Tallinna Toomkool otsib seoses kooli jätkuva kasvuga ja õppeainete lisandumisega oma sõbralikku kollektiivi uuest õppeaastast 2017/2018 uusi õpetajaid:
*klassiõpetajat;
*loodusteaduste õpetajat;
*põhikooli matemaatika õpetajat.
Õpetajakandidaatidelt ootame pedagoogilist kõrgharidust ning valmisolekut panustada oma mõtteid ja ideid noore kooli arengusse. Omalt poolt pakume väikest ja meeldivat kooliperet, kus väärtustatakse kristlikku kultuuri, luterlikku traditsiooni, Eesti kultuuripärandit ning Tallinna Toomkooli ajaloolist pärandit.
Sooviavaldusi koos CV-ga ootame 21. maiks aadressile tallinna.toomkool@eelk.ee või Apteegi 3, 10146 Tallinn.
Kasuks tuleb vaimuliku soovituskiri!

Read more Kommentaarid välja lülitatud

reklaam-usuteaduskonda

Read more Kommentaarid välja lülitatud

Laura Koržetsi isiknäituse pealkiri „Kohalolek“ on märgiline. Kunstnik saab oma loometööd teha vaid siin ja praegu, distantseerudes samaaegselt ümbritsevast meeleolust ja maailma meeltesegadusest. See omakorda nõuab nii keskendumist maalimisele, mõtete ja käelise tegevuse ühtsust kui ka loobumist kõigest segavast ja üleliigsest. Mõtted ja meeled on kohal, ülearune jääb eemale. Oma õlimaalides ei jäljenda ta ümbritsevat maailma, vaid pigem väljendab ennast kunstnikuna selles maailmas.
Tihti võib juhtuda, et olevik lendleb mineviku ja tuleviku vahel ning oleme mõtetes rohkem tulevikus. Planeerime ja kalkuleerime, kuidas võiks olla ja minna. Kuidas jääb aga olevikuga, milles elame? Just kohalolek hetkes kutsub kõigi meeltega olema seal, kus viibime, ja mõistma, mida teeme. Olla olevikus kohal. Ega meie mälu lubagi olla päris tühi kõigest, mis olnud ja mida minevik kujundanud, kuid maalimine aitab keskenduda, loobuda üleliigsest ja maalida seda, mida hing ihkab.
Laura Koržets alustas oma loometeed kunstnikuna 2002. aastal. Põhiliselt iseõppijana kirjeldab ta maalimise algust järgnevalt: „Olin Nõmme Rahu kirikus ja korraga oli minus selge arusaam ja teadmine, et pean hakkama tegelema kunstiga – tahan hakata maalima. Läksin otse kirikust hea sõbra kunstnik Aili Vindi ateljeesse ja minu soove mõistes võimaldas ta mul kohe ka maalimisega alustada. Nii see algas… ja kestab tänaseni. Aili ja Toomas Vint ongi olnud minu õpetajad, suunajad ja julgustajad.“
Nüüd on Laura Koržetsi kirikust alguse saanud maalija teekond jõudnud isiknäituseni Viimsi Püha Jaakobi kirikusse. Tema maalide pealkirjad jutustavad loomingu sisust ise: „Kivine meri“, „Loojang“, „Rannamaastik“, „Kivid vees“ . Tegu on meremaastike ja loodusvaadetest inspireeritud teemadega. Kõige selle olulisega, mis ümbritseb, õpetab ja suunab meie pilgu nägema ümbritseva loomuomase keskkonna kohalolu. Laura Koržets on ka aastaid korraldanud Käsmus maalilaagreid.
Laura Koržetsile on see seitsmes isiknäitus. Käesoleval näitusel on väljas tema looming aastatest 2004–2017. Kohati naivistlik pildikeel on tundlik, isikupärane ja nõtke. Kohalolu on tuntav, lausa puudutav.
Olete südamest oodatud!
Erkki Juhandi,
näituse kuraator

Read more Kommentaarid välja lülitatud

orelifestivalRahvusvaheline Gustav Normanni orelifestival toimub esimest korda maist septembrini Simuna, Viru-Jaagupi ja Väike-Maarja kirikus.
​Tegemist on orelifestivaliga, kus tähelepanu all on ühe meistri orelid. Gustav Normanni näol on tegemist esimese Eesti soost oreliehitajaga, kes jõudis oma elu jooksul ehitada arvukal hulgal oreleid nii Eestisse kui ka Soome. ​Festivali pillideks on valitud meistri kõige vanem säilinud pill (Väike-Maarja 1848), kõige suurem säilinud pill (Simuna 1889) ja kõige viimane pill (Viru-Jaagupi 1893).
Tuulemuusikat aegade hõlmast
25.5. kl 18 Viru-Jaagupi kirik. Musitseerivad ans Cantores Vagantesi plokkflöödiansambel (Reet Sukk, Taavi-Mats Utt, Andres Siitan) ja organist Marju Riisikamp. Kavas Desprez, Agricola, Ghizeghem, Hofhaimer.
Kuninglikud helid
​7.6. kl 18 Väike-Maarja kirik. Musitseerivad Kaarel Kroonmäe (trompet) ja Marju Riisikamp (orel).
Kavas Bach, Händel, Purcell, Stanley.
Pidulik barokk suve sünnipäeval
21.6. kl 18 Viru-Jaagupi kirik. Musitseerivad Kaidi Ugandi (viiul) ja Marju Riisikamp (orel).
Kavas Vivaldi, Bach.
Koraali avarused
21.6. kl 18 Viru-Jaagupi kirik. Musitseerib Ines Maidre (orel, Eesti/Norra).
Kavas Buxdehude, Bach, Capocci, Pedersen, Tobias.
Soli Deo Gloria
6.7. kl 18 Simuna kirik. Musitseerivad Maria Valdmaa (sopran, Eesti/Holland) ja Marju Riisikamp (orel).
Kavas Schütz, Frescobaldi, Eespere, Pärt.
Duetid sopranile ja bassile
6.7. kl 18 Simuna kirik. Musitseerivad Kaia Urb (sopran), Uku Joller (bass) ja Marju Riisikamp (orel).
​Kavas Frescobaldi, Bach.
Muusikaline suveniir I
4.8. kl 18 Simuna kirik. Musitseerivad Verena Steffen (flööt, Šveits) ja Olivier Eisenmann (orel, Šveits).
Kavas Bach, Händel, Hiller, Rheinberger, Gade, Eisenmann.
Muusikaline suveniir II
5.8. kl 18 Väike-Maarja kirik. Musitseerivad Verena Steffen (flööt, Šveits) ja Olivier Eisenmann (orel, Šveits).
Kavas Kellner, Mozart, Mendelssohn, Hartmann, Hummel, Kuhlau, Eller.
Festivali lõppkontsert
7.9. kl 18 Simuna kirik. Musitseerib Marko Kupari (orel, Soome).
Kavas Bach, Mendelssohn, Kuusisto jt.

Read more Kommentaarid välja lülitatud

Laste- ja Noorsootöö Ühendus kutsub kristliku lastetöö tegijaid ja sellest huvitatud inimesi taas lastetöötegijate suvepäevadele. Kokku saadakse 28.–30. juulini Pilistvere pastoraadis.
Päevade teemaks on „Juurte juurde!“. Seminarides räägime reformatsiooni kesksetest teemadest, luterlikust päästeõpetusest ja Piibli lugemisest. Räägime ka sellest, kuidas hoida Jumala loomingut meie ümber. Suvepäevadele on võimalik tulla koos perega ja seminaride jooksul on lastele (alates 4-aastastest) oma programm. Suvepäevade osavõtumaks on täiskasvanuile 15 eurot ja koolilastele 7 eurot, noorematele tasuta.
Registreerumiseks kirjutage Tittale (titta.hamalainen@eelk.ee) või helistage 5342 4277. Registreerunutele saadame juulis eraldi kirja vajaliku teabega.

Read more Kommentaarid välja lülitatud

Muinsuskaitseamet korraldab 18. mail Kaarma kiriku pastoraadis kalmistuteemalise teabepäeva.
Teabepäevale oodatakse kalmistute hooldamisega igapäevaselt seotud inimesi, kuid kindlasti ka omakseid ja kõiki teisi huvilisi.
Kogunemine kl 12.45, ringkäik Kaarma kalmistul algab kl 15.15.
Teabepäev on kõigile osalejatele tasuta!
Registreerida aadressil: keidi.saks@muinas.ee, tel 5308 9199 või rita.peirumaa@muinas.ee,
tel 5145 558.

Read more Kommentaarid välja lülitatud

15. mail avab Tartu ülikooli usuteaduskond vaba juurdepääsuga tasuta e-kursuse „Religioosne fundamentalism ja radikaalne poliitika“.
Kursuse teemaks on religioon ja selle radikaliseerumine usuäärmusluseks. Viimase puhul on tegu aktuaalse ja mitmetahulise probleemiga (nt terrorism ja pagulasprobleem Euroopa kontekstis), milles orienteerumiseks on oluline mõista religiooni radikaliseerumise mehhanisme. Selle kohta on Eesti keeleruumis vähe adekvaatset ja kallutamata infot. Kursuse eesmärgiks ongi kirjeldada usuäärmusluse tekkemehhanisme ja avaldumisvorme ning nende rolli sotsiaalsetes konfliktides.
Osaleda võib igaüks alates gümnasistidest kuni pensionärideni välja. Kursuse saab läbida kodus oma arvuti taga. See kestab 5 nädalat ja selle edukalt lõpetanutele väljastatakse digitaalne tunnistus. Kursuse läbimine vähemalt hindele C annab lisapunkte Tartu ülikooli usuteaduse bakalaureuse õppekavale sisseastumisel.
Vaata ka tutvustusvideot: https://www.youtube.com/watch?v=29jEBHfgq9o

Kursusele saab registreeruda aadressil http://www.ut.ee/et/mooc/religioosne-fundamentalism-radikaal­ne-poliitika.

Read more Kommentaarid välja lülitatud

Viljandi Jaani koguduse Jaani Lastemaja lastehoid võtab tööle lapsehoidja suvel puhkuse asendajaks ja/või alaliselt alates sügisest.
Ootame oma Viljandi vanalinnas asuvasse väiksesse ja arenevasse lastehoidu vastava ettevalmistusega rõõmsameelset ja koostöövalmis lapsehoidjat. Võimalus töötada täis- või osakoormusega.
Kandideerimistähtaeg 15. mai, info tel 5344 2412 (Mirjam Tiitus).

Read more Kommentaarid välja lülitatud

Kadrina kogudus on alustanud korjandust kahe soojuskiirguri ostmiseks, et minna talvele vastu kindlama tundega ja soojema kirikuga. „Kirikus ei pea külm olema,“ ütleb kirikuõpetaja Meelis-Lauri Erikson, mööndes samas, et pühakoja kütmine on keeruline, kuna kiriku sisetemperatuuri muutus mõjub halvasti orelile. Siiski loodab ta, et kiirgurite näol on tegemist optimaalse lahendusega.
Üks kiirgur maksab 2200 eurot, annetada saab EELK Kadrina Katariina koguduse kontole Swedbankis EE342200221066429598.

Read more Kommentaarid välja lülitatud

elke11. mail tuleb Tartu Pauluse kirikus ettekandele gregooriuse laul ja 20. sajandi prantsuse orelimuusika.
Vokaalansambel Schola Gregoriana Tartuensis Lilian Langsepa juhatusel esitab gregooriuse laule ning neist inspireeritud prantsuse 20. sajandi heliloojate, organistide J. Alain, J. Langlais, M. Duruflé loomingut esitab Pauluse kiriku suurel sümfoonilisel Pascheni orelil Elke Unt (fotol).
Nii saavad kokku varajane kristlik laul ja 20. sajandi kõlaruum, kus minevik on leidnud tänapäevase kaja. Kontserdielamuse eest palutakse teha annetus.

Read more Kommentaarid välja lülitatud