 3 €, koos saatekuluga 4.20. Alates 10 kalendrist on hind 2.60. Kalendrit saab tellida helistades tel 733 7795 või kirjutades sirje.kasemaa@eelk.ee.

Read more Comments Off on Kingitus terveks aastaks

Alates 2018 jaanuarist 0,5–1,0 kohaga Tallinna üksuse JUHILE ja 0,5–1,0 kohaga tööd PEANÕUSTAJALE.
Kui Sul on peanõustajana valmisolek lisaks klienditööle ka integratiivse teraapiatöö kvaliteedi hoidmine, meeskonna professionaalsuse arendamine ja juhina keskuse arendus- ja turundustegevused, siis palume saata sooviavaldus e-kirjaga (motivatsioonikiri koos palgasooviga, CV ja võimalusel koguduse soovituskiri) hiljemalt 16. detsembriks aadressil info@perekeskus.ee või helistada telefonil 5688 5207.
Info: www.perekeskus.eu. Omalt poolt pakume väärtuslikku töökogemust kristlikus organisatsioonis ja töövõrgustikus, mis võimaldab olla aktiivseks osaliseks meie ühiskonnas toimuvates arengutes.

Read more Comments Off on EELK Perekeskus pakub tööd

tallinna jaaniTallinna Jaani kogudus kutsub 17. detsembril tähistama kiriku 150. sünnipäeva. Kl 9 palvus Püha Vaimu kirikus. Kl 9.20 protsessioon Püha Vaimu kirikust Vabaduse väljakule. Kl 9.40 Jaani kiriku kellamängu kuulamine. Kl 10 juubelijumalateenistus, millele järgneb kohvilaud kõigile.
Tulekust teatada tel 644 6206 või 5663 4624 või tallinna.jaani@eelk.ee.

Read more Comments Off on Tallinna Jaani koguduse 150. sünnipäev

Laupäeval, 16. detsembril jagab Soome luteri kiriku Lapua piiskopkonna misjoniteoloog Jukka Jämsen teadmisi Pühast Vaimust, tema tööst ja armuandidest. Mis ja milleks need on ning mida nendega peale hakata? Kogunemine kell 9.30. Lõpupalve kell 19.
Osalemine on tasuta, soovi korral võib teha koha peal vabatahtliku annetuse. Et lõunasööki jätkuks kõigile, oleks oma tulekust hea teada anda aadressil titta.hamalainen@eelk.ee või telefonitsi +372 5342 4277.

Read more Comments Off on Koolituspäev Rannamõisas

In memoriam
Lars Henrik Sigfrid Svenungsson
(30. mai 1933 – 6. detsember 2017)
Härnösandi toompraost 1985–1988, Stockholmi piiskop 1988–1998, kuningliku õukonna piiskop 1997–2007

Õli ja suitsutusrohi rõõmustavad südant, aga sõbra magusus tuleb südamlikust nõuandest. See salm õpetussõnadest sai kunagi kirjutatud ühele auaadressile piiskop Henrikule ja need sõnad pole kaotanud oma kehtivust tema kohta ka nüüd, kui ta on läinud üle igaviku piiri. Tema südames oli Eestil ja siinsel kirikul alati suur ja eriline koht, eriti sellest ajast, kui tal oli võimalus külastada Maarjamaad seitsmekümnendal, olles tolleaegse Uppsala peapiiskopi välisadjunkt. Ta õppis tundma ja hindama siinseid kirikujuhte ja peapiiskop Pajulaga said nad headeks sõpradeks.
Piiskop Henrikut usaldati nii Eestis kui ka Lätis. Seda iseloomustab hästi üks juhtum, millest ta kunagi oma tagasihoidlikul viisil rääkis. Keegi talle tundmatu, kuid väga usaldusväärne inimene oli sügaval nõukogude ajal tulnud Riias ühel koosolekul tema juurde ja palunud teda vaikselt kaasa tulla. Piiskop usaldas sõnumitoojat ning nad väljusid tagauksest. Pikalt ringi sõitnud, jõuti ühe vana maja juurde, kuhu sisenedes anti Henrikule teada, kelle juurde on minek. Viimane Riia rootsi koguduse õpetaja lesk elas seal oma tagasihoidlikku elu pärast pikki Siberis veedetud aastaid. Pärast südamlikku vestlust viidi piiskop sama keerulist teed pidi koosolekule tagasi.
Eestimaal oli piiskop Henrikul suurem ja püsiv sõprus Vormsi Mariaga alates Püha Olavi kiriku taaspühitsemisest 1990 ning Maria oli ka mitu korda rääkinud oma soovist, et piiskop Henrik teda mataks. Piiskop oli lubanud, et kui vähegi võimalik, siis ta ka täidab Maria soovi. Kui Maria oli saanud kojukutse, helistati kuningliku õukonna piiskopile Henrikule. Piiskop palus natuke oodata, et oma märkmikku vaadata, ning siis ta teatas imestunult, et Issand on talle need päevad vabaks hoidnud ning ta tuleb Maria Murmanit matma.
Sama iseenesest mõistetavat abivalmidust oleme saanud tunda ka Rootsi-Mihkli koguduse vastu alates aastast 1990, kui ta võttis vastu koguduse juhatuse esimehe Toomas Lilienbergi. Piiskop Henrik oli üks nendest vähestest, kes tol ajal uskus koguduse ja kiriku taastamisse ja oli valmis sellesse panustama. Eriti Vormsil ja Rootsi-Mihklis, aga kindlasti ka mujal Maarjamaal on palju neid, kes jäävad teda sügava tänulikkusega mäletama.
Patrik Göransson

Read more Comments Off on In memoriam Lars Henrik Sigfrid Svenungsson

Olete oodatud koguteose „Eesti Evangeelne Luterlik Kirik 100“ esitlusele 19. detsembril kl 15 konsistooriumisse  Kiriku plats 3, Tallinn.
Andke oma tulekust teada hiljemalt 15. detsembriks konsistoorium@eelk.ee või 627 7350.

Read more Comments Off on Raamatuesitlus

Jõgeva kogudus kutsub 16. detsembril kell 12 tähistama koguduse 25. aastapäeva.
Jumalateenistusel jutlustab piiskop Joel Luhamets.

Read more Comments Off on Jõgeva koguduse aastapäev

17. detsember kl 11 jumalateenistus. Lastetund.
24. detsember kl 17 jumalateenistus. Osalevad gümnaasiumiõpilased.
25. detsember kl 11 jumalateenistus. Kl 16 lauldakse üheskoos jõululaule. Kaastegevad Palamuse laulustuudio, ühisgümnaasiumi lauluklass, Kadri Tegelmann ja Tim Kuypers.

Read more Comments Off on Palamuse kirikus jõulukuul

LAINE RAUDSEPP
ÕIE-JULIE VÄÄRTNÕU
KALJU KUREPALU
TIINA TAEL
SIIRI KALVIK
TIMO ŠVEDKO
Head lugejad, teil on võimalik annetada jumalasõna levikuks
SA Ajaleht Eesti Kirik EE852200221020430989

Read more Comments Off on Täname